Zakup NX 450h+

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
mkb
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 10 mar 2022, o 01:19
Model Lexusa: NX 450h
Skąd:: Toruń
Kontakt:

Re: Zakup NX 450h+

Post autor: mkb »

Zamówiłem w listopadzie z terminem odbioru w lipcu. Wczoraj dostałem oficjalną wiadomość od sprzedawcy, że termin przesunięty na wrzesień. A jak u Was z terminami?
Apted
Lex user
Posty: 126
Rejestracja: 20 lis 2021, o 20:43
Model Lexusa: NX 450h+
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Zakup NX 450h+

Post autor: Apted »

nikes_76 pisze:cyt." Kupując 450h+ nie kierowałem się ekonomiką jazdy ale patrząc teraz ceny paliwa tylko się uśmiecham przejeżdżając obok stacji paliw"

Jeździłem wersją testową, na elektryce -jest zamulony. Wybierając ten model kierowałbym się dynamiką a nie ekonomiką. Kiedy te 50 tysi odbijesz. Jaki czas byś musiał jeździć na samym prądzie (darmowym-dostarczanym np. z paneli), oczywiście w promieniu 35 km od domu. To się kupy nie trzyma - wydawać kesz ze względu na plug-ina? Ale wnioskuję, że wybierając ten napęd chciałeś mieć zapas pod butem.
NX 0-100 KM/H w trybie EV to 10.4 sekundy, dla przykładu BMW 530E xDrive to 15 sekund VOLVO XC60 około 30 sekund i kto tu jest zamulony ???
Po co kupiłem sobie flagowego smartfona a nie średniaka czy budżetowca, przecież się nie zwróci a dzwoni tak samo, po co mi telewizor z górnej półki a nie najtańszy, wyświetla też obraz, czemu kupujesz 350h a nie Dacie Duster w życiu się nie zwróci... itd... itp... Do salonu Lexusa marki premium przychodzi raczej inny klient niż do salonu np Fiata, Skody. Ma pieniądze chce kupić samochód w konfiguracji która mu odpowiada i się pdoba, i ma to gdzieś czy mu się zwróci czy nie. Ma samochód jaki sobie wymarzył... i tyle.

Ps dla jasności jeździłem testowym 450h+ oraz 350h
Andrzej57
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 2 lip 2022, o 18:10
Model Lexusa: NX 450+
Skąd:: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Zakup NX 450h+

Post autor: Andrzej57 »

Witam.
Dzisiaj zarejestrowałem się na tym forum :smile: Zamówiłem mojego nx 450 w połowie stycznia z terminem odbioru sierpień-wrzesień.
Wg ostatniej informacji od dilera termin się zmienił na luty-marzec 2023, cena samochodu pozostaje bez zmian. Zmiana dotyczy rocznika produkcji
na 2023. Pozdrawiam :ok:
ZibiZ666
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 1 lip 2022, o 14:34
Model Lexusa: NX 350h F Sport
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zakup NX 450h+

Post autor: ZibiZ666 »

Czy jest tu ktoś kto odebrał już Lexa w Gdańsku, zamawianego w sierpniu zwszłego roku?
Apted
Lex user
Posty: 126
Rejestracja: 20 lis 2021, o 20:43
Model Lexusa: NX 450h+
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Zakup NX 450h+

Post autor: Apted »

Doczekałem się... wczoraj dostałem maila, samochód w salonie do zarejestrowania i odbioru.
Zamówienie złożone w wrzesień 2021 pierwotny odbiór maj 2022. Czytając jakie zmiany terminów odbioru mają inni koledzy to chyba mi się udało, przesunięcie raptem 3 miesiące.
Pozdrawiam i wytrwałości
Tomek_Lexus
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 31 sie 2022, o 09:18
Model Lexusa: NX450h+
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Zakup NX 450h+

Post autor: Tomek_Lexus »

mkb pisze:Zamówiłem w listopadzie z terminem odbioru w lipcu. Wczoraj dostałem oficjalną wiadomość od sprzedawcy, że termin przesunięty na wrzesień. A jak u Was z terminami?
To chyba mmay podobny termin zamówienia i odbioru. U mnie zamówienie październik 2021. Obiecany termin odbioru czerwiec.. potem lipiec, teraz wrzesięń. Dobra wiadomośc że auto jest juz w PL w Mszcoznowie.
Podali jakąs konkretną datę czy "na razie to wrzesień" ?
mkb
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 10 mar 2022, o 01:19
Model Lexusa: NX 450h
Skąd:: Toruń
Kontakt:

Re: Zakup NX 450h+

Post autor: mkb »

Na początku lipca informacja, że październik. Przy końcu lipca informacja, że grudzień. Na początku sierpnia informacja, że listopad. Dwa dni temu informacja, że dostawa maksymalnie 15 listopada i że w systemie samochód ma status: poza krajem (cokolwiek to znaczy). Bałagan totalny i nie wiem czy wierzyć w ten listopad czy nie.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup NX 450h+

Post autor: Dawid0ss »

Apted pisze:Doczekałem się... wczoraj dostałem maila, samochód w salonie do zarejestrowania i odbioru.
Zamówienie złożone w wrzesień 2021 pierwotny odbiór maj 2022. Czytając jakie zmiany terminów odbioru mają inni koledzy to chyba mi się udało, przesunięcie raptem 3 miesiące.
Pozdrawiam i wytrwałości
Rok czekania na auto, nieźle.

Pytanie, ile $$ wymagali wpłaty na start ?
Apted
Lex user
Posty: 126
Rejestracja: 20 lis 2021, o 20:43
Model Lexusa: NX 450h+
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Zakup NX 450h+

Post autor: Apted »

Dawid0ss pisze:
Apted pisze:Doczekałem się... wczoraj dostałem maila, samochód w salonie do zarejestrowania i odbioru.
Zamówienie złożone w wrzesień 2021 pierwotny odbiór maj 2022. Czytając jakie zmiany terminów odbioru mają inni koledzy to chyba mi się udało, przesunięcie raptem 3 miesiące.
Pozdrawiam i wytrwałości
Rok czekania na auto, nieźle.

Pytanie, ile $$ wymagali wpłaty na start ?
10 % finalnej ceny.
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1352
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Zakup NX 450h+

Post autor: Klaudiusz »

U mnie 10k. Ale czytalem ze i 15 i 20 zaliczki pobierali.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Chcelexusa, Dominik24 i 3 gości