Zakup Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
Ghotti
Lex Master
Posty: 1378
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Ghotti »

Była i kokarda ;)


Obrazek
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
Lenusoida
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 5 sty 2023, o 00:40
Model Lexusa: NX 350h Prestige
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Lenusoida »

Ghotti pisze: 12 maja 2023, o 18:50 Była i kokarda ;)


Obrazek

 
Ooooo, kurczę Bolo!!! Congratulations Ghotti!!! Beautiful, wonderful :D
 
gbmartino
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2023, o 09:29
Model Lexusa: NX
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: gbmartino »

Ghotti pisze: 12 maja 2023, o 18:50 Była i kokarda ;)


Obrazek

 
Wow. Jestem pod wrażeniem tej czerwieni. Good luck 🤞
​​​​
 
Awatar użytkownika
Nex
Lex Driver
Posty: 376
Rejestracja: 18 lut 2022, o 22:44
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Nex »

Błyszczy sie jak nie powiem co :) Super wygląda. Czekamy na pierwsze wrażenia.

Nie cytujcie proszę bo zaspamujecie wszystko tym powtarzającym się zdjęciem :piwko:
 
350h Prestige Design Tazuna Panorama Sonic Grey
mcendrju
Lex user
Posty: 183
Rejestracja: 17 lip 2018, o 17:17
Model Lexusa: RX 300 (mk IV) | NX 350h AWD
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: mcendrju »

gbmartino pisze: 12 maja 2023, o 09:38 Cześć,
Stoję przed dylematem:
1) NX350h Prestige FWD
2) NX350h Prestige AWD + Design + Tazuna

Różnica w cenie wynosi ok 50tys zł (wraz z kompletem kół zimowych). Czy w waszej ocenie warto dorzucic tę kwotę? Design ma parę bajerów na których mi zależy ( np. 14'' ekran, ledowe kierunkowskazy, hud) ale i bez tego może przeżyje. Planuje potrzymać auto na pewno z 5lat czy ta dodatkowa przy sprzedaży  jakkolwiek się "zwróci" czy będę musiał równać w dół?
 


 
Ja miałem ten sam dylemat. Głównie zadecydowało AWD. Jakoś pewniej się czuję mając AWD, zresztą od czasu do czasu się przydaje. Mniejszy ekran bym przebolał, ale te ohydne kierunki... i brak doświetlania zakrętów. Ja dobrałem jeszcze Premium, bo pewnie będę używał czasem auta na zmianę z żoną i pamięć pozycji jest potrzebna - jeżeli ma się regulację siedzeń z większą dyskretyzacją niż ma to miejsce przy "wajchach".

U mnie wyszła różnica Prestige FWD vs Prestige AWD + Design + Tazuna + Premium  224k do 277k czyli 53k. W jakimś stricte praktycznym sensie (jeżeli AWD nie jest potrzebne), może i nie warto tyle dopłacać, w sensie estetycznym, prestiżowym - owszem.

A dylemat jest też inny bo na FWD to czekania pewnie z 8-9 miesięcy, na AWD 16-18. (chyba, że się pozmieniało)
 
Aktualnie: RX 300 Business Plus [mk IV FL] @2022 | NX 350h Prestige Design + Tazuna + Premium @2023
Był: NX 200t Elite + Business + Black [mk I pre FL] @2017

NX 350h AWD Prestige + Design + Tazuna + Premium => zamówiony: 2.03.2023,
planowany odbiór: sierpień 2024,
produkcja rozpoczęta: 26.07.2023,
opuścił fabrykę: 4.08.2023,
w drodze (przypłynął do portu): 18.09.2023
u dealera 31.10.2023
odbiór: 21.11.2023
Ghotti
Lex Master
Posty: 1378
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Ghotti »

Szczerze powiedziawszy albo stałem się 35 letnim samochodowym emerytem lub jestem przepracowany wszystkim :) (lub obydwa) bo się nawet tym samochodem nie potrafię cieszyć lub oczekiwanie 16 msc pozbawiło radości posiadania pierwszego nowego samochodu :) i to od razu trochę lepszego niż Lada. Także ciężko coś powiedzieć na wstępie ;) na pewno asystent/auto pilot jest mega, ale ja osibiscie to bym usiadł w takim samochodzie powiedział gdzie ma jechać i czytał książkę w tym czasie ;) także średni ze mnie ekspert. Na plus to jak gra ML, ale nie mam porównania z innymi w Audi czy BMW ale jak na nagłośnienie w samochodzie jest naprawdę przyzwoite.
Z minusów miałem półtora roku temu tylko na weekend 300h i moim zdaniem był lepiej wyciszony od kół. Tutaj bym chyba wygłuszył.
Zawieszenie też wydaje się trochę twardsze, ciekawe czy będzie wygodniej na całosezonowych oponach.
Fajnie wykonany w środku, bajer klamek fajny, taki detal a cieszy :) No i co by nie mówić wiadomo gusta są różne, ale jest po prostu bardzo ładny. 
 
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
gbmartino
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2023, o 09:29
Model Lexusa: NX
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: gbmartino »

mcendrju pisze: 12 maja 2023, o 20:25
gbmartino pisze: 12 maja 2023, o 09:38 Cześć,
Stoję przed dylematem:
1) NX350h Prestige FWD
2) NX350h Prestige AWD + Design + Tazuna

Różnica w cenie wynosi ok 50tys zł (wraz z kompletem kół zimowych). Czy w waszej ocenie warto dorzucic tę kwotę? Design ma parę bajerów na których mi zależy ( np. 14'' ekran, ledowe kierunkowskazy, hud) ale i bez tego może przeżyje. Planuje potrzymać auto na pewno z 5lat czy ta dodatkowa przy sprzedaży  jakkolwiek się "zwróci" czy będę musiał równać w dół?
 



 
Ja miałem ten sam dylemat. Głównie zadecydowało AWD. Jakoś pewniej się czuję mając AWD, zresztą od czasu do czasu się przydaje. Mniejszy ekran bym przebolał, ale te ohydne kierunki... i brak doświetlania zakrętów. Ja dobrałem jeszcze Premium, bo pewnie będę używał czasem auta na zmianę z żoną i pamięć pozycji jest potrzebna - jeżeli ma się regulację siedzeń z większą dyskretyzacją niż ma to miejsce przy "wajchach".
U mnie wyszła różnica Prestige FWD vs Prestige AWD + Design + Tazuna + Premium  224k do 277k czyli 53k. W jakimś stricte praktycznym sensie (jeżeli AWD nie jest potrzebne), może i nie warto tyle dopłacać, w sensie estetycznym, prestiżowym - owszem.

A dylemat jest też inny bo na FWD to czekania pewnie z 8-9 miesięcy, na AWD 16-18. (chyba, że się pozmieniało)
 

 
Mieszkam w Warszawie i AWD mi potrzebne nie jest. Problem z tym, że nie da się zamówić pakietu design, a tym bardziej tazuna bez AWD. Jeśli chodzi o dostępność to FWD na styczen, AWD na marzec 24. Dziś po rozmowie z żoną doszliśmy do wniosku, że to wygląda jakby specjalnie dawali duży rabat na zwykłego Prestige (ok 40 tys), a wersja AWD + design + tazuna jest droższa niż suma pakietów i 20''.
O premium nie wspominam, mamy dużą różnicę wzrostu, ale ja już nie mam ochoty dopłacać. 
​​​​​
​​​

 
mcendrju
Lex user
Posty: 183
Rejestracja: 17 lip 2018, o 17:17
Model Lexusa: RX 300 (mk IV) | NX 350h AWD
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: mcendrju »

gbmartino pisze: 12 maja 2023, o 20:47
mcendrju pisze: 12 maja 2023, o 20:25
gbmartino pisze: 12 maja 2023, o 09:38 Cześć,
Stoję przed dylematem:
1) NX350h Prestige FWD
2) NX350h Prestige AWD + Design + Tazuna

Różnica w cenie wynosi ok 50tys zł (wraz z kompletem kół zimowych). Czy w waszej ocenie warto dorzucic tę kwotę? Design ma parę bajerów na których mi zależy ( np. 14'' ekran, ledowe kierunkowskazy, hud) ale i bez tego może przeżyje. Planuje potrzymać auto na pewno z 5lat czy ta dodatkowa przy sprzedaży  jakkolwiek się "zwróci" czy będę musiał równać w dół?
 




 
Ja miałem ten sam dylemat. Głównie zadecydowało AWD. Jakoś pewniej się czuję mając AWD, zresztą od czasu do czasu się przydaje. Mniejszy ekran bym przebolał, ale te ohydne kierunki... i brak doświetlania zakrętów. Ja dobrałem jeszcze Premium, bo pewnie będę używał czasem auta na zmianę z żoną i pamięć pozycji jest potrzebna - jeżeli ma się regulację siedzeń z większą dyskretyzacją niż ma to miejsce przy "wajchach".
U mnie wyszła różnica Prestige FWD vs Prestige AWD + Design + Tazuna + Premium  224k do 277k czyli 53k. W jakimś stricte praktycznym sensie (jeżeli AWD nie jest potrzebne), może i nie warto tyle dopłacać, w sensie estetycznym, prestiżowym - owszem.

A dylemat jest też inny bo na FWD to czekania pewnie z 8-9 miesięcy, na AWD 16-18. (chyba, że się pozmieniało)
 


 
Mieszkam w Warszawie i AWD mi potrzebne nie jest. Problem z tym, że nie da się zamówić pakietu design, a tym bardziej tazuna bez AWD. Jeśli chodzi o dostępność to FWD na styczen, AWD na marzec 24. Dziś po rozmowie z żoną doszliśmy do wniosku, że to wygląda jakby specjalnie dawali duży rabat na zwykłego Prestige (ok 40 tys), a wersja AWD + design + tazuna jest droższa niż suma pakietów i 20''.
O premium nie wspominam, mamy dużą różnicę wzrostu, ale ja już nie mam ochoty dopłacać. 
​​​​​
​​​

 

 
AWD na marzec 24?!! Ja mam zamówienie z początku marca 23 na sierpień 24 (vide stopka), aż mi się nie chce wierzyć, że mogą NXa wyprodukować w mniej niż 12 miesięcy.
Aktualnie: RX 300 Business Plus [mk IV FL] @2022 | NX 350h Prestige Design + Tazuna + Premium @2023
Był: NX 200t Elite + Business + Black [mk I pre FL] @2017

NX 350h AWD Prestige + Design + Tazuna + Premium => zamówiony: 2.03.2023,
planowany odbiór: sierpień 2024,
produkcja rozpoczęta: 26.07.2023,
opuścił fabrykę: 4.08.2023,
w drodze (przypłynął do portu): 18.09.2023
u dealera 31.10.2023
odbiór: 21.11.2023
gbmartino
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2023, o 09:29
Model Lexusa: NX
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: gbmartino »

Z tego co mi wiadomo mają zamówione Prestige + Design + Tazuna. Termin ok. Marzec 24. Twoim problemem może byc pakiet premium. Jak pytałem o sam Prestige + Design to wrzesień 24.
Ghotti
Lex Master
Posty: 1378
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Ghotti »

Premium design tazuna prestige to jest już zdaje się zwykle Omo
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości