Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
prekabik
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 16 wrz 2022, o 09:00
Model Lexusa: UX
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: prekabik »

SedLex pisze: 10 lut 2024, o 13:38
Ampersand pisze: 10 lut 2024, o 08:16
SedLex pisze: 9 lut 2024, o 16:34 Koledzy, a jakim olejem zalano silnik ?




 
U mnie OW16.



 
Bardzo dziękuję za informację !

 


 
Dołączam się do pytania... :scratch:
 
Czy zalewanie olejem 5w30 tego silnika to jest dobry pomysł i czy ewentualnie można się z tego wycofać?
 
SedLex
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 17 sty 2023, o 15:04
Model Lexusa: w planach
Skąd:: Warmia
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: SedLex »

Taki olej to utrata gwarancji. Alternatywą jest olej 0w20.
prekabik
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 16 wrz 2022, o 09:00
Model Lexusa: UX
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: prekabik »

SedLex pisze: 10 lut 2024, o 14:51 Taki olej to utrata gwarancji. Alternatywą jest olej 0w20.

 
A jeśli ASO zalewa takim olejem typu 0w30?

I drugie pytanie, czy bez szkody dla silnika można przejść z 0w30 na 0w20?
whero
Lex Driver
Posty: 471
Rejestracja: 12 paź 2021, o 14:20
Model Lexusa: rx, gs, nx
Skąd:: Pomorskie
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: whero »

prekabik pisze: 10 lut 2024, o 15:31
SedLex pisze: 10 lut 2024, o 14:51 Taki olej to utrata gwarancji. Alternatywą jest olej 0w20.



 
A jeśli ASO zalewa takim olejem typu 0w30?

I drugie pytanie, czy bez szkody dla silnika można przejść z 0w30 na 0w20?


 
instrukcja użytkownika zaleca korzystanie z 0w16, 0w20 jest dopuszczalne w przypadku braku dostępności 0w16 ale przy następnej wymianie należy koniecznie wymienić na 0w16
 
 
prekabik
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 16 wrz 2022, o 09:00
Model Lexusa: UX
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: prekabik »

whero pisze: 10 lut 2024, o 18:47
prekabik pisze: 10 lut 2024, o 15:31
SedLex pisze: 10 lut 2024, o 14:51 Taki olej to utrata gwarancji. Alternatywą jest olej 0w20.




 
A jeśli ASO zalewa takim olejem typu 0w30?

I drugie pytanie, czy bez szkody dla silnika można przejść z 0w30 na 0w20?



 
instrukcja użytkownika zaleca korzystanie z 0w16, 0w20 jest dopuszczalne w przypadku braku dostępności 0w16 ale przy następnej wymianie należy koniecznie wymienić na 0w16
 
Wiem co mówi instrukcja, dlatego pytam o kwestie, których w instrukcji brak.
 

 
 
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1355
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Klaudiusz »

ASO zalewa 5W30 w kinto albo dla flot. Oszczędnośc spora.
prekabik
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 16 wrz 2022, o 09:00
Model Lexusa: UX
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: prekabik »

Klaudiusz pisze: 13 lut 2024, o 00:48 ASO zalewa 5W30 w kinto albo dla flot. Oszczędnośc spora.

 
A może w obliczu tego minimalnego przybywania poziomu oleju w silnikach, to ten olej 5w30 to nie jest taki głupi pomysł, co?
attodorri
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 13 paź 2023, o 17:33
Model Lexusa: NX
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: attodorri »

To wszystkie ASO czy tylko pojedyncze?
Między 5w30 a 0w16 jest DUŻA różnica.
Tomasz76
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

Po 20 miesiącach użytkowania w jednym z NX pojawił się problem. Gdy podjechałem na stację, żeby zatankować, to nie mogłem otworzyć klapki od wlewu paliwa. Było słychać, że mechanizm pracuje ale klapka się nie otwierała. Zadzwoniłem do serwisu i zostałem poinformowany co należy zrobić. Potrzebne są dwie osoby. Jedna naciska przycisk, a druga puka lub podważa delikatnie klapkę. W końcu się udało. Kazano mi nasmarować pracujący bolec we wnętrzu, który chowa się i wysuwa. Problem w serwisie jest znany i jeśli sytuacja będzie się powtarzać, to czeka mnie wymiana mechanizmu otwierania na nowy. Najwięcej denerwuje mnie częste pojawianie się informacji o konieczności ponownej synchronizacji profilu (trzeba się zalogować) oraz upierdliwe zamykanie samochodu poprzez naciśnięcie przycisku ryglowania na klapie bagażnika. Nigdy nie wiesz czy ryglowanie zadziała czy nie. Wsłuchujesz się w ilość dźwięków po naciśnięciu przycisku i czekasz. Może piknie raz, może dwa, a może wcale. Dla świętego spokoju najpierw wolę nacisnąć przycisk zamykania samej klapy, a następnie dotykam klamki, żeby auto zamknąć. Poza tym z NX-mi wszystko jest w porządku i jestem z zakupu nadal zadowolony.  
whero
Lex Driver
Posty: 471
Rejestracja: 12 paź 2021, o 14:20
Model Lexusa: rx, gs, nx
Skąd:: Pomorskie
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: whero »

Tomasz76 pisze: 14 lut 2024, o 08:55 Po 20 miesiącach użytkowania w jednym z NX pojawił się problem. Gdy podjechałem na stację, żeby zatankować, to nie mogłem otworzyć klapki od wlewu paliwa. Było słychać, że mechanizm pracuje ale klapka się nie otwierała. Zadzwoniłem do serwisu i zostałem poinformowany co należy zrobić. Potrzebne są dwie osoby. Jedna naciska przycisk, a druga puka lub podważa delikatnie klapkę. W końcu się udało. Kazano mi nasmarować pracujący bolec we wnętrzu, który chowa się i wysuwa. Problem w serwisie jest znany i jeśli sytuacja będzie się powtarzać, to czeka mnie wymiana mechanizmu otwierania na nowy. Najwięcej denerwuje mnie częste pojawianie się informacji o konieczności ponownej synchronizacji profilu (trzeba się zalogować) oraz upierdliwe zamykanie samochodu poprzez naciśnięcie przycisku ryglowania na klapie bagażnika. Nigdy nie wiesz czy ryglowanie zadziała czy nie. Wsłuchujesz się w ilość dźwięków po naciśnięciu przycisku i czekasz. Może piknie raz, może dwa, a może wcale. Dla świętego spokoju najpierw wolę nacisnąć przycisk zamykania samej klapy, a następnie dotykam klamki, żeby auto zamknąć. Poza tym z NX-mi wszystko jest w porządku i jestem z zakupu nadal zadowolony.  

 
przesmarowałem tak w styczniu '23 zaraz po odbiorze i nigdy nie miałem problemu, możesz włączyć guzik „auto” przy regulacji lusterek to będzie zawsze przy zamykaniu auta je składał ~ najłatwiej wtedy widać czy się zamyka czy nie
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości