Page 1 of 1

RX350 woda na połączeniu słupka A i podsufitki

Posted: 23 Nov 2021, o 16:12
by michal_zys
Witajcie,
od kilku dni zauważyłem, że podczas deszczu pojawia się zaciek na łączeniu osłony słupka i podsufitki
Zgodnie z radami wyczytanymi w jednym z postów, doszczelniłem silikonem mocowanie przedniego relingu. Niestety, nie pomogło.
Odpływy z szyberdachu wyglądają na drożne.

Wkładałem łapę w podsufitkę i nie wyczułem wody na rurce odpływowej, ani na śrubach mocowania relingu.
Macie jakieś sugestie/doświadczenia ? Nie uśmiecha mi się demontaż podsufitki :mad:

Re: RX350 woda na połączeniu słupka A i podsufitki

Posted: 24 Nov 2021, o 15:08
by skyglobe
Odpływy wyglądają czy są drożne?? Jakiś wycior i sprawdź głęboko, nawet od spodu. Do tylnych (masz pewnie 4 odpływy) niestety trzeba trochę demontować. Warto przeprowadzić inspekcję, czyszczenie i przesmarowanie uszczelki szyberdachu.
Pozdrawiam

Re: RX350 woda na połączeniu słupka A i podsufitki

Posted: 24 Nov 2021, o 19:53
by michal_zys
Odpływy z przodu na 100% drożne, sprawdzałem długim drutem i lałem wodę (tyłu nie sprawdzałem)
Uszczelki szyberdachu wyczyszczone silikonem.

Wczoraj wpadł mi film na youtube https://www.youtube.com/watch?v=E6I5EuiS2sQ


Czy w Lexusach bywa problem ze szczelnością zgrzewów w rynience ?

Na alledrogo kupiłem https://allegro.pl/oferta/masa-klejaca- ... 0019143833 , zdemontuję reling i pociągnę masą po całej powierzchni zgrzewu.

Zastanawiam się czy to właściwy kierunek :scratch:

Re: RX350 woda na połączeniu słupka A i podsufitki

Posted: 25 Nov 2021, o 00:32
by skyglobe
RX-a nie mam więc się nie wypowiem co do rozchodzenia się nadwozia, ale osobiście nie stawiałbym na to. Sprawdź tylne odpływy, całej podsufitki pewnie nie musisz ściągać wystarczy tylni słupek czyli C czy jak tam sobie go zwą. Na moje wystarczy odkręcić wieszak na marynarkę (2 śrubki) i kabelek i to powinno wystarczyć aby dobrać się do obicia słupka. Tamtędy musi iść tylni odpływ. Pewnie masz gdzieś tam w okolicy poduszki, więc proponuję odpiąć aku przed zabawą.
Pozdrawiam

Re: RX350 woda na połączeniu słupka A i podsufitki

Posted: 9 Dec 2021, o 15:55
by michal_zys
Problem rozwiązany.

Muszę podziękować kolegom :piwko: w firmy SECAR w Łodzi.
Po zdjęciu podsufitki, i polaniu wodą dachu, okazało się, że przepuszcza uszczelnienie przedniej szyby.

W newralgicznych miejscach Panowie doszczelnili szybę. Próba na myjni wypadła pomyślnie.

W ostateczności może się skończyć wklejeniem na nowo szyby , ale jestem dobrej myśli :klucz: