Zakup Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
Ruda
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 16 cze 2022, o 20:00
Model Lexusa: Nx350h
Skąd:: Wroclaw
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Ruda »

A mój Lex już na składzie w PL. A co do dodatkowej listwy na kicka podobno jest tak , ze centrala nie rekomenduje montowania jej w przypadku gdy będzie hak.
Valigora1
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 2 gru 2021, o 12:33
Model Lexusa: Elegance
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Valigora1 »

Nex pisze: 26 lis 2022, o 10:14 Wczoraj na grupie FB wyczytałem, że w grudniu Toyota planuje przerwy w produkcji RAV4 i NX,GX itd. Powód - brak części.


 
Na stronie Toyoty w planach na grudzień przewidują tylko 1 dzień przestoju w produkcji lexus nx i to tylko w jednej linii produkcyjnej w listopadzie nx miał 7 dni przestoju. Maleje sprzedaz nowych samochodów część klientów ich nie odbiera lub odstępuje leasingi. Spadają ceny stali i pochodnych a spadająca liczba zamówień poprawia braki w częściach.

Przy okazji mój samochód nx amawiany 16.12.2021 r. który miał być wyprodukowany styczen 2023 i dostawa marzec 2023 r. W dniu 28.10.2022 info o slocie, produkcja zaczela sie 16.11.2022 koniec produkcji 24.11.2022 r.  Czekam teraz na info o transporcie.  :dance3:
 
 
Lexus NX 350h Elegance FWD + comfort + free zamówienie z 16.12.2021 r. Wyprodukował się 24.11.2022 r., 4 stycznia 2023 r. przybył do Europy niby do ZEEBRUGGE, od 17.01.2023 w Rostock, od dnia 23.01.2023r. w Mszczonowe, 25.02.2023 r. dotarł do salonu, odbiór w dniu 10.03.2023 r.
Puzzle1
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 1 lis 2022, o 08:19
Model Lexusa: UX
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Puzzle1 »

Coś jest na rzeczy z tym rozładunkiem w Wielkiej Brytanii. Statek zmienił marszrutę i obrał kierunek na Bristol
Valigora1
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 2 gru 2021, o 12:33
Model Lexusa: Elegance
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Valigora1 »

Piszesz o statku Morning Charlotte ? Z ciekawości sledze ten statek żeby zobaczyć jak wygląda taki transport morski. Moj lexus się wyprodukował i niedługo zapewne też wypłynie. Z tego co widziałem statek ten po drodze zawijał kilka razy do różnych portów teraz po wypłynięciu z Hiszpanii pokazuje kolejny port Bristol 1.12.2022 nie wiem czy byla jakas zmiana kursu nie widze tez kolejnych portow moze kolejny port to Belgia 5.12.2022 r.? 

P.s jak namierzyles nazwę statku z twoim lexusem?
 
 
Lexus NX 350h Elegance FWD + comfort + free zamówienie z 16.12.2021 r. Wyprodukował się 24.11.2022 r., 4 stycznia 2023 r. przybył do Europy niby do ZEEBRUGGE, od 17.01.2023 w Rostock, od dnia 23.01.2023r. w Mszczonowe, 25.02.2023 r. dotarł do salonu, odbiór w dniu 10.03.2023 r.
Puzzle1
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 1 lis 2022, o 08:19
Model Lexusa: UX
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Puzzle1 »

Valigora1 pisze: 27 lis 2022, o 16:17 Piszesz o statku Morning Charlotte ? Z ciekawości sledze ten statek żeby zobaczyć jak wygląda taki transport morski. Moj lexus się wyprodukował i niedługo zapewne też wypłynie. Z tego co widziałem statek ten po drodze zawijał kilka razy do różnych portów teraz po wypłynięciu z Hiszpanii pokazuje kolejny port Bristol 1.12.2022 nie wiem czy byla jakas zmiana kursu nie widze tez kolejnych portow moze kolejny port to Belgia 5.12.2022 r.? 

P.s jak namierzyles nazwę statku z twoim lexusem?
 

1. Lexusy ładowane są Nagoi u nabrzeża Tokai . Jednym z potwierdzeń film na Youtube : https://www.youtube.com/watch?v=WOPVjYM14L8
2. Na google maps znajdz Toyota Nagoya Wharf Center. Jeżeli na vesselfinder właśnie tam cumuje jakiś samochodowiec to ładuje się tylko Toyotami lub Lexusami .
3. Trzy ostatnie transporty do Europy odbywały się flotą Eucor, której nazwy statków zaczynają się od Morning.... Jeżeli w Nagoi pojawi się Morning ... to jest szansa , że obierze kurs na Europę .
4. Pozostaje śledzenie statku czy obierze kurs na Singapur ( uzupełniają tam paliwo) i dalej na Kanał Sueski. Pojawienie się w rozkładzie Sagunto daje 100% pewności, że to partia do Europy. W Sagunto jest tylko terminal Toyoty.
5. Jeżeli na vesselfinder nazwa portu do którego dąży statek świeci się na kolor czarny to znaczy , że jest to port nieplanowany.
6. Standardowo ostatnie trzy dostawy na tej trasie trwały 1 miesiąc i 5-10 dni. 

 
 
Puzzle1
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 1 lis 2022, o 08:19
Model Lexusa: UX
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Puzzle1 »

Puzzle1 pisze: 27 lis 2022, o 18:08
Valigora1 pisze: 27 lis 2022, o 16:17 Piszesz o statku Morning Charlotte ? Z ciekawości sledze ten statek żeby zobaczyć jak wygląda taki transport morski. Moj lexus się wyprodukował i niedługo zapewne też wypłynie. Z tego co widziałem statek ten po drodze zawijał kilka razy do różnych portów teraz po wypłynięciu z Hiszpanii pokazuje kolejny port Bristol 1.12.2022 nie wiem czy byla jakas zmiana kursu nie widze tez kolejnych portow moze kolejny port to Belgia 5.12.2022 r.? 

P.s jak namierzyles nazwę statku z twoim lexusem?
 

1. Lexusy ładowane są Nagoi u nabrzeża Tokai . Jednym z potwierdzeń film na Youtube : https://www.youtube.com/watch?v=WOPVjYM14L8
2. Na google maps znajdz Toyota Nagoya Wharf Center. Jeżeli na vesselfinder właśnie tam cumuje jakiś samochodowiec to ładuje się tylko Toyotami lub Lexusami .
3. Trzy ostatnie transporty do Europy odbywały się flotą Eucor, której nazwy statków zaczynają się od Morning.... Jeżeli w Nagoi pojawi się Morning ... to jest szansa , że obierze kurs na Europę .
4. Pozostaje śledzenie statku czy obierze kurs na Singapur ( uzupełniają tam paliwo) i dalej na Kanał Sueski. Pojawienie się w rozkładzie Sagunto daje 100% pewności, że to partia do Europy. W Sagunto jest tylko terminal Toyoty.
5. Jeżeli na vesselfinder nazwa portu do którego dąży statek świeci się na kolor czarny to znaczy , że jest to port nieplanowany.
6. Standardowo ostatnie trzy dostawy na tej trasie trwały 1 miesiąc i 5-10 dni. 


 
I jeszcze jedno.  Z Nagoi 22.11 wypłynął Morning Concert , ale jeszcze nie wiadomo jaki obierze kierunek , bo zniknął z radarów
 

 
 
Valigora1
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 2 gru 2021, o 12:33
Model Lexusa: Elegance
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Valigora1 »


1. Lexusy ładowane są Nagoi u nabrzeża Tokai . Jednym z potwierdzeń film na Youtube : https://www.youtube.com/watch?v=WOPVjYM14L8
2. Na google maps znajdz Toyota Nagoya Wharf Center. Jeżeli na vesselfinder właśnie tam cumuje jakiś samochodowiec to ładuje się tylko Toyotami lub Lexusami .
3. Trzy ostatnie transporty do Europy odbywały się flotą Eucor, której nazwy statków zaczynają się od Morning.... Jeżeli w Nagoi pojawi się Morning ... to jest szansa , że obierze kurs na Europę .
4. Pozostaje śledzenie statku czy obierze kurs na Singapur ( uzupełniają tam paliwo) i dalej na Kanał Sueski. Pojawienie się w rozkładzie Sagunto daje 100% pewności, że to partia do Europy. W Sagunto jest tylko terminal Toyoty.
5. Jeżeli na vesselfinder nazwa portu do którego dąży statek świeci się na kolor czarny to znaczy , że jest to port nieplanowany.
6. Standardowo ostatnie trzy dostawy na tej trasie trwały 1 miesiąc i 5-10 dni. 


 
I jeszcze jedno.  Z Nagoi 22.11 wypłynął Morning Concert , ale jeszcze nie wiadomo jaki obierze kierunek , bo zniknął z radarów
 

 
 
 
Dzięki za wyczerpujące info wiem na co zwracać uwagę, obecnie dużo jest w pobliżu portu Nagoya statków do przewozu samochodów z nazwą Leader zobaczymy co się będzie działo.
Lexus NX 350h Elegance FWD + comfort + free zamówienie z 16.12.2021 r. Wyprodukował się 24.11.2022 r., 4 stycznia 2023 r. przybył do Europy niby do ZEEBRUGGE, od 17.01.2023 w Rostock, od dnia 23.01.2023r. w Mszczonowe, 25.02.2023 r. dotarł do salonu, odbiór w dniu 10.03.2023 r.
Puzzle1
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 1 lis 2022, o 08:19
Model Lexusa: UX
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Puzzle1 »

Valigora1 pisze: 27 lis 2022, o 20:54

I jeszcze jedno.  Z Nagoi 22.11 wypłynął Morning Concert , ale jeszcze nie wiadomo jaki obierze kierunek , bo zniknął z radarów
 

 
 
 
Dzięki za wyczerpujące info wiem na co zwracać uwagę, obecnie dużo jest w pobliżu portu Nagoya statków do przewozu samochodów z nazwą Leader zobaczymy co się będzie działo.

 
Z drugiej strony mostu jest terminal Nissana
 
Esdipio
Lex user
Posty: 219
Rejestracja: 8 wrz 2021, o 16:57
Model Lexusa: NX
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Esdipio »

Ruda pisze: 26 lis 2022, o 11:42 A mój Lex już na składzie w PL. A co do dodatkowej listwy na kicka podobno jest tak , ze centrala nie rekomenduje montowania jej w przypadku gdy będzie hak.

 
Moj tak samo zmienił status i jest juz na składzie w Mszczonowie. Pewnie razem były w transporcie. Mysle ze termin wydania 15.12 w moim przypadku bedzie dotrzymany.
350H F-Sport + Fuji, sonic grey. Zamowiony 21.10.2021, STATUS: Odebrany 23.12.2022.
Ruda
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 16 cze 2022, o 20:00
Model Lexusa: Nx350h
Skąd:: Wroclaw
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Ruda »

Ja od swojego doradcy usłyszałam, ze może  być ciężko przed świetami - urlopy wolne święta … ze dużo samochodów przyjechało nie ma  tylu ludzi do obsługi - de facto ja się nastawiam ze jak nie przed świetami to 15 stycznia … bo wiadomo święta po świętach i długi  weekend w styczniu. 

rok mija jutro od złożenia zamówienia już nie robi mi to różnicy . 

jestem wkurzona na hak i kick w związku z tym. Zeszła ze mnie para jeżeli chodzi o ten samochód i generalnie jestem już zmęczona tym tematem. 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości