Zakup NX 450h+

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
ODPOWIEDZ
miru54
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 18 cze 2019, o 13:13
Model Lexusa: UX 250h, NX 450h+
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Zakup NX 450h+

Post autor: miru54 »

Kupiłem takiego NXa w sierpniu z terminem odbioru w styczniu i jestem ciekawy jakie upusty dostaliście i jakie terminy odbioru. Mój wybór to Prestige + pakiet design + pakiet tazuna. Upusty 7,3%+6,5%+2% (stały klient).
Apted
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 20 lis 2021, o 20:43
Model Lexusa: NX 450h+
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Zakup NX 450h+

Post autor: Apted »

Witam
Zamowiony we wrześniu. NX 450h+ OMOTENASHI + LUXURY gwarantowany odbior maj 2022. Rabat 7,3%+6%=13,3%
Jestem pierwszy raz klientem Lexsusa, może gdybym był stałym udałoby się wytargować więcej lub słabo się targowałem :scratch:
Beckett_
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 10 lut 2022, o 18:57
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup NX 450h+

Post autor: Beckett_ »

miru54 pisze:Kupiłem takiego NXa w sierpniu z terminem odbioru w styczniu i jestem ciekawy jakie upusty dostaliście i jakie terminy odbioru. Mój wybór to Prestige + pakiet design + pakiet tazuna. Upusty 7,3%+6,5%+2% (stały klient).
Nie brałem 450h+ tylko 350 i zrezygnowałem z pakietów, bo to były grube miesiące opóźnienia z odbiorem (chociaż teraz pewnie bym po prostu wziął FSport).
Ja wyciągnąłem od ceny cennikowej 21% w dół.
Też sierpień, termin odbioru w styczniu, a mamy połowę lutego i huk wie czy w ogóle wyprodukowano. Handlowiec cholernie niesłowny i nieterminowy z informacjami zwrotnymi.
miru54
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 18 cze 2019, o 13:13
Model Lexusa: UX 250h, NX 450h+
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: Zakup NX 450h+

Post autor: miru54 »

W piątek odebrałem swojego zamówionego Lexusa 450h+. Pierwsze wrażenia piorunujące świetny samochód, to już 3 moja hybryda Auris, UX 250 i teraz 450h+. Nie ma porównania do poprzednich, jest bardziej dopracowany. :dance3: Mam pytanie do kolegów którzy odebrali samochody czy dostali instrukcję obsługi bo w salonie niema. Znalazłem w pdf. ogólną ( w angielską) i multimedialną (polską).
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1346
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Zakup NX 450h+

Post autor: Klaudiusz »

miru54 pisze:W piątek odebrałem swojego zamówionego Lexusa 450h+. Pierwsze wrażenia piorunujące świetny samochód, to już 3 moja hybryda Auris, UX 250 i teraz 450h+. Nie ma porównania do poprzednich, jest bardziej dopracowany. :dance3: Mam pytanie do kolegów którzy odebrali samochody czy dostali instrukcję obsługi bo w salonie niema. Znalazłem w pdf. ogólną ( w angielską) i multimedialną (polską).
Instrukcji juz dawno nie drukuja. Mozesz sciagnac z portalu Lexusa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miru54
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 18 cze 2019, o 13:13
Model Lexusa: UX 250h, NX 450h+
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: Zakup NX 450h+

Post autor: miru54 »

Na portalu jest tylko instrukcja NX - MULTIMEDIA
Leśny Władek
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 12 lut 2022, o 09:24
Model Lexusa: NX450h+
Skąd:: Ksiazenice
Kontakt:

Re: Zakup NX 450h+

Post autor: Leśny Władek »

Jak sobie radzicie z ładowaniem? Wtyczka 230v nie ma problemu uczywiscie ale moje pytania dotyczy szybkiego ładowania.
Mam w garażu gniazdo trójfazowe i zastanawiam się czy mogę się do niego wpiąć. Wtyczka od tego drugiego kabla wygląda podobnie do gniazda trójfazowego i tak "na oko" że będzie pasować ale cholera wie. W salonie nic nie wiedzą bo plug in jest dla nich nowością.
W przypadku jak nie będzie pasować to jest sens kupować wallboxa i czy to jego właśnie należy wpiąć w kabel trójfazowy?

Edit:
w środę odbieram wóz i nie wiem czy jest sens/konieczność kupowania wallboxa.
cooper69
Lex user
Posty: 229
Rejestracja: 16 cze 2018, o 15:49
Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: Zakup NX 450h+

Post autor: cooper69 »

Z tego co czytałem i oglądałem (z ciekawości) markowy wallbox nie jest tylko „przejścówką” do ładowania. Może się mylę ale mam wrażenie, że traktujesz go jako zbędny gadget. Ma on za zadanie oprócz szybszego ładowania lepsze zarządzanie ładowaniem, zabezpieczeniem przed niesprawnością sieci (np. Przepięcia) itd.
Leśny Władek
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 12 lut 2022, o 09:24
Model Lexusa: NX450h+
Skąd:: Ksiazenice
Kontakt:

Re: Zakup NX 450h+

Post autor: Leśny Władek »

Od tego jest sprawą instalacja elektryczna domu. Ponad to auto posiada pokładową ładowarkę która odpowiada za to co mówisz. Z tego co wiem (niestety niewiele) wallbax daje większe natężenie prądu a tym samym szybciej ładuje ale moje pytania dotyczą czegoś innego.
Kupować wallboxa czy nie kupować oraz czy da się coś "wycisnąć" z gniazda trójfazowego bez wallboxa?
pkobierecki
Lex user
Posty: 182
Rejestracja: 15 lip 2012, o 16:42
Model Lexusa: CT 200h<RX450h<GS450h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Zakup NX 450h+

Post autor: pkobierecki »

Raczej takie pytanie trzeba by skierować do jakiejś firmy która zajmuje się podłączaniem takich rzeczy. Wallbox wpina się bezpośrednio w instalację, a nie normalnie kablem do gniazda "siły". Żeby przy tym gmerać trzeba mieć uprawnienia i doświadczenie wiec instalację tego raczej trzeba zlecić jakiejś firmie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ghotti i 1 gość