Zakup Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
Lew
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 8 lis 2022, o 21:36
Model Lexusa: NX350
Skąd:: Almere Buiten
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Lew »

Zaufanie buduje się latami ! A stracić można w jedna wizytę ! Pewnie to miał na myśli kolega który ma jakieś uprzedzenia do panów Zenkow. Jednak ze myśląc o tych run flatach jest to jakiś mały problem , ponieważ nie wszystkie zakłady wulkanizacyjne maja do tego sprzęt a nawet nie chcą się podjąć wymiany
vki
Lex user
Posty: 120
Rejestracja: 28 lis 2021, o 21:28
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Legnica
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: vki »

prekabik pisze: 19 lis 2022, o 13:46 Nie uważacie, ze to jest jakaś kpina i by można jakiś protest czy pozew zbiorowy uskutecznić? Ja rozumiem, ze COVID, wojna itp, ale tutaj to jest jakiś jawny przekręt. Mają nas w tym naszym śmiesznym kraju za śmiesznych ludzi i traktują jak ludzi poza wszelkimi normami.

 
Niestety Lexus nabywców swoich samochodów z Polski traktuje jakby za karę musiał im sprzedawać swoje produkty. Pierwsza sprawa to oczekiwanie ponad rok na zamówiony samochód, podczas gdy w innych krajach EU czas oczekiwania jest o połowę krótszy - to zwyczajnie kpina. Druga to odbierając samochód w grudniu, po ponad rocznym oczekiwaniu (w umowie było 6-7 miesięcy), po powiedzmy dwóch tygodniach jesteś właścicielem samochodu z poprzedniego roku. I co by nie mówić, to po kilku latach, przy tym samym stanie samochodu, ten z 2023r. będzie zawsze droższy niż ten z 2022r. Generalnie Lexusy sprzedawane już tak od października były dodatkowo duużo tańsze. Osoby odbierające swoje Lexy w lisopadzie - grudniu powinny otrzymać dodatkowy upust. O tych co odbierają w styczniu 2023r. auto z produkcji 2022r. to nawet nie wspomnę. Mój od 18.X. jest w transporcie.
Musiałem troszkę ponarzekać bo cała ta sytuacja zaczyna mnie irytować. :lame:
 
whero
Lex Driver
Posty: 471
Rejestracja: 12 paź 2021, o 14:20
Model Lexusa: rx, gs, nx
Skąd:: Pomorskie
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: whero »

vki pisze: 19 lis 2022, o 18:39
prekabik pisze: 19 lis 2022, o 13:46 Nie uważacie, ze to jest jakaś kpina i by można jakiś protest czy pozew zbiorowy uskutecznić? Ja rozumiem, ze COVID, wojna itp, ale tutaj to jest jakiś jawny przekręt. Mają nas w tym naszym śmiesznym kraju za śmiesznych ludzi i traktują jak ludzi poza wszelkimi normami.


 
Niestety Lexus nabywców swoich samochodów z Polski traktuje jakby za karę musiał im sprzedawać swoje produkty. Pierwsza sprawa to oczekiwanie ponad rok na zamówiony samochód, podczas gdy w innych krajach EU czas oczekiwania jest o połowę krótszy - to zwyczajnie kpina. Druga to odbierając samochód w grudniu, po ponad rocznym oczekiwaniu (w umowie było 6-7 miesięcy), po powiedzmy dwóch tygodniach jesteś właścicielem samochodu z poprzedniego roku. I co by nie mówić, to po kilku latach, przy tym samym stanie samochodu, ten z 2023r. będzie zawsze droższy niż ten z 2022r. Generalnie Lexusy sprzedawane już tak od października były dodatkowo duużo tańsze. Osoby odbierające swoje Lexy w lisopadzie - grudniu powinny otrzymać dodatkowy upust. O tych co odbierają w styczniu 2023r. auto z produkcji 2022r. to nawet nie wspomnę. Mój od 18.X. jest w transporcie.
Musiałem troszkę ponarzekać bo cała ta sytuacja zaczyna mnie irytować. :lame:
 

 
podaj specyfikację / który salon / pogadaj ze sprzedawcą to może znajdzie się ktoś kto będzie wolał odebrać auto 3-4 miesiące wcześniej i się wymienicie "zamówieniami" żebyś miał późniejszy rocznik ;)
 
NEONX
Lex user
Posty: 248
Rejestracja: 8 gru 2021, o 00:44
Model Lexusa: NX
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: NEONX »

paweU pisze:
machony79 pisze: 18 lis 2022, o 19:00
zibiern pisze: 18 lis 2022, o 18:36 Gdzie wymieniacie kola z zimowych na letnie i odwrotnie w Waszych lexach? W serwisach? Troche boje sie oddac auto na zmiane kol "panu Zenkowi" z okolicznego warsztatu...


 
A to jakaś kosmiczna technologia jest w NX ?

 
A sam nie możesz sobie kół wymienić? Nawet w klasie premium zasada jest ta sama przy wymianie co w passacie. Nie szkoda Tobie czasu żeby w takiej sprawie po serwisach się ciągać? Zmieniaj sobie sam, tylko klucz do kół zamów, bo po prostu go nie ma w komplecie. Run flat letnie nie mają nic, a do zimowych kół dorzucają śmieszny zestaw naprawczy. 
Właśnie dlatego że szkoda mi czasu marnować to jade do warsztatu na wymianę opon a nie sa m będę wykręcał śruby
Pytanie tylko jak z resetowaniem czujników po wymianie opon

Czy to jest gdzieś w ustawieniach


Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Edwardo
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 3 maja 2022, o 16:43
Model Lexusa: NX450+
Skąd:: krk
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Edwardo »

vki pisze: 19 lis 2022, o 18:39
prekabik pisze: 19 lis 2022, o 13:46 Nie uważacie, ze to jest jakaś kpina i by można jakiś protest czy pozew zbiorowy uskutecznić? Ja rozumiem, ze COVID, wojna itp, ale tutaj to jest jakiś jawny przekręt. Mają nas w tym naszym śmiesznym kraju za śmiesznych ludzi i traktują jak ludzi poza wszelkimi normami.


 
Niestety Lexus nabywców swoich samochodów z Polski traktuje jakby za karę musiał im sprzedawać swoje produkty. Pierwsza sprawa to oczekiwanie ponad rok na zamówiony samochód, podczas gdy w innych krajach EU czas oczekiwania jest o połowę krótszy - to zwyczajnie kpina. Druga to odbierając samochód w grudniu, po ponad rocznym oczekiwaniu (w umowie było 6-7 miesięcy), po powiedzmy dwóch tygodniach jesteś właścicielem samochodu z poprzedniego roku. I co by nie mówić, to po kilku latach, przy tym samym stanie samochodu, ten z 2023r. będzie zawsze droższy niż ten z 2022r. Generalnie Lexusy sprzedawane już tak od października były dodatkowo duużo tańsze. Osoby odbierające swoje Lexy w lisopadzie - grudniu powinny otrzymać dodatkowy upust. O tych co odbierają w styczniu 2023r. auto z produkcji 2022r. to nawet nie wspomnę. Mój od 18.X. jest w transporcie.
Musiałem troszkę ponarzekać bo cała ta sytuacja zaczyna mnie irytować. :lame:
 
Ja mam taka samo, od 18X i dalej czekanie, tak traktuje się klienta z Polski,jestesmy obywatelami 2 kategorii w europie.Najgorsze jest to ze Lexus Polska nic z tym nierobi, kupiłeś to czekaj jak będziemy chcieli to damy ci samochód za 20 miesięcy i co nam zrobisz, w pierwszej kolejności obslurzymy cala Europę a na końcu Polaków. Skoro nasi rządzący tak nas traktują to i inni tez mogą.Pozdrawiam czekających i życzę dużo cierpliwości
.
 
Lew
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 8 lis 2022, o 21:36
Model Lexusa: NX350
Skąd:: Almere Buiten
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Lew »

Mi się wydaje ze to zależy od wybranej wersji….
Ja zamówiłem w czerwcu i już jest w transporcie do Mszczonowa wiec to pokazuje pewna niesprawiedliwość. Czy odrazu łączyć to z Europa-Polska ,Europa ma lepiej?
Emes
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 27 maja 2022, o 19:21
Model Lexusa: ?
Skąd:: Slask
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Emes »

Edwardo pisze: 19 lis 2022, o 20:02
vki pisze: 19 lis 2022, o 18:39
prekabik pisze: 19 lis 2022, o 13:46 Nie uważacie, ze to jest jakaś kpina i by można jakiś protest czy pozew zbiorowy uskutecznić? Ja rozumiem, ze COVID, wojna itp, ale tutaj to jest jakiś jawny przekręt. Mają nas w tym naszym śmiesznym kraju za śmiesznych ludzi i traktują jak ludzi poza wszelkimi normami.



 
Niestety Lexus nabywców swoich samochodów z Polski traktuje jakby za karę musiał im sprzedawać swoje produkty. Pierwsza sprawa to oczekiwanie ponad rok na zamówiony samochód, podczas gdy w innych krajach EU czas oczekiwania jest o połowę krótszy - to zwyczajnie kpina. Druga to odbierając samochód w grudniu, po ponad rocznym oczekiwaniu (w umowie było 6-7 miesięcy), po powiedzmy dwóch tygodniach jesteś właścicielem samochodu z poprzedniego roku. I co by nie mówić, to po kilku latach, przy tym samym stanie samochodu, ten z 2023r. będzie zawsze droższy niż ten z 2022r. Generalnie Lexusy sprzedawane już tak od października były dodatkowo duużo tańsze. Osoby odbierające swoje Lexy w lisopadzie - grudniu powinny otrzymać dodatkowy upust. O tych co odbierają w styczniu 2023r. auto z produkcji 2022r. to nawet nie wspomnę. Mój od 18.X. jest w transporcie.
Musiałem troszkę ponarzekać bo cała ta sytuacja zaczyna mnie irytować. :lame:
 
Ja mam taka samo, od 18X i dalej czekanie, tak traktuje się klienta z Polski,jestesmy obywatelami 2 kategorii w europie.Najgorsze jest to ze Lexus Polska nic z tym nierobi, kupiłeś to czekaj jak będziemy chcieli to damy ci samochód za 20 miesięcy i co nam zrobisz, w pierwszej kolejności obslurzymy cala Europę a na końcu Polaków. Skoro nasi rządzący tak nas traktują to i inni tez mogą.Pozdrawiam czekających i życzę dużo cierpliwości
.
 

 
data 18X jest magiczna ale w zły sposób - auta z tej puli mają opóźnienia bo przez pomyłkę wyładowano je w UK.
Wracają do EU (Belgii chyba) na 'dwa turnusy' pierwszy wraca pod koniec listopada drugi w połowie grudnia.
Niestety niektórzy zamiast odbioru w połowie listopada będą go mieli na przełomie stycznia i lutego 2023...
:ireful3:   :ireful3:  :ireful3:
 
prekabik
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 16 wrz 2022, o 09:00
Model Lexusa: UX
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: prekabik »

Czy to jest sprawdzona informacja i gdzie szukać źródła o tym, ze ten transport nie dość, ze trafił do UK, to na dodatek przypadkowo, a jeszcze został tam rozładowany? Jeśli tak jest, to może faktycznie byśmy się jakoś wspólnie zebrali i zaczęli renegocjować warunki, bo samemu ciężko. W tym chorym kraju dealerzy mają wszystkich kupujących w nosie. Według mnie w zaistniałej sytuacji oni sami powinni już zacząć próbować łagodzić sytuacje i oferować jakąś formę rekompensaty.
Emes
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 27 maja 2022, o 19:21
Model Lexusa: ?
Skąd:: Slask
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Emes »

Moje info pochodzi od dealera który to akurat nic tu nie jest winy i przekazuje to co poda mu centrala.

Jeśli do kogoś słać zażalenie to tylko do centrali która może oddelegować koszt rekompensat na ubezpieczyciela lub przewoźnika.

Czy dealer mógłby pomóc w uzyskaniu zadoscuczynienia, a dlaczego by nie ...
 
 
 
 
vki
Lex user
Posty: 120
Rejestracja: 28 lis 2021, o 21:28
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Legnica
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: vki »

Emes pisze: 20 lis 2022, o 12:08 Moje info pochodzi od dealera który to akurat nic tu nie jest winy i przekazuje to co poda mu centrala.

Jeśli do kogoś słać zażalenie to tylko do centrali która może oddelegować koszt rekompensat na ubezpieczyciela lub przewoźnika.

Czy dealer mógłby pomóc w uzyskaniu zadoscuczynienia, a dlaczego by nie ...
 
 
 
 

 
Sierpień - po moim zapytaniu, info od sprzedawcy duża szansa, że auto będzie przełom października/listopada, dostawa gwarantowana do 30 listopada,
15 Listopad - po moim zapytaniu, info od sprzedawcy w terminie dostawy nic się nie zmieniło.
Ja już widzę, że jednak się wszystko zmienia.
Jeśli auta będą do odbioru w grudniu a tym bardziej styczniu/lutym to uważam, że czekając ok. półtora roku na samochód i odbierając w 2023r. auto z prod. np. września 2022r. należą się nam dodatkowe rekompensaty. W poprzednich latach, Lexus pod koniec roku opuszczał ceny o kilkadziesiąt tysięcy. Gdzie na zachodzie ktoś by czekał na Lexa 1,5 roku i co najważniejsze odbierał samochód z poprzedniego roku produkcji. Takie fikołki to tylko w Europie Wschodniej.
:stary:
 
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości