Dystanse na tył do seryjnych felg 16" GS mkII

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AdamLDZ
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 27 mar 2021, o 17:09
Model Lexusa: GS300 mk2
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Dystanse na tył do seryjnych felg 16" GS mkII

Post autor: AdamLDZ »

Hej, jak wyżej - jakie macie dystanse na tylnej osi, żeby to zgrabniej wyglądało? Gość w sklepie mówi że najwięcej do tego modelu sprzedają 22mm ale wydaje mi się to mało... Ktoś przerabiał temat? Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Dystanse na tył do seryjnych felg 16

Post autor: ledziu »

AdamLDZ pisze:Hej, jak wyżej - jakie macie dystanse na tylnej osi, żeby to zgrabniej wyglądało? Gość w sklepie mówi że najwięcej do tego modelu sprzedają 22mm ale wydaje mi się to mało... Ktoś przerabiał temat? Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Nie pchałbym się w szerokie dystanse bo od strony technicznej może coś nie zabanglać + wychodzi wizualna lipa.

Lepiej zaoszczędź kasę i kup felgi z fajnym et. 16ki kupisz za grosze a 17ki trochę więcej ale jakoś trochę lepiej wyglądają.
Awatar użytkownika
AdamLDZ
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 27 mar 2021, o 17:09
Model Lexusa: GS300 mk2
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Dystanse na tył do seryjnych felg 16

Post autor: AdamLDZ »

Może i 17 wyglądają lepiej a 18 jeszcze lepiej ale po 2 tygodniach jazdy na 18 zmieniłem na seryjne 16 bo auto straciło swój ponotnowaty charakter a komfort jazdy był do dupy. Prawdę mówiąc zastanawiam się nadal nad 17 bo to byłby jakiś kompromis. I uwierz mi gdybym znalazł jakieś grubsze 16 z fajnym et za sensowne pieniądze to już by leżały na furze:)

W kwestii technicznej to z tyłu jest luz, zwiększy się długość wahacza o te 22-25 mm. Gorzej z przodu bo tu się skręca ale przód zostawiam w spokoju;) P.S. mieszkam w Łodzi więc wiesz, drogi mamy terenowawe stąd potrzeba wyższego profilu...
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Dystanse na tył do seryjnych felg 16

Post autor: dS »

Ja u siebie dawałem dystanse 12mm, bo mam z przodu większe heble i zimowe felgi się nie mieściły. Wygląda to całkiem nieźle. Felgi to 7,5" i ET35 (jak dobrze pamiętam). Natomiast letnie felgi mam 9,5" i ET20. Felga jest praktycznie zlicowana z budą i niezbędne jest rolowanie nadkoli.
Perzon
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 8 mar 2022, o 21:01
Model Lexusa: GS300 MK2
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Dystanse na tył do seryjnych felg 16

Post autor: Perzon »

Wszystko zależy od parametrów felg. Ja obecnie przy felgach 8,5J z ET42 mam założony dystans 22mm i jest optymalnie, tzn margines błędu do nadkola jest, ale też koło nie jest jakoś bardzo schowane
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości