Lexus IS III 300h, gdzie w ML z przodu są gł. wysokotonowe?

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
Janek22
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 17 maja 2021, o 05:59
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Lexus IS III 300h, gdzie w ML z przodu są gł. wysokotonowe?

Post autor: Janek22 »

Witam

Mam wersję 6 głośnikową. Przymierzam się do przeróbki audio. Nie mogę nigdzie znaleźć gdzie w wersji Mark Levinson (ML) z przodu znajdują się głośniki wysokotonowe. Za pomoc będę wdzięczny, z góry dziękuję.

Z tyłu znajdują się w drzwiach a dokładniej w przedniej części obudowy klamki do otwierania drzwi.

Czyli ja widzę w ML rozmieszczenie głośników tak:

Przód samochodu:
1. Centralny - konsola - środek
2. Średniotonowe - konsola - boki
3. Wufery - drzwi
4. Wysokotonowe - nie wiem i o to właśnie pytam

Tył samochodu:
5. Wysokotonowe - drzwi
6. Wufery - drzwi
7. Średniotonowe - tylna półka, w wersji ML jest więcej maskownic głośników
8. Subwoofer - tylna półka

Jak gdzieś się pomyliłem to proszę mnie poprawić.

Czyli wychodzi mi na to, że w wersji ML powinno być 14 głosników.
Mierzyłem średniotonowe tylne bo je mam, jeszcze niezamontowane i o ile się nie pomyliłem to wyszło mi, że mają po 8 Ohm.
Zastanawiam się nad przykręceniem wysokotonowych do trójkącików przy lusterkach ale jak do mnie przyjdą to będę musiał najpierw znaleźć odpowiednie obudowy żeby to dobrze wyglądało. Już jakieś przymierzałem i było ok ale przypuszczam, że będą za małe.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Lexus IS III 300h, gdzie w ML z przodu są gł. wysokotono

Post autor: machony79 »

Janek22
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 17 maja 2021, o 05:59
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus IS III 300h, gdzie w ML z przodu są gł. wysokotono

Post autor: Janek22 »

Wielkie dzięki :) Na aktywnym rysunku samochodu widać, że głośników jest 12, czyli niepotrzebnie szukałem dwóch dodatkowych wysoko tonowych. A średnio tonowe to nie są średnio tonowe a średnio wysoko tonowe. Co ciekawe w opisie jest 17 a nie 12 głośników, chyba tu jest błąd. Wzmacniacz 12 kanałowy o mocy 1800 Watt robi wrażenie, ciekawe tylko jaka to moc. Dodatkowo na rysunku wzmacniacz jest pod siedzeniem a powinien być w kufrze na dole po prawej stronie. U mnie tam jest miejsce na niego ze śrubami ale to może nowsza wersja ISa i jest w niej inaczej. Jeszcze raz dzięki :)
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Lexus IS III 300h, gdzie w ML z przodu są gł. wysokotono

Post autor: machony79 »

Głośniki A i F są dwudrożne i są chyba liczone jako dwa. Tak jest np. w moim NX.
Janek22
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 17 maja 2021, o 05:59
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus IS III 300h, gdzie w ML z przodu są gł. wysokotono

Post autor: Janek22 »

Też o tym pomyślałem ale przynajmniej moje osobno kupione ML są jednodrożne. Może w najnowszej wersji ISa są dwudrożne włącznie z centralnym co daje rzeczywiście 17 głośników.
stecko
Lex user
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2014, o 11:59
Model Lexusa: RX350
Skąd:: Wielka Brytania
Kontakt:

Re: Lexus IS III 300h, gdzie w ML z przodu są gł. wysokotonowe?

Post autor: stecko »

Hej

Odświeżymy troszkę ten temat. Czy ktoś podjął się wymiany głośników ML tych na desce rozdzielczej (srednio-wysoko tonowych) na jakies inne lepsze? Przyznam że jestem trochę zawiedziony ML w is300h. Myślałem że bedzie lepiej.
Góra i srednica jest jakaś " brudna" brak wybrzmien i blasku. Jest jasno i tak plastikowo bym powiedział.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Janek22
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 17 maja 2021, o 05:59
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus IS III 300h, gdzie w ML z przodu są gł. wysokotonowe?

Post autor: Janek22 »

stecko pisze: 2 gru 2022, o 15:26Odświeżymy troszkę ten temat. Czy ktoś podjął się wymiany głośników ML tych na desce rozdzielczej (srednio-wysoko tonowych) na jakies inne lepsze? Przyznam że jestem trochę zawiedziony ML w is300h. Myślałem że bedzie lepiej.
Góra i srednica jest jakaś " brudna" brak wybrzmien i blasku. Jest jasno i tak plastikowo bym powiedział.


 
A może nie są winne głośniki. W swoim wymieniłem wyświetlacz na taki z Androidem i własnym wzmocnieniem i dźwięk jest rewelacyjny, mimo że powinny być chińskie głośniczki ale tego jeszcze nie sprawdzałem.
 
 
morda
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 21 sie 2022, o 19:14
Model Lexusa: Lexus IS 300h F-Sport
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Lexus IS III 300h, gdzie w ML z przodu są gł. wysokotonowe?

Post autor: morda »

Janek22 czy u siebie montowałeś coś takiego https://pl.aliexpress.com/item/4000662753594.html do IS 300h? Jeśli tak to z którego roku masz auto i czy montaż był plug&play czy jakaś ostra rzeźba?

Pozdr
Awatar użytkownika
_3rd
Lex user
Posty: 204
Rejestracja: 14 cze 2019, o 14:11
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Re: Lexus IS III 300h, gdzie w ML z przodu są gł. wysokotonowe?

Post autor: _3rd »

morda pisze: 3 sty 2023, o 11:24 Janek22 czy u siebie montowałeś coś takiego https://pl.aliexpress.com/item/4000662753594.html do IS 300h? Jeśli tak to z którego roku masz auto i czy montaż był plug&play czy jakaś ostra rzeźba?

Pozdr

 
Miałem dokładnie ten sam moduł, padł po 2 latach (przebieg ~10k km). Montaż dosyć prosty, trzeba rozebrać tunel środkowy, wyjąć radio, panel AC i wyświetlacz LCD oraz przeciągnąć parę wiązek i wpiąc kilka wtyczek (ok. 2h robiąc to pierwszy raz).
Pozdrawiam
morda
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 21 sie 2022, o 19:14
Model Lexusa: Lexus IS 300h F-Sport
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Lexus IS III 300h, gdzie w ML z przodu są gł. wysokotonowe?

Post autor: morda »

Hmm to trochę lipa, że padło. Ciekawe czy to co teraz sprzedają to ma jakiś nowszy hardware/software, bo nie ma ani słowa o parametrach na stronce Ali.
Dzięki za odpowiedź.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości