Lexus NX 300h przedlift Skrzynia biegów

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
ODPOWIEDZ
xKuba1239pl
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 5 sty 2022, o 13:42
Model Lexusa: NX
Skąd:: Przemyśl
Kontakt:

Lexus NX 300h przedlift Skrzynia biegów

Post autor: xKuba1239pl »

Cześć !
Chciałbym prosić żeby wypowiedział się ktoś na temat skrzyni biegów cvt w Lexusie NX 300h przedlift, czy jest awaryjna i jaki jest koszt ewentualnej naprawy ?
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1353
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Lexus NX 300h przedlift Skrzynia biegów

Post autor: Klaudiusz »

To nie jest CVT tylko eCVT. To jest skrzynia pancerna. Nie psuje sie. Nie znam nikogo kto ja kiedykolwiek naprawial.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Walter White
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 19 lut 2023, o 19:05
Model Lexusa: NX 300h
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Lexus NX 300h przedlift Skrzynia biegów

Post autor: Walter White »

Witam a propos skrzyni biegów.Mam Lexusa NX 300h z 2015r.przebieg 113 tyś.wersja Fsport.Czy w ogóle wymienić olej ?jeżeli tak to jaką metodą statyczną czy dynamiczną ? Proszę o polecenie dobrego warsztatu w Łodzi.Pozdrawiam !
MALARD
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 7 lut 2022, o 20:13
Model Lexusa: NX 300h
Skąd:: Kazimierz D
Kontakt:

Re: Lexus NX 300h przedlift Skrzynia biegów

Post autor: MALARD »

W skrzyni eCVT olej służy raczej jako chłodziwo a serwis nie przewiduje wymiany. Ja zdecydowałem się wymienić ale tylko z ciekawości w jakim stanie był olej(z przekładnią nic się nie działo) przebieg auta to 120kkm . Wymian banalnie prosta odkręcasz śrubę spustową zlewasz olej i zalewasz nowy. Olej kupiłem w serwisie toyoty. Nie ma tam żadnych filtrów i nie wymienia się dynamicznie. Stary olej wyglądał całkiem dobrze, kolor był troszkę ciemniejszy jak nowy. W zasadzie jet to zespół silników elektrycznych z małą przekładnią planetarną. Nie ma tam żadnej mechatroniki jak w skrzyniach hydrokinetycznych.
Grzegorz Szczepański
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 19 maja 2023, o 18:41
Model Lexusa: Nx300h
Skąd:: Płock
Kontakt:

Re: Lexus NX 300h przedlift Skrzynia biegów

Post autor: Grzegorz Szczepański »

Witam.

Czyli wymieniać czy nie , prośba o podpowiedź.
Grzegorz Szczepański
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 19 maja 2023, o 18:41
Model Lexusa: Nx300h
Skąd:: Płock
Kontakt:

Re: Lexus NX 300h przedlift Skrzynia biegów

Post autor: Grzegorz Szczepański »

Walter pisze:3 sty 1970, o 22:36 Witam a propos skrzyni biegów.Mam Lexusa NX 300h z 2015r.przebieg 113 tyś.wersja Fsport.Czy w ogóle wymienić olej ?jeżeli tak to jaką metodą statyczną czy dynamiczną ? Proszę o polecenie dobrego warsztatu w Łodzi.Pozdrawiam !

 
Witam.

i wymieniałeś olej w tej skrzyni czy nie .
Też mam ten sam dylemat , to samo auto , ta sama wersja.
Tylko przebieg trochę większy .
Auto serwisowane , ale przy skrzyni olej nie był wymieniany 
Awatar użytkownika
slawham
Lex user
Posty: 67
Rejestracja: 22 paź 2022, o 09:13
Model Lexusa: NX 450h+
Skąd:: okolice Hamburga
Kontakt:

Re: Lexus NX 300h przedlift Skrzynia biegów

Post autor: slawham »

Grzegorz pisze:3 sty 1970, o 23:20  
Plan serwisowy faktycznie nie przewiduje wymiany oleju e skrzyni CVT (uzytkowanie w normalnych warunkach) tylko kontrolę co 60 tkm. Jednak już w warunkach trudnych zaleca się wymianę co 90 tkm.
olej to ATF WS, nr wg toyoty 08886-81210, a wchodzi 3,8 litra, czas 1,1 godz.
Ja bym przy tym przebiegu wymieniał, koszt na niemieckie warunki ok 250 EUR, myśle, ze w PL powinno zamknąć się poniżej 1000 PLN  za całość z robocizna w salonie Lexusa u toyoty pewnie jeszcze taniej.
 
 
Ostatnio zmieniony 28 maja 2023, o 15:41 przez slawham, łącznie zmieniany 1 raz.
NX 450h+ F Sport obsidiangrau (sonic grey)
Grzegorz Szczepański
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 19 maja 2023, o 18:41
Model Lexusa: Nx300h
Skąd:: Płock
Kontakt:

Re: Lexus NX 300h przedlift Skrzynia biegów

Post autor: Grzegorz Szczepański »

DajWalter pisze:3 sty 1970, o 22:36 Witam a propos skrzyni biegów.Mam Lexusa NX 300h z 2015r.przebieg 113 tyś.wersja Fsport.Czy w ogóle wymienić olej ?jeżeli tak to jaką metodą statyczną czy dynamiczną ? Proszę o polecenie dobrego warsztatu w Łodzi.Pozdrawiam !

 
Daj info jak po wymianie , 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości