[LS430] Zamiana oryginalnego ekranu na moduł Android

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

[LS430] Zamiana oryginalnego ekranu na moduł Android

Post autor: q3_ »

lukas78 pisze:Bardzo fajna alternatywa dla starszych LS :ok: Ciekawe, czy jest taki zestaw plug-and-play do GS430 mk2 ?
Do gs mk2 na szybko nie widzę, ale poszperaj na Ali, może znajdziesz.

Wysłane z mojego F1 przy użyciu Tapatalka
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

[LS430] Zamiana oryginalnego ekranu na moduł Android

Post autor: q3_ »

Slawoj007 pisze:Na początku mialem zamiar montować miracasta ale teraz się zastanawiam czy nie kupić takiej stacji mulimedialnej bez kombinowania. Oczywiście byłaby satysfakcja z zamontowania miracasta ale tracimy na jakości chyba żeby poeksperymentował z konwerterem sygnalu, teraz jest troche wiekszy wybór. Pozdrawiam
Przy większej odrobinie kombinowania pewnie możnaby uzyskać dobry efekt.

Wysłane z mojego F1 przy użyciu Tapatalka
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Zamiana oryginalnego ekranu na moduł Android

Post autor: owczar »

Fajna recenzja i tutorial!

A jak jakość audio?

Fajnie, że to obsługuje wszystkie funkcje auta.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: [LS430] Zamiana oryginalnego ekranu na moduł Android

Post autor: q3_ »

Dzięki. Audio z modułu jest bardzo przyzwoitej jakości. Używam w zależności od sytuacji, potrzeb i możliwości albo spotify albo plików audio (mp3, flac) wgranych do pamięci urządzenia. Trudno się przyczepić do jakości odtwarzanej muzyki. Nie robiłem porównań typu puszczania płyty CD z tym samym materiałem i na przykład mp3 lub flac, to by pewnie pokazało jaka jest różnica. Nie mniej dopóki jakość dźwięku nie kaleczy moich uszu nie chciało mi się takich porównań robić. Moduł ma equalizer (o ile pamiętam pozwala regulować wzmocnienie w 16 zakresach częstotliwości) więc można bardzo dokładnie brzmienie dostosować do swoich preferencji. Posiada też podobne jak w oryginale możliwości ustawienia pola dźwięku (coś jak balans lewo-prawo-przód-tył). Są też jakieś bajery typu bass boost dla miłośników podbijania basu, ale jak dla mnie ustawienia na equalizerze pozwalają ustawić wszystko co potrzebuję. Myślę, że dla większości użytkowników to co oferuje moduł jest w 100% wystarczające. Ma zainstalowany odwarzacz plików muzycznych ale moim zdaniem jest on kulawy i zainstalowałem sobie swój ulubiony.

W trakcie użytkowania oczywiście pojawiły się też różne plusy ujemne. Zdecydowanie wolałbym mieć ekran matowy (generalnie preferuję takie), niestety jak kupowałem to żaden sprzedawca nie oferował takiego. Użytkowanie tylko potwierdziło, że byłby lepszy, mimo że jasność jest na bardzo wysokim poziome, czasami słońce potrafi się odbijać w ekranie. Z drugiej strony w nocy ekran jest zbyt jasny. Ustawiam w nocy na minimalną jasność i brakuje mi możliwości dalszego ściemnienia.
W module można ustawić automatyczne rozjaśnianie w dzień i ściemnianie w nocy, jednak działa to bez sensu. Można ustawić żeby moduł zmieniał podświetlenie w zależności od godziny, ale nie pozwala ustawić godzin ani nie korzysta z informacji o godzinach zmierzchu w danym miejscu świata, które przecież są dostępne przez net. Zawsze zmienia tryb o określonej i tej samej godzinie (już nie pamiętam jakiej bo przestałem z tego korzystać). Drugą metodą jest ustawienie zmiany podświetlenia w zależności od włączenia/wyłączenia świateł, co też jest bez sensu dla mnie, bo na okrągło jeżdżę przecież na światłach. Być może jeśli zrobiłbym moduł świateł dziennych to by to działało dobrze. I to jest coś co powoduje, że myślę od pewnego czasu o zamontowaniu takiego modułu wg Twojej, Owczar, koncepcji.

Idąc dalej raz zdarzyło mi się, że jadąc przez bardzo długi tunel moduł stracił zasięg GPS i bardzo długo nie mógł się odnaleźć po tym, trwało to chyba z kilkanaście minut zanim zaczął ponownie pokazywać lokalizację poprawnie. Dziwne to było, bo jak się startuje z garażu to łapie lokalizację bardzo szybko.
Urządzenie jest traktowane przez system jako urządzenie z dużym ekranem i na przykład jadąc na mapach google wszystko jest mniejsze niż mogłoby być, co powoduje że trafienie palcem w pole wyszukiwania jest wyzwaniem, na szczęście są komendy głosowe. Wolałbym mieć widok zbliżony do Android Auto, które jest przystosowane do mniejszych ekranów. Byś może da się to przestawić ale nie doszedłem do tego jak - może ktoś ma jakiś pomysł rodem z tableta?

Oprogramowanie ADAS jest raczej ciekawostką. Żeby działało dobrze w ramach asystenta pasa, pas musi być ładnie namalowany. Moduł wykrywa w korku sytuację gdy samochód poprzedzający odjeżdża i przypomina że należy ruszyć, również zauważa zbyt szybkie zbliżanie się do samochodu poprzedzającego i alarmuje.

Poza powyższymi w sumie nie tak wielkimi niedogodnościami wszystko działa fajnie i jestem zadowolony.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

[LS430] Zamiana oryginalnego ekranu na moduł Android

Post autor: q3_ »

Mała aktualizacja. Ostatnio pojawił mi się komunikat 'Change AC filter'. Wymieniłem filtr kabinowy i postanowiłem spróbować zresetować komunikat. Normalnie robi się to przytrzymując przycisk wyłączenia dmuchawy ale teraz takiego nie mam. To znaczy jest ale tylko formie przycisku na ekranie a nie fizycznego. Nie mniej wszedłem w opcje sterowania klimatyzacją i przytrzymałem przycisk na ekranie i okazało się że działa równie dobrze. Komunikat zresetowany przy pomocy chińskiego modułu. Jestem zaskoczony.

Wysłane z mojego ASUS_I006D przy użyciu Tapatalka
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: [LS430] Zamiana oryginalnego ekranu na moduł Android

Post autor: q3_ »

Kolejna aktualizacja po czasie. Moduł działa niezmiennie, nie mniej przetestowałem coś czego wcześniej nie dotykałem (jakoś nie czułem potrzeby).
Teoretycznie moduł obsługuje Android Auto. Wcześniej jakoś nie walczyłem z tym tematem ale postanowiłem sprawdzić głównie ze względu na żonę, która w poprzednim samochodzie miała AA i się przyzwyczaiła ( z resztą mi to rozwiązanie też się nawet podoba) a teraz kiedy mamy tylko LSa to narzeka że go nie ma.
Żeby uruchomić AA należy zainstalować na telefonie aplikację CarbitLink oraz w ustawieniach modułu samochodzie wybrać ją jako startującą automatycznie po podpięciu telefonu przez USB. I to w zasadzie wszystko. Przy pierwszym podpięciu jeszcze jakaś magia się wykonuje w tle, ale później po podpięciu telefonu kablem USB najpierw uruchamia się aplikacja CatbitLink i widać postęp w łączeniu z telefonem i zaraz później na ekranie pojawia się znajomy ekran Android Auto. Działa to szybko i sprawnie do tego stopnia że chyba będę używać na codzień. Na tę chwilę sprawdziłem oczywiście nawigację, sterowanie głosem, muzykę ze spotify, odczytywanie i wysyłanie wiadomości przez Telegram. Wszystko działa normalnie.
 
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: [LS430] Zamiana oryginalnego ekranu na moduł Android

Post autor: q3_ »

Na temat Android Auto.
Zdarza mi się dość często, że po podłączeniu telefonu wszystko działa poprawnie za wyjątkiem odtwarzania muzyki przez Spotify. Przy próbie uruchomienia odtwarzania dźwięk jest słyszalny przez około sekundę po czym włącza się automatycznie pauza. Mogę kliknąć play i słuchać kolejnej sekundy. Po odłączeniu telefonu, muzyka na samym telefonie gra normalnie bez żadnych problemów, często też steruję Spotify'jem w MiBoxie z telefonu i nie ma z tym żadnych problemów, podłączam do AA gra sekundę i się zatrzymuje. Czasami działa poprawnie czasami nie. Mój telefon to ASUS Zenfone 8. Miał ktoś z Was może takie problemy?

I taka ciekawostka (ku pamięci i dla potomności): ostatnio przestał mi się pokazywać na ekranie obraz z kamerki wstecznej (przypominam że używam oryginalnej, sygnał jest przepuszczony przez konwerter). Zacząłem szukać o co chodzi. Rozebrałem wszystko (wszystkie podłączenia wyglądały dobrze) i podłączyłem oryginalny ekran, żeby sprawdzić czy kamerka nie padła ale nie - działa. Pospinałem ponownie wszystko i obraz z kamery się pojawił. Najwyraźniej czasami trzeba wszystko rozebrać i poskładać z powrotem żeby wszystko działało ;).
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: [LS430] Zamiana oryginalnego ekranu na moduł Android

Post autor: q3_ »

Android Auto ciąg dalszy.
Ponieważ nie znalazłem rozwiązania mojego problemu z zacinającym się Spotify, postanowiłem uderzyć do majfrienda. Od ręki dostałem aktualizację systemu, którą wgrałem i po wstępnych testach widzę, że jest dużo lepiej. Obecnie wygląda na to że wszystko działa w AA, jeszcze czekam na jakiś test długodystansowy. Przy okazji system dostał nowe "lancher'y" i chyba poprawiono działanie połączeń telefonicznych przez BT bo dostaję od rozmówców informację że dużo lepiej mnie słychać.
Tommjed
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 14 sty 2023, o 14:00
Model Lexusa: Lexus UX
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [LS430] Zamiana oryginalnego ekranu na moduł Android

Post autor: Tommjed »

Mam UX z USA. Czy istnieje możliwość zainstalowania apki podobnej do lexus link? Europejska nie działa, bo nie przyjmuje vinu…
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: [LS430] Zamiana oryginalnego ekranu na moduł Android

Post autor: q3_ »

A co to jest Lexus link?

Wysłane z mojego ASUS_I006D przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości