Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
vki
Lex user
Posty: 120
Rejestracja: 28 lis 2021, o 21:28
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Legnica
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: vki »

NEONX pisze: 13 mar 2023, o 21:40
Kristopher pisze:
koloramat pisze: 13 mar 2023, o 09:31

Pierwsza wymiana oleju powinna nastąpić po 15000 km lecz nie później niż po roku. Następne wymiany oleju analogicznie. To są wytyczne producenta i jednocześnie obowiązek dla użytkownika tego samochodu.
Decyzja właściciela o zbędnej wymianie oleju po pierwszych 1000 km - to nadwrażliwość na posiadanie z czasów ubiegłych - wywołująca czasami uśmiech wśród mechaników ASO Lexus.       
 
 


 
Jak ktoś  chce pojjeździc 3 lata i zmienic samochod  to faktycznie pierwsza wymiana po 15k, natomiast jeżeli zamierzasz zostawić go na długie lata zalecana jest pierwszą wymiana oleju po 2-3 tysiącach. Taka informacje otrzymałem w ASO.
Dla ASO to możesz wymieniać olej co każde 2 tys Chętnie przytulą kasę od naiwnego (bez urazy, ale trzeba zachować trochę zdrowego rozsadku). Czasy gdy wymieniało się olej po pierwszym tys. dawno minęły.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

 
Na youtubie - Caroseria "To nowe auta trzeba docierać"  https://youtu.be/F1KBGitTDMc , jest rozmowa ze specjalistą z Toyoty. Odnośnie docierania silnika i związanej z tym wymiany oleju (usuwamy pył metaliczny z docierania silnika). Nabywcy NX naklejają folię, robią ceramikę itd, za Lexy daliśmy trochę grosza więc warto zrobić pierwszą wymianę po ok 2000km. Następne już co 15tyś lub raz w roku. Koniec kropka.
 
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1353
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Klaudiusz »

A no wlasnie. Co sprzedawca to opinia. Ja wymieniam po 1000km dla wlasnego spokoju. 300-400zl mnie nie zbawi a bede lepiej spal.

Po zakupie NXa dostaniecie punkty w programie Lexus More. Wystarcza na wymiane oleju za fre.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Valigora1
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 2 gru 2021, o 12:33
Model Lexusa: Elegance
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Valigora1 »

Odebrałem samochód 10 marca sprzedawca na pytanie i dotarcie oraz wymianę oleju po 1000km. Pokręcił głową i powiedział że silniki są już dotarte i nie trzeba docierać ani wymieniac oleju. Oczywiście instynktownie nie jeżdżę jeszcze na maxa.

Ale z innej beczki mam przejechane 250 km i jak dotad jest super. Przeczytałem instrukcje obsługi dla mnie jest mało intuicyjna. Nie bez problemu zarejestrowałem się w systemie multimedialnym tam gdzie był znaczek qr teraz widze stan paliwa historie jazdy i moge wlaczyc klime oraz zarejestrowalem sie w nawigacji aby moc z niej korzystac. Mam pytanie otoz jak się loguje do historii serwisu mam komunikat samochód nie zweryfikowany. Z poziomu portalu lexus w zakladce zweryfikuj samochod mam taki komunikat:

Aby potwierdzić, że jesteś właścicielem/właścicielką samochodu, znajdź swój dokument rejestracyjny V5
ZNAJDŹ KOD „WERSJI” (NA PRZYKŁADZIE WYRÓŻNIONY CZERWONYM KOLOREM) I WPISZ PIERWSZĄ CZĘŚĆ KODU*.....
Data nabycia......
Zatwierdź

V5 to angielski dowod rejestracyjny i zdjęcie przykładowe na stronie pokazuje uk registration certyficate. Dodam że samochód przypłynął z Japonii do Zeebrugee a potem był Rostock i Mszczonow.
Jakie funkcjonalności ta weryfikacja to odblokowywuje ? Samochód mam w leasingu i oryginalnych papierów rejestracyjnych nie widziałem.
 
 
Lexus NX 350h Elegance FWD + comfort + free zamówienie z 16.12.2021 r. Wyprodukował się 24.11.2022 r., 4 stycznia 2023 r. przybył do Europy niby do ZEEBRUGGE, od 17.01.2023 w Rostock, od dnia 23.01.2023r. w Mszczonowe, 25.02.2023 r. dotarł do salonu, odbiór w dniu 10.03.2023 r.
Kiesewald
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 17 sty 2023, o 12:34
Model Lexusa: NX350
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h multimedia

Post autor: Kiesewald »

Mam pytanie odnośnie Odtwarzania plików MP3 z USB (pendrive lub iPoda). U mnie nie czyta żadnego i w instrukcji pisze,że niektórych typów obu tych urządzeń może nie obsługiwać. Nie pisze jednak których. Również z Iphona (7) muzykę i audycje internetowe mogę odtwarzać tyko w trybie BT ale nie na kablu USB. Do słuchania muzyki, ze względu na ciszę i dobre nagłośnienie (ML) autko jest super! Dojeżdżam do pracy w sali koncertowej.
whero
Lex Driver
Posty: 470
Rejestracja: 12 paź 2021, o 14:20
Model Lexusa: rx, gs, nx
Skąd:: Pomorskie
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h multimedia

Post autor: whero »

