Zakup NX 450h+

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marek_wasowicz
Lex user
Posty: 128
Rejestracja: 22 cze 2022, o 18:09
Model Lexusa: NX 450h+
Skąd:: małopolskie
Kontakt:

Re: Zakup NX 450h+

Post autor: marek_wasowicz »

Jak zwykle wszystko zależy od finansów, a ludzie od cenników w koncernach dobrze o tym wiedzą i tak konstruują ceny żeby różnice między wersjami kusiły niewielkimi różnicami.
Na szczęście moĵ 450h+ Prestige z pakietami wyszedł tyle ( a nawet mniej ) niż teraz trzeba dać za 350h Omotenashi, gdzie różnice w wyposażeniu są minimalne.
 ja bym powiedział, że napędy te same ale inaczej zasilane i zestrojone.
W teorii oczywiście masz rację i ja to wiem.Pisałem o praktyce. :biggrin2:
 
 
 
 
Ostatnio zmieniony 22 maja 2023, o 12:04 przez marek_wasowicz, łącznie zmieniany 2 razy.
Ghotti
Lex Master
Posty: 1385
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Zakup NX 450h+

Post autor: Ghotti »

mcendrju pisze: 22 maja 2023, o 11:35
 
 
No to koło komina to chyba, aż tak szybko nie zwróci się te 60k nadwyżki za 450h+. Wg mnie 450h+ to dla kogoś kto na prawdę robi duże przebiegi i ma fotowoltaikę (tak jak marek_wasowicz pisze), w sensie 40k rocznie i więcej. UX wg mnie to gówno porównując do NX. Też chciałem dla żony UXa, ale no absolutnie nie zachwycił. Mało miejsca, w sumie nie odczułem różnicy (ja i żona) przesiadając się z Citroena C3. Napęd 250h na pewno lepszy od 200 ale no raczej elegancki by robić niskie spalanie przy toczeniu się. Jakość wykonania bardzo średnia w porównaniu do obu generacji NXów i RXów. Korzystnie cenowo wychodzą tylko te wersje promocyjne z cennika, które są dość biedne.
 
 

 
Nie patrzę na pryzmat różnicy ceny ze względu na fakt iż taki samochód kiedyś sprzedam drożej niż 350h. Więc do tego tak nie podchodzę ;) dom prawie skończony panele od roku są jeszcze na starych zasadach także jest to optymalne zestawienie. Jak już pisałem żałuję, iż przy zamówieniu nie wziąłem 450h + desing + tazuna był wtedy 20k droższy od mojego 350h omo + luxury
 
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
whero
Lex Driver
Posty: 470
Rejestracja: 12 paź 2021, o 14:20
Model Lexusa: rx, gs, nx
Skąd:: Pomorskie
Kontakt:

Re: Zakup NX 450h+

Post autor: whero »

Ghotti pisze: 22 maja 2023, o 12:00
mcendrju pisze: 22 maja 2023, o 11:35
 
 
No to koło komina to chyba, aż tak szybko nie zwróci się te 60k nadwyżki za 450h+. Wg mnie 450h+ to dla kogoś kto na prawdę robi duże przebiegi i ma fotowoltaikę (tak jak marek_wasowicz pisze), w sensie 40k rocznie i więcej. UX wg mnie to gówno porównując do NX. Też chciałem dla żony UXa, ale no absolutnie nie zachwycił. Mało miejsca, w sumie nie odczułem różnicy (ja i żona) przesiadając się z Citroena C3. Napęd 250h na pewno lepszy od 200 ale no raczej elegancki by robić niskie spalanie przy toczeniu się. Jakość wykonania bardzo średnia w porównaniu do obu generacji NXów i RXów. Korzystnie cenowo wychodzą tylko te wersje promocyjne z cennika, które są dość biedne.
 
 


 
Nie patrzę na pryzmat różnicy ceny ze względu na fakt iż taki samochód kiedyś sprzedam drożej niż 350h. Więc do tego tak nie podchodzę ;) dom prawie skończony panele od roku są jeszcze na starych zasadach także jest to optymalne zestawienie. Jak już pisałem żałuję, iż przy zamówieniu nie wziąłem 450h + desing + tazuna był wtedy 20k droższy od mojego 350h omo + luxury
 

 
do listy pojazdów do wzięcia pod uwagę dorzuciłbym nowego priusa - podobno w końcu zaczęło to jakoś jeździć... a system hybrydowy powiedziałbym generację do przodu w porównaniu z całą resztą oferty Toyoty - gdyby wnętrze/komfort byłyby akceptowalne... (no i można w końcu ładnie doposażyć ~ wentylowane fotele etc)
 
Ghotti
Lex Master
Posty: 1385
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Zakup NX 450h+

Post autor: Ghotti »

mam do d. dojazd do domu ;) także prześwit jest dla mnie istotny, prius ma 12cm poprzednie reno miało 13cm i czasem mogłem zahaczyć z czasem się to ogarnie (droge), ale jak ktoś raz kupił SUV to mu się dziwnie jeździ czymś niskim :)
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
whero
Lex Driver
Posty: 470
Rejestracja: 12 paź 2021, o 14:20
Model Lexusa: rx, gs, nx
Skąd:: Pomorskie
Kontakt:

Re: Zakup NX 450h+

Post autor: whero »

Ghotti pisze: 22 maja 2023, o 12:23 mam do d. dojazd do domu ;) także prześwit jest dla mnie istotny, prius ma 12cm poprzednie reno miało 13cm i czasem mogłem zahaczyć z czasem się to ogarnie (droge), ale jak ktoś raz kupił SUV to mu się dziwnie jeździ czymś niskim :)

 
powiem tak... ciężko znaleźć cokolwiek mocno ciekawego

rok temu mieliśmy rx'a 400h , rx'a 450h mk3 (obydwa pełna w 95% konfiguracja) ... trzecie auto najnowsze zmienione na nowego nx'a 350h (prestige design tazuna ... i teraz patrząc wolelibyśmy wziąć też premium) .. przychodzi czas żeby puścić 400h dalej - był plan na zmianę na rx450h MK4 i przeszuflowanie .. i wygląda na to że zamiast tego wjedzie kolejny mk3 - jednak zawieszenie pneumatyczne jest wygodne

jeżeli nie musiałby być nowy to może ładną sztuka 2-4 letniego rx'a 450h ? ~ 200-250-300 ... jakby się trafiło coś w ładnym stanie i nie przeszkadza brak dużego ekranu na środku... z drugiej strony u nas to zniechęca bo za tyle przed chwilą odebraliśmy nowego nx'a i głupio się człowiekowi robi
Ghotti
Lex Master
Posty: 1385
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Zakup NX 450h+

Post autor: Ghotti »

Wiem ze trudno :) jak szukałem czegoś to zacząłem od Kugi Sorento Q5 X3 Tucson Sportage stary NX a skończyło się na nowym NX kupionym w ciemno …. Teraz jeszcze gorzej bo samochody poszły 30% do góry.
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
Awatar użytkownika
marek_wasowicz
Lex user
Posty: 128
Rejestracja: 22 cze 2022, o 18:09
Model Lexusa: NX 450h+
Skąd:: małopolskie
Kontakt:

Re: Zakup NX 450h+

Post autor: marek_wasowicz »

Jeśli to ma być drugi samochód w rodzinie i dla kobiety, a w dodatku myślisz o elektrycznym napędzie to rozważyłbym Tesla Y lub 3. Cena spadła, niższa niż 450h+, szybki odbiór, obecnie chyba czeka się max 3 miesiące, do kręcenia się wkoło komina jak znalazł
whero
Lex Driver
Posty: 470
Rejestracja: 12 paź 2021, o 14:20
Model Lexusa: rx, gs, nx
Skąd:: Pomorskie
Kontakt:

Re: Zakup NX 450h+

Post autor: whero »

marek_wasowicz pisze: 22 maja 2023, o 15:06 Jeśli to ma być drugi samochód w rodzinie i dla kobiety, a w dodatku myślisz o elektrycznym napędzie to rozważyłbym Tesla Y lub 3. Cena spadła, niższa niż 450h+, szybki odbiór, obecnie chyba czeka się max 3 miesiące, do kręcenia się wkoło komina jak znalazł

 
a Tesla teraz nie 'sprzedaje' aut tylko i wyłącznie na leasing z którego potem nie można wykupywać aut po zakończeniu?
Ghotti
Lex Master
Posty: 1385
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Zakup NX 450h+

Post autor: Ghotti »

Jakbym szedł w elektryka to chyba w kile ev6 albo kone nową
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
Awatar użytkownika
marek_wasowicz
Lex user
Posty: 128
Rejestracja: 22 cze 2022, o 18:09
Model Lexusa: NX 450h+
Skąd:: małopolskie
Kontakt:

Re: Zakup NX 450h+

Post autor: marek_wasowicz »

 Zdecydowanie się zgadzam, ale Koreańczyki chyba wychodzą drożej i czas oczekiwania grubo ponad rok. :mad:
a Tesla teraz nie 'sprzedaje' aut tylko i wyłącznie na leasing z którego potem nie można wykupywać aut po zakończeniu?
 Z tego co wiem zmówienie robi się przez stronę internetową, są tam dwie opcje, gotówka lub leasing więc chyba nie. Ale nie kupowałem sam ani nikt z moich znajomych nie kupował więc na 100% nie wiem.
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: arturk884, matti05, Zachar i 6 gości