Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
Ghotti
Lex Master
Posty: 1385
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Ghotti »

Szkoda ze u nas nadkola nie są w kolorze nadwozia +10 do wyglądu 

Tak jak do dziś miałem miniaturkę wyglądu samochodu w apce tak dziś zniknęła. Oby na samochodach znali się lepiej niż na aplikacjach ;) 
10 dni od wypłynięcia z Japonii statek powoli wpływa na morze czerwone 

Obrazek
 
 
 
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
gpson
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 16 sty 2022, o 18:07
Model Lexusa: NX 450h+
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: gpson »

Po ponad miesiącu użytkowania i przejechanych niespełna 4 tyś. km mogę już chyba podzielić się opinią na temat mojego NX450H+ prestige + design + tazuna  :smile:. Ogólnie jestem b. zadowolony z zakupu - samochód bardzo komfortowy i wyciszający...  Jazda po mieście w trybie EV chyba sprawia mi największą przyjemność :)
Co do komfortu jazdy - fotele bardzo wygodne - ostatnio po 12h jazdy wyszedłem z samochodu o własnych siłach :laugh1: co w poprzednich samochodach nie było już takie oczywiste...  :biggrin2:, ergonomia wnętrza również na b. wysokim poziomie - pomijając nieakceptowalnych rozmiarów wnęki na butelki w drzwiach - jak dla mnie to chyba najbardziej wkurzający aspekt wnętrza... Normalnie mieszczą się w nich butelki o pojemności 0,5l - owszem można włożyć na upartego butelki o trochę większej pojemności ale wkładanie i wyjmowanie ich to już udręka...
Widoczność otoczenia zewnętrznego (przy parkowaniu) - w porównaniu do moich poprzednich samochodów w moim odczuciu bardziej ograniczona i wymaga trochę czasu na przyzwyczajenie. Nie ukrywam że kamery 360 są b. pomocne. Niestety ciekawy design samochodu ma swoje ograniczenia w tej kwestii.
To czego najbardziej się obawiałem to skrzynia bezstopniowa która o dziwo mile mnie zaskoczyła... Oczywiście efekt "wycia" przy gwałtownym przyspieszaniu występuje i trzeba się do niego przyzwyczaić ale za to błyskawiczna reakcja samochodu na dotknięcie pedału gazu wynagradza to z nadwyżką... Wczoraj po miesiącu przerwy przejechałem się ponownie "Niemcem z DSG" i jadąc w trybie D delikatnie mówiąc skrzynia już mi przeszkadzała (mam tu na mysli lagi). W trybie sport było zdecydowanie lepiej - ale dopóki nie przesiadłem się do NX'a zwykle jeździłem w trybie D i nie miałem z tym problemu... Jak widać do dobrego człowiek się szybko przyzwyczaja  :laugh1:
System infotainment niestety w moim odczuciu nie jest do końca intuicyjny (może przez to że nigdy nie jeździłem Lexusem a ostatni raz toyotę prowadziłem w 2010 r.) i wymaga przestudiowania dłuuugiej instrukcji... Teraz generalnie już w miarę ogarniam i zaczynam go sobie chwalić, ale niestety w moim odczuciu bez instrukcji ciężko to szybko ogarnąć. Z resztą to chyba pierwsza instrukcja do samochodu którą prawie w całości przeczytałem...  :szok:
Kolejny mankament o którym już koledzy wspominali to miejsce na nogi na tylnej kanapie - o ile z miejscem na nogi pasażerów nie ma tragedii to jeśli siedzą z tyłu dzieciaki to niedużemu psu już tam jest średnio komfortowo...
Co do spalania to jak dla mnie największy plus tego samochodu - po mieście jazda na prądzie (ładowanie z paneli) - przy temp. w okolicach -3 - +3 st. spokojnie 60km zasięgu na baterii, przy temp. 10-12st. już widać że spokojnie 70 km. po mieście można przejechać... W trasie po drogach krajowych przy spokojnej jeździe spalanie na poziomie 6-7 litrów (więc super)... Autostradami osobiście nie jeżdżę zbyt często więc mnie to nie boli że NX ma większy apetyt na benzynę. Z resztą nawet te 10-13l (w zależności od prędkości) mnie jakoś specjalnie nie przerażają bo poprzednie moje samochody paliły tyle albo i więcej...
Jak widać samochód idealny nie jest i ma swoje mankamenty ale w tym budżecie wg mnie to bardzo dobra propozycja - gdybym ponownie stał przed wyborem nowego samochodu to wybór ponownie padłby na NX'a :)
 