Kiesewald pisze: 14 mar 2023, o 22:24 Mam pytanie odnośnie Odtwarzania plików MP3 z USB (pendrive lub iPoda). U mnie nie czyta żadnego i w instrukcji pisze,że niektórych typów obu tych urządzeń może nie obsługiwać. Nie pisze jednak których. Również z Iphona (7) muzykę i audycje internetowe mogę odtwarzać tyko w trybie BT ale nie na kablu USB. Do słuchania muzyki, ze względu na ciszę i dobre nagłośnienie (ML) autko jest super! Dojeżdżam do pracy w sali koncertowej.

 
jeżeli nie działa ci USB A (nie usb C - z tego co pamiętam ono służy tylko i wyłącznie do ładowania) znajdujący się z przodu pod radiem / przed ładowarką bezprzewodową .. to możnaby zgłosić na kolejnym przeglądzie żeby sprawdzili funkcjonalność i ewentualnie w przypadku potwierdzenia wady ciągnąć sprawę dalej
adakul5809
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 15 maja 2022, o 16:42
Model Lexusa: NX
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: adakul5809 »

Przez wejście USB A można podłączyć pendriva też z plikami video, niestety filmy do oglądania tylko na postoju, co do jakości muzyki, wydaje mi się, że lepiej gra przy wyłączonej opcji surround, u mnie wszystkie korektory na minus 1, można przesunąć balans o 1 do tyłu. Słucham głównie Tidal z iphona, po kablu, ale muszę wypróbować w końcu pliki flac z pendriva - w domu mam wszystko zgrane we flacach na NAS-e.
 
350h omotenashi + luxury + teammate+panorama+Sonic Grey / zamówienie z 04.10.21, odebrany 31.01.23 :smile:
Łączkowski
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 5 kwie 2022, o 14:14
Model Lexusa: NX
Skąd:: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Łączkowski »

Odebrany 3 marca - pakiety Prestige + Tazuna, Design i Premium 
Jezdzi sie wyśmienicie, spokojnie często bezszelestnie ale gdy trzeba przyspieszyć to robi to sprawnie; bez żadnych maksów spod swiatel naprawdę daje rade. Spalanie 6-8 w zależności od trasy, jej długości i rodzaju. Dobrze że załapałem się na kamerę 360 stopni bo się przydaje bardzo. 
qawef
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 10 gru 2022, o 10:05
Model Lexusa: NX
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h multimedia

Post autor: qawef »

Kiesewald pisze: 14 mar 2023, o 22:24 Mam pytanie odnośnie Odtwarzania plików MP3 z USB (pendrive lub iPoda). U mnie nie czyta żadnego i w instrukcji pisze,że niektórych typów obu tych urządzeń może nie obsługiwać. Nie pisze jednak których. Również z Iphona (7) muzykę i audycje internetowe mogę odtwarzać tyko w trybie BT ale nie na kablu USB. Do słuchania muzyki, ze względu na ciszę i dobre nagłośnienie (ML) autko jest super! Dojeżdżam do pracy w sali koncertowej.

 
Sprawdź czy Twój pendrive jest sformatowany na FAT32, albo chociaż exFAT.
koloramat
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 10 gru 2022, o 11:59
Model Lexusa: NX
Skąd:: Dąbrowa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h multimedia

Post autor: koloramat »

qawef pisze: 16 mar 2023, o 09:05
Kiesewald pisze: 14 mar 2023, o 22:24 Mam pytanie odnośnie Odtwarzania plików MP3 z USB (pendrive lub iPoda). U mnie nie czyta żadnego i w instrukcji pisze,że niektórych typów obu tych urządzeń może nie obsługiwać. Nie pisze jednak których. Również z Iphona (7) muzykę i audycje internetowe mogę odtwarzać tyko w trybie BT ale nie na kablu USB. Do słuchania muzyki, ze względu na ciszę i dobre nagłośnienie (ML) autko jest super! Dojeżdżam do pracy w sali koncertowej.



 
Sprawdź czy Twój pendrive jest sformatowany na FAT32, albo chociaż exFAT.


 
To może być właściwy trop. Spróbuj też użyć innego pendrive'a. Prawdopodobieństwo usterki po stronie systemu multimedialnego samochodu lub gniazda USB jest niewielkie.
 
RafalWawa
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 8 gru 2022, o 19:25
Model Lexusa: NX 350h FSport
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: RafalWawa »

Klaudiusz pisze: 3 mar 2023, o 00:51 Ktos moze zweryfikowac czy czasem pilot sie nie usupia po 5 minutach chroniac auto przed kradzieza na walizke? Ponoc Toyota i Lexus od 2021 roku dodaje kluczyki z uspieniem. Po 5 minutach kluczyk powinien byc nieaktuwny.

Najlepiej w swoim prywatnym garazu. Zamknij samochod, poloz kluczyk na dachu lub gdzies blisko auta i po 5 minutach pociagnij za klamke.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 
Przeprowadziłem sobie dziś taki test. Zostawiłem kluczyk na masce, sprawdziłęm że drzwi reagują na otwarcie / zamknięcie, i poszedłem ogarniać ogród. Trochę zapomniałem o nim i przyszedłem po jakichś 15-20 minutach i .. auto się NIE otworzyło - zero reakcji na próby otwarcia drzwi czy klapy bagażnika. Potrząsnąłem kluczykiem, odłożyłem go tam gdzie leżał i .. bez problemu auto się otworzyło. 
Nie wiem czy w każdej wersji tak to działa ale wygląda na to że na walizkę z domu ukraść się go nie da, gdy kluczyki leżą spokojnie.
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości