Błąd P420

Joealex
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 2 lis 2020, o 11:36
Model Lexusa: GS300 III
Skąd:: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Błąd P420

Post autor: Joealex »

Ktoś mi jeszcze powiedział że to uszczelki są do wymiany w cylindrach. Bo gdyby okazało się że trzeba głowuce silnika robić to remont silnika w tysiące złotych idzie. Ale w takiej sytuacji to chyba bym sprzedał auto bo remontowanie wszystkiego przerasta mnie pod względem nerwowym, czasowym i finansowym. Mam dodatkowo do odświeżenia pożółkłe klosze reflektorów. Facet powiedział że za dwa weźmie 360 zł ale muszę mu na 3 dnia auto zostawić w warsztacie.
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Błąd P420

Post autor: Nemo 77 »

Uszczelki w cylindrach? Chyba chodzi o uszczelki pod głowicami? Sprawdź czy nie masz spalin w płynie chłodniczym
PS.Ile ma nalatane ten Twój Lex i gdzie go kupiłeś jeśli można wiedzieć?
Joealex
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 2 lis 2020, o 11:36
Model Lexusa: GS300 III
Skąd:: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Błąd P420

Post autor: Joealex »

Nie jestem specjalistą od spraw technicznych, zrozumiałem tylko że uszczelka przepuszcza trochę oleju do silnika na zimno, potem jak już się silnik rozgrzeje to raczej nie na problemu z synem aczkolwiek zawsze kontroli Check i błąd P420 wywalał mi przy spokojnej jeździe na niskich obrotach. Mój na teraz 227 tys. Kupiłem go jak miał chyba 195 tys od 3 właściciela, to polskie auto z salonu w Katowicach. Jak kupiłem to przez pierwszy rok nic wielkiego się nie działo aczkolwiek musiałem prawie od razu wymienić na nowy akumulator i alternator. Potem po roku siadła skrzynia biegów, musiałem kupić inną używana i ta kupiona sprawuje się na razie bez zarzutu. A potem nieustające pasmo zmagań z błędem P420,. Czujnikami w oponach, padniętą klimatyzacja, za której naprawę ( płukanie instalacji, wymiana chłodnicy klimy i regenerację silniczka ) zapłaciłem 2500 zł. Wymieniłem również oba tłumiki bo stare były skorodowane i zabezpieczyłem całe podwozie specjalnym środkiem antykorozyjnym . Mam jeszcze do zregenerowania felgi, klosze reflektorów bo pożółkły ale jeśli jeszcze miałoby dojść głowicy silnika to powiedziałbym sobie pass a auto idzie na OtoMoto. Przynajmniej ma pełną udokumentowaną historię. Mam też cały komplet faktur i wpisów w książeczce serwisowej. Zawsze jakiś plus przy sprzedaży bo naprawdę dbałem.
Joealex
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 2 lis 2020, o 11:36
Model Lexusa: GS300 III
Skąd:: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Błąd P420

Post autor: Joealex »

Joealex pisze:Nie jestem specjalistą od spraw technicznych, zrozumiałem tylko że uszczelka przepuszcza trochę oleju do silnika na zimno, potem jak już się silnik rozgrzeje to raczej nie na problemu z dymem aczkolwiek zawsze kontroli Check i błąd P420 wywalał mi przy spokojnej jeździe na niskich obrotach. Mój na teraz 227 tys. Kupiłem go jak miał chyba 195 tys od 3 właściciela, to polskie auto z salonu w Katowicach. Jak kupiłem to przez pierwszy rok nic wielkiego się nie działo aczkolwiek musiałem prawie od razu wymienić na nowy akumulator i alternator. Potem po roku siadła skrzynia biegów, musiałem kupić inną używana i ta kupiona sprawuje się na razie bez zarzutu. A potem nieustające pasmo zmagań z błędem P420,. Czujnikami w oponach, padniętą klimatyzacja, za której naprawę ( płukanie instalacji, wymiana chłodnicy klimy i regenerację silniczka ) zapłaciłem 2500 zł. Wymieniłem również oba tłumiki bo stare były skorodowane i zabezpieczyłem całe podwozie specjalnym środkiem antykorozyjnym . Mam jeszcze do zregenerowania felgi, klosze reflektorów bo pożółkły ale jeśli jeszcze miałoby dojść głowicy silnika to powiedziałbym sobie pass a auto idzie na OtoMoto. Przynajmniej ma pełną udokumentowaną historię. Mam też cały komplet faktur i wpisów w książeczce serwisowej. Zawsze jakiś plus przy sprzedaży bo naprawdę dbałem.
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Błąd P420

