Przedzakupowe dywagacje - skrzynia przedlift i polift

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu LS
cooper69
Lex user
Posty: 229
Rejestracja: 16 cze 2018, o 15:49
Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: Przedzakupowe dywagacje - skrzynia przedlift i polift

Post autor: cooper69 »

Muzz. Masz całkowitą rację, mam podobne spostrzeżenia.
Jakbym nie miał instalki LPG w pakiecie to przy moich przebiegach (poniżej 10 tys. rocznie) nawet bym nie zakładał.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Przedzakupowe dywagacje - skrzynia przedlift i polift

Post autor: ledziu »

muzz pisze:
ledziu pisze:Panowie ale co Wy z tym komputerkiem ? LS 430 jak masz 2km do pracy albo 5km i 2km w korku spali 20l LPG ale nie piszcie że jest to norma bo równie dobrze ktoś powie że robi 500m i pali mu 25l. W Warszawie spokojnie zmieści się w 16-17l lpg liczone w/g tankowania a nie kompa.
kurcze ja nie wiem, mój GS430 w mieście, z 13k km średnio spala 19l LPG...
duża część z tych 13k km to dojazd z bemowa/woli do centrum, w jedną stronę 10-12km, przejazdy w godzinach szczytu czyli 8-9 i 17-18...
druga część to przeloty popołudniami i weekendami ale raczej krótsze...
jazda normalna - czasami spokojnie czasami dynamicznie...
liczone z kalkulatora po tankowaniu...
mimo wszystko uważam, że 3uzfe jest jak na swoje możliwości bardzo rozsądnie łakomy na paliwo...w mieście ma bardzo słabo bo to są samochody (niezależnie czy LS czy GS) które ważą po 1,8-2 tony i takie spalanie naprawdę nie jest złe biorąc pod uwagę, że co chwila trzeba wprawić w ruch tą masę...
Tak na serio to bym sprawdził auto/inst.lpg albo zweryfikował styl jazdy. Wawe w godzinach szczytu robiłem od Pragi przez Łazienkowski i Wybrzeżem do S8 i M1 Marki. Zawsze koło 17 gdzie do Starego Miasta stałem non stop. Nigdy takiej abstrakcji nie złapałem przez kilka lat jazdy.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Przedzakupowe dywagacje - skrzynia przedlift i polift

Post autor: muzz »

instalacja serwisowana na bieżąco, od początku tak pali - żeby nie było mi to nie przeszkadza, lepiej jak ciut za dużo miałby spalić niż za mało ;)
styl jazdy - no to jest zmienna, którą ciężko sparametryzować idealnie u każdego i w tym przypadku może być decydujące...
nigdy nie udało mi się całego zbiornika LPG w mieście zjeździć jeżdżąc spokojnie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości