Poszukuję mechanika od skrzyń godnego polecenia

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu RX
ODPOWIEDZ
Paweł Rych
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 14 maja 2021, o 20:14
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wisznia
Kontakt:

Poszukuję mechanika od skrzyń godnego polecenia

Post autor: Paweł Rych »

Witam Wszystkich użytkowników samochodów Szacownej Marki Lexus.
Od razu przejdę do problemu: mieszkam w województwie dolnośląskim (niedaleko Wrocławia) i szukam sprawdzonego warsztatu naprawiającego automatyczne skrzynie biegów.
Lexus RX300 z 2000r. potrzebuje naprawy skrzyni biegów - problem w tym, że nikogo nie znam, kto może to zrobić i ma o tym pojęcie. Czy ktoś z Was miał kontakt z człowiekiem, który wie co robi i robi to dobrze w temacie automatycznej skrzyni biegów? Pozdrawiam serdecznie, Paweł
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Poszukuję mechanika od skrzyń godnego polecenia

Post autor: lukas78 »

Nie wiem jakie masz objawy uszkodzonej skrzyni, ale z mojego doświadczenia, to od razu lepiej szukać skrzyni używki z rozsądnym przebiegiem (np. z angola) niż zacząć się bawić w poszukiwanie majstrów, którzy wymienią lub powiedzą że trzeba było wymienić pół skrzyni i skasują Cię jak za pół wartości Twojego samochodu. W moim przypadku przy poprzednim gs300 którego zakupiłem z szarpiącą przy ruszaniu skrzynią, po wizycie w takim polecanym warsztacie - po rozmowie z przemądrzałym "majstrem" odpuściłem jego propozycję naprawy i od razu kupiłem używkę za 400 pln, wymieniłem w niej olej i auto chodziło jak należy.
Zadzwoń do naszego forumowego kolegi Rikiego - być może ma taką skrzynie na sprzedanie.
slesiu1971
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 26 lis 2020, o 17:55
Model Lexusa: ES330
Skąd:: Zabrze
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Poszukuję mechanika od skrzyń godnego polecenia

Post autor: slesiu1971 »

Przede wszystkim to powinieneś opisać problem,co dzieje się ze skrzynią. Rady typu wymiana na używkę nie brał bym pod uwagę bo są to już skrzynie dosyć stare i siłą rzeczy używka będzie miała już bliżej nieokreślony przebieg i nieznaną historię. Więc istnieje duże ryzyko że po wymianie będziesz rozczarowany..
Paweł Rych
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 14 maja 2021, o 20:14
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wisznia
Kontakt:

Re: Poszukuję mechanika od skrzyń godnego polecenia

Post autor: Paweł Rych »

slesiu1971 pisze:Przede wszystkim to powinieneś opisać problem,co dzieje się ze skrzynią. Rady typu wymiana na używkę nie brał bym pod uwagę bo są to już skrzynie dosyć stare i siłą rzeczy używka będzie miała już bliżej nieokreślony przebieg i nieznaną historię. Więc istnieje duże ryzyko że po wymianie będziesz rozczarowany..
Objawy: na początku wrzucała biegi z ogromnym problemem i równie dużym pier......lnięciem (olej i filtr nie był zmieniany przez 4 lata - kolega bardzo zdziwiony, że w automacie to się wymienia :) ...... - auto jest w użytkowaniu u mojego kolegi). Tydzień temu zaczęły się problemy pod tytułem obroty rosną, a prