Gotujący się płyn chłodniczy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Popi
Lex user
Posty: 75
Rejestracja: 31 lip 2013, o 23:09
Model Lexusa: is 250
Skąd:: Wieden/Sosnowiec
Kontakt:

Gotujący się płyn chłodniczy

Post autor: Popi »

Witam
Mam problem z układem chłodzenia ,jak w tytule zagotował mi się płyn chłodniczy choć wskaznik temp. pokazywał prawidłową wartość. Ma ktoś wiedzę dlaczego ? Dodam ze wiatrak uruchamia się prawidłowo, i brak wycieków.A i jedno co mnie zastanawia to węże odprowadzające są miękkie przynajmniej tak mi się wydaje.
Janek22
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 17 maja 2021, o 05:59
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Gotujący się płyn chłodniczy

Post autor: Janek22 »

Może czujnik jest w miejscu gdzie jest niższa temperatura choć to by była bzdura. Najczęściej gotowanie świadczy o problemach z termostatem. Kiedyś ktoś mnie uczył, że porównuje się ręką temperaturę węża górnego z dolnym. Jak jest różnica temperatur to znaczy, że padł termostat bo się nie otwiera i trzeba go wymienić. Może sprawdź jeszcze temperaturę tej gotującej się wody jak wymyślisz czym to można zrobić bo prawidłowa temperatura na samochodowym termometrze przy gotowaniu jest bardzo dziwna. Chyba, że to jakiś problem z cieczą chłodzącą ale to wydaje mi się mało prawdopodobne. I oczywiście uważaj żeby "wybuchająca" gotująca się woda z pod korka przy otwieraniu Cię nie poparzyła.
WSR
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 6 lis 2016, o 17:03
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Gotujący się płyn chłodniczy

Post autor: WSR »

Jak węże są miękkie to należy sprawdzić/wymienić korek chłodnicy/zbiorniczka wyrównawczego, w każdym razie ten, który trzyma ciśnieniowo. Najlepiej wymień, jak problem się powtórzy to raczej uszczelka pod głowicą, ale zapewne spowodowana przegrzaniem silnika.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Gotujący się płyn chłodniczy

Post autor: muzz »

pytanie jeszcze czy płyn chłodniczy to płyn chłodniczy czy woda?
jeżeli płyn ma kilka lat to zrobiłbym w pierwszej kolejności dwie chyba najprostsze i najtańsze rzeczy czyli wymiana termostatu i wymiana płynu
no i dalej korek ciśnieniowy
test na obecność CO w płynie można też zrobić...jak gotowanie to wynik problemu z uszczelką pod głowicą to test powinien już coś pokazać
Awatar użytkownika
Popi
Lex user
Posty: 75
Rejestracja: 31 lip 2013, o 23:09
Model Lexusa: is 250
Skąd:: Wieden/Sosnowiec
Kontakt:

Re: Gotujący się płyn chłodniczy

Post autor: Popi »

Płyn raczej nie bo w listopadzie wymieniałem pompę wody i od razu cały nowy płyn . Płyn jest czysty ,nie widać oleju i w drugą stronę olej jest w porządku więc mam.nadzieje ze nie głowica. Dziś zamówiłem korek ciśnieniowy wiec zobaczymy.
daniel1978
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 14 sty 2012, o 09:44
Model Lexusa: is
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: Gotujący się płyn chłodniczy

Post autor: daniel1978 »

Wymontuj i wyczyść chłodnicę i przejdzie
Awatar użytkownika
Popi
Lex user
Posty: 75
Rejestracja: 31 lip 2013, o 23:09
Model Lexusa: is 250
Skąd:: Wieden/Sosnowiec
Kontakt:

Re: Gotujący się płyn chłodniczy

Post autor: Popi »

Problem rozwiązany. Przyczyną był korek ciśnieniowy, po wymianie wszystko gra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości