Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
lukke
Lex user
Posty: 80
Rejestracja: 7 paź 2022, o 13:43
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: wielkopolska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: lukke »

Ghotti pisze: 1 cze 2023, o 09:35
Klaudiusz pisze: 1 cze 2023, o 09:16
gfr pisze:Haha, Ghotti w sumie to pocieszające, że w najnowszych egzemplarzach są te same, stare problemy  :biggrin2: ;-) 
U mnie profil średnio raz w miesiącu przestaje się synchronizować, a z Vodafone mam oczywiście to samo i żadna wymiana baterii nie pomaga, często za to ostatnio działa wyłącznie reset z pilota do Vodafone, bo włączanie i wyłączanie auta niestety nie pomaga. Bywa że siedzę w garażu kilka minut zanim z niego wyjadę. 
 




 
Jak wlaczasz auto i nie jest ready to wtedy zdejmij noge z pedalu hamulca i go wylacz. Kierownica i fotel wroca do pozycji zero i znowu noga na pedal i Start. U mnie zawsze za drugik razem odpala.

Ten sam problem zauwazylem w AUDI Q8 bedac na testach. I kurcze podoba mi sie to auto i nawet V6 w dieslu fajnie pracuje…

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk




 
no to wiem :) czyli de facto wyłączam i włączam ponownie i wtedy działa.
 


 
Wydłuż "procedurę startu"  
Z moich obserwacji wynika, że nie można za szybko po wejściu wciskać guzika.
Wchodzisz, zapinasz pasy, fotel się przesuwa (jeśli masz wł funkcję) robisz 2 głębokie wdechy i dopiero guzik  :D
Pastylka miga raz na kilka sekund, jeżeli mrugnięcie oznacza wysłanie sygnału, to po prostu trzeba chwilę odczekać.
Generalnie auto nauczyło mnie nieśpiesznego ruszania - pisałem już o tym kilka razy.
Niestety jak się zapomnę, czasem wciąż się zdarza, że system nie załapie (ale obecnie prawie już w ogóle, wcześniej często)
 
NEONX
Lex user
Posty: 248
Rejestracja: 8 gru 2021, o 00:44
Model Lexusa: NX
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: NEONX »

Z tym GPS mowili że to i tak jest zagłuszane i w sumie niewiele warte.
Myślałem że Vodafone to też jakieś funkcje alarmu blokowania czy coś w tym stylu. Z rozmowy z Semeco wynika że to tylko lokalizacja więc skłaniam się ku temu że nie ma sensu w to inwestować.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Ghotti
Lex Master
Posty: 1378
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Ghotti »

zagłuszany, ale jeśli odstawią gdzieś złodzieje samochód na "przeczekanie" to zdaje się iż GPS zacznie znowu działać? Płacenie abo vodafone = aktywny GPS i powiadomienia/telefon jeśli coś wykryją nic więcej to nie daje.
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
mcendrju
Lex user
Posty: 183
Rejestracja: 17 lip 2018, o 17:17
Model Lexusa: RX 300 (mk IV) | NX 350h AWD
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: mcendrju »

NEONX pisze: 1 cze 2023, o 10:29 Z tym GPS mowili że to i tak jest zagłuszane i w sumie niewiele warte.
Myślałem że Vodafone to też jakieś funkcje alarmu blokowania czy coś w tym stylu. Z rozmowy z Semeco wynika że to tylko lokalizacja więc skłaniam się ku temu że nie ma sensu w to inwestować.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka


 
Zagłuszyć zawsze można. Jak pro złodzieje to nic nie pomoże. Jest to też w jakimś sensie immobiliser, bez karty nie odpalisz samochodu jeżeli connex jest aktywny wystarczy spojrzeć na temat o bateriach do vodafone 😛 jak wyłącza usługę to karta niepotrzebna. Każda nieautoryzowana próba odpalenia to alarm wysyłany do centrum obsługi, chyba, że uda się zagłuszyć GSM, ale vodafone ma chyba jakaś ochronę przed zagłuszarkami (nie wiem na ile skuteczną). 
Właśnie siedzę na wakacjach i sprawdzam pozycję czy stoi na parkingu więc w tej kwestii daje to choćby złudne poczucie bezpieczeństwa.
 
 
Aktualnie: RX 300 Business Plus [mk IV FL] @2022 | NX 350h Prestige Design + Tazuna + Premium @2023
Był: NX 200t Elite + Business + Black [mk I pre FL] @2017

NX 350h AWD Prestige + Design + Tazuna + Premium => zamówiony: 2.03.2023,
planowany odbiór: sierpień 2024,
produkcja rozpoczęta: 26.07.2023,
opuścił fabrykę: 4.08.2023,
w drodze (przypłynął do portu): 18.09.2023
u dealera 31.10.2023
odbiór: 21.11.2023
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1346
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Klaudiusz »

Ghotti pisze:zagłuszany, ale jeśli odstawią gdzieś złodzieje samochód na "przeczekanie" to zdaje się iż GPS zacznie znowu działać? Płacenie abo vodafone = aktywny GPS i powiadomienia/telefon jeśli coś wykryją nic więcej to nie daje.
Lexus link i masz lokalizacje za darmo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
NEONX
Lex user
Posty: 248
Rejestracja: 8 gru 2021, o 00:44
Model Lexusa: NX
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: NEONX »

Lokalizator Lexus Link działa bez GPS vodafone??

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1346
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Klaudiusz »

NEONX pisze:Lokalizator Lexus Link działa bez GPS vodafone??

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
Tak.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
NEONX
Lex user
Posty: 248
Rejestracja: 8 gru 2021, o 00:44
Model Lexusa: NX
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: NEONX »

Tym bardziej nie ma sensu płacić za Vodafone. Przy odnotowywanych opóźnieniach dzialania systemu liczyć że może uda im się namierzyć samochód nie ma sensu.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

gfr
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 30 sty 2022, o 14:20
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Jabłonna
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: gfr »

Klaudiusz pisze: 1 cze 2023, o 09:16
gfr pisze:Haha, Ghotti w sumie to pocieszające, że w najnowszych egzemplarzach są te same, stare problemy  :biggrin2: ;-) 
U mnie profil średnio raz w miesiącu przestaje się synchronizować, a z Vodafone mam oczywiście to samo i żadna wymiana baterii nie pomaga, często za to ostatnio działa wyłącznie reset z pilota do Vodafone, bo włączanie i wyłączanie auta niestety nie pomaga. Bywa że siedzę w garażu kilka minut zanim z niego wyjadę. 
 

 
Jak wlaczasz auto i nie jest ready to wtedy zdejmij noge z pedalu hamulca i go wylacz. Kierownica i fotel wroca do pozycji zero i znowu noga na pedal i Start. U mnie zawsze za drugik razem odpala.

Ten sam problem zauwazylem w AUDI Q8 bedac na testach. I kurcze podoba mi sie to auto i nawet V6 w dieslu fajnie pracuje…

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 
No właśnie nie za każdym razem działa. Czasami działa a czasami trzeba modły odprawiać żeby zadziałało typu reset Vodafone. NIestety opłaciłem to badziewie na 3 lata :(

 
Ghotti
Lex Master
Posty: 1378
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Ghotti »

Na razie zrobiłem jak pisał @lukke otworzyłem samochód, rozejrzałem się czy nie ma złodzieja nigdzie, wsiadłem, zapiałem pasy, dwa razy się przeciągnąłem i nacisnąłem start, poczekałem aż zgaśnie wszystko odpaliła się mapa i dopiero wrzuciłem bieg. Poszło. Jak mam tak robić za każdym razem to chyba uruchomienie/wyłączenie/uruchomienie jest szybsze :D
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: sebski i 5 gości