Post autor: Nemo 77 »

Zapytałem o przebieg bo,aż mi się wierzyć nie chce,że tak Ci się sypie.Jednak skoro masz udokumentowany to masz wyjątkowego pecha,albo poprzedni właściciele to niedbaluchy.
Joealex
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 2 lis 2020, o 11:36
Model Lexusa: GS300 III
Skąd:: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Błąd P420

Post autor: Joealex »

No w sumie było trzech poprzednich. Zresztą ostatnio rozmawiałem z dwoma innymi właścicielami GS300, którzy szukali sterownika do skrzyni biegów bo im się przy 200 tys oczywiście zepsuł i wrzucał automat tylko do trzeciego biegu. Obaj mieli identyczny problem. Niestety ta skrzynia biegów jest słabo zrobiona i niestety w wielu wypadkach właśnie przy 200 tys. coś się z nią dzieje. Przez 3 lata miałem więcej napraw, które mnie dużo więcej kosztowały niż przez 10 lat jak miałem Jaguara X type. A kupiłem Lexusa z myślą o tym że to ma być bezawaryjne auto. Z drugiej strony to jednak 16 lat, nie wiem czy nawet Japończycy zakładali że tak długo będzie użytkowane.
cooper69
Lex user
Posty: 229
Rejestracja: 16 cze 2018, o 15:49
Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: Błąd P420

Post autor: cooper69 »

Skrzynia jest ok.
Nie myl ECU, w którym jest również sterownik skrzyni biegów ze skrzynią!

Trafiłeś po prostu na wujowych mechaników (pewnie nie specjalizujących się w marce) i auto po takich właśnie fachowcach-naciągaczach.

Mam poliftowe GS300 z 308 tys. i po przelutowaniu ECU i założeniu dystansów do diagnostycznych sond lambda problemów brak.
PS. Mój kupowałem z Bielska-Białej i poprzedniego właściciela naciągnął na remont skrzyni serwis automatów twierdząc, że to normalne dla Aisinów…
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Błąd P420

Post autor: Nemo 77 »

Wiesz co Ci dłubali w tym ECU? Pytam tak na przyszłość gdyby innym pojawił się jakiś problem ze skrzynią.
cooper69
Lex user
Posty: 229
Rejestracja: 16 cze 2018, o 15:49
Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: Błąd P420

Post autor: cooper69 »

Przecież opisane jest to tutaj na forum.
Wystarczy szukajki użyć.
Joealex
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 2 lis 2020, o 11:36
Model Lexusa: GS300 III
Skąd:: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Błąd P420

Post autor: Joealex »

Z tymi mechanikami to masz pewnie dużo racji chociaż to nie jest cała prawda bo tak czy inaczej takich problemów nie powinno być w aucie tej klasy. Mam znajomego co ma Jaguara XF z podobnego rocznika co mój Lex i zapłacił za niego chyba tylko 5 tys więcej jak kupował używany i nawet połowy problemów nie ma takich jakie nam ją z tymi błędami i innymi sprawami.
Nawet nie wiem czy kwestie tego błędu załatwiać przez usuwanie brania oleju przez silnik czy przez kupno nowych katalizatorów czy jakieś czary mary z ECU. Jako kierowca i właściciel w ogóle nie powinienem mieć takich problemów z teoretycznie perfekcyjnie wykonanym autem.
O co chodzi z tym lutowaniem ECU??
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 2 gości