RafalWawa
Lex user
Posty: 114
Rejestracja: 8 gru 2022, o 19:25
Model Lexusa: NX 350h FSport
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: RafalWawa »

gpson pisze: 20 mar 2023, o 13:12 Po ponad miesiącu użytkowania i przejechanych niespełna 4 tyś. km mogę już chyba podzielić się opinią na temat mojego NX450H+ prestige + design + tazuna  :smile:. Ogólnie jestem b. zadowolony z zakupu - samochód bardzo komfortowy i wyciszający...  Jazda po mieście w trybie EV chyba sprawia mi największą przyjemność :)
Co do komfortu jazdy - fotele bardzo wygodne - ostatnio po 12h jazdy wyszedłem z samochodu o własnych siłach :laugh1: co w poprzednich samochodach nie było już takie oczywiste...  :biggrin2:, ergonomia wnętrza również na b. wysokim poziomie - pomijając nieakceptowalnych rozmiarów wnęki na butelki w drzwiach - jak dla mnie to chyba najbardziej wkurzający aspekt wnętrza... Normalnie mieszczą się w nich butelki o pojemności 0,5l - owszem można włożyć na upartego butelki o trochę większej pojemności ale wkładanie i wyjmowanie ich to już udręka...
Widoczność otoczenia zewnętrznego (przy parkowaniu) - w porównaniu do moich poprzednich samochodów w moim odczuciu bardziej ograniczona i wymaga trochę czasu na przyzwyczajenie. Nie ukrywam że kamery 360 są b. pomocne. Niestety ciekawy design samochodu ma swoje ograniczenia w tej kwestii.
To czego najbardziej się obawiałem to skrzynia bezstopniowa która o dziwo mile mnie zaskoczyła... Oczywiście efekt "wycia" przy gwałtownym przyspieszaniu występuje i trzeba się do niego przyzwyczaić ale za to błyskawiczna reakcja samochodu na dotknięcie pedału gazu wynagradza to z nadwyżką... Wczoraj po miesiącu przerwy przejechałem się ponownie "Niemcem z DSG" i jadąc w trybie D delikatnie mówiąc skrzynia już mi przeszkadzała (mam tu na mysli lagi). W trybie sport było zdecydowanie lepiej - ale dopóki nie przesiadłem się do NX'a zwykle jeździłem w trybie D i nie miałem z tym problemu... Jak widać do dobrego człowiek się szybko przyzwyczaja  :laugh1:
System infotainment niestety w moim odczuciu nie jest do końca intuicyjny (może przez to że nigdy nie jeździłem Lexusem a ostatni raz toyotę prowadziłem w 2010 r.) i wymaga przestudiowania dłuuugiej instrukcji... Teraz generalnie już w miarę ogarniam i zaczynam go sobie chwalić, ale niestety w moim odczuciu bez instrukcji ciężko to szybko ogarnąć. Z resztą to chyba pierwsza instrukcja do samochodu którą prawie w całości przeczytałem...  :szok:
Kolejny mankament o którym już koledzy wspominali to miejsce na nogi na tylnej kanapie - o ile z miejscem na nogi pasażerów nie ma tragedii to jeśli siedzą z tyłu dzieciaki to niedużemu psu już tam jest średnio komfortowo...
Co do spalania to jak dla mnie największy plus tego samochodu - po mieście jazda na prądzie (ładowanie z paneli) - przy temp. w okolicach -3 - +3 st. spokojnie 60km zasięgu na baterii, przy temp. 10-12st. już widać że spokojnie 70 km. po mieście można przejechać... W trasie po drogach krajowych przy spokojnej jeździe spalanie na poziomie 6-7 litrów (więc super)... Autostradami osobiście nie jeżdżę zbyt często więc mnie to nie boli że NX ma większy apetyt na benzynę. Z resztą nawet te 10-13l (w zależności od prędkości) mnie jakoś specjalnie nie przerażają bo poprzednie moje samochody paliły tyle albo i więcej...
Jak widać samochód idealny nie jest i ma swoje mankamenty ale w tym budżecie wg mnie to bardzo dobra propozycja - gdybym ponownie stał przed wyborem nowego samochodu to wybór ponownie padłby na NX'a :)
 

 
Haha człowiek się przyzwyczaja :) W niedzielę wziąłem mondeo ojca i pojechałem kawałek na myjnię - diesel ze skrzynią dwusprzęgłową ale - uuuu to zupełnie nie to, koszmarnie ociężała reakcja gazu, wyraźnie czuję zmiany biegów... Jednak bezstopniowa przekąłdnia w NX to jest to! No i - NX warczy tylko jak sięmocno przyciśnie, a diesel w mondeo - zawsze  :bor:.
Za to wczoraj po raz pierwszy na dłuższej ( ok 90km) trasie udało mi się zobaczyć wynik spalania poniżej 6l ( dokładnie 5.8  :biggrin2:) Zwykła droga krajowa, i - co ciekawe - wcale nie jakaś emerycka jazda, ale i bez szaleństw bo spory ruch był ). Najwyraźniej ocieplenie i poprawa warunków pracy baterii robią robotę! 
 
 
NEONX
Lex user
Posty: 248
Rejestracja: 8 gru 2021, o 00:44
Model Lexusa: NX
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: NEONX »

Tak temperatura ma znaczenie Ja jeżdżę dużo na ekspresówkach dystans 300 km, prędkość 125 - 130. Spalanie w ostatnich dniach spadło z 8.0 na 7.5

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

whero
Lex Driver
Posty: 471
Rejestracja: 12 paź 2021, o 14:20
Model Lexusa: rx, gs, nx
Skąd:: Pomorskie
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: whero »

NEONX pisze: 21 mar 2023, o 11:48 Tak temperatura ma znaczenie Ja jeżdżę dużo na ekspresówkach dystans 300 km, prędkość 125 - 130. Spalanie w ostatnich dniach spadło z 8.0 na 7.5

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

 
ciepło do ogrzewania wciąż idzie z silniczka ;)
 
Tomasz76
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

Przebieg auta wynosi już 24tys. Jestem pod wrażeniem bezawaryjności tego samochodu w porównaniu do innych marek.
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1354
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Klaudiusz »

Tomasz76 pisze:Przebieg auta wynosi już 24tys. Jestem pod wrażeniem bezawaryjności tego samochodu w porównaniu do innych marek.
W Lexusie moga sie popsuc pierdoly. Typu klamka, wycieraczka mazac itd. Ale naped jest dopracowany.

Jedynie przy przegladzie zlec inspekcje gniazda tylnego polaczenia pradu pod silnik AWD. Tak lubi korodowac.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
odoja
Lex user
Posty: 142
Rejestracja: 1 lut 2023, o 00:19
Model Lexusa: NX 24
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: odoja »

Tomasz76 pisze: 23 mar 2023, o 10:56 Przebieg auta wynosi już 24tys. Jestem pod wrażeniem bezawaryjności tego samochodu w porównaniu do innych marek.

 
Ale to jest dopiero 24k :dirol: czyli tyle co nic...przebij 100k i więcej i jak poważne rzeczy się nie pojawią to będzie można odtrąbić sukces.
 
Ghotti
Lex Master
Posty: 1385
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Ghotti »

Tomasz76 pisze: 23 mar 2023, o 10:56 Przebieg auta wynosi już 24tys. Jestem pod wrażeniem bezawaryjności tego samochodu w porównaniu do innych marek.

 
bez przesady :D swoimi ostatnimi 2x renault zrobiłem po 130k km i 0 problemów ;)
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
Lenusoida
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 5 sty 2023, o 00:40
Model Lexusa: NX 350h Prestige
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Lenusoida »

Tomasz76 pisze: 23 mar 2023, o 10:56 Przebieg auta wynosi już 24tys. Jestem pod wrażeniem bezawaryjności tego samochodu w porównaniu do innych marek.

 
Cieszę się, że wrócił Pan Tomasz76 po dłuższej nieobecności. Mimo, że jeszcze czekam na swojego NX, to bardzo się nim interesuję i sporo czytam na ten temat, gdzie się da. Merytoryczne opinie Tomasza76 i Klaudiusza są ciekawe i bardzo pomocne. Dużo wnoszą, przynajmniej dla mnie. Uważam, że są one najbardziej obiektywne i szczere, bo piszą je konkretni użytkownicy na przykładzie własnych aut, a nie „testerzy”. Kocham auta, a ten będzie 9 kolejnym zakupem i 1-szą hybrydą. Dzięki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: sebski i 8 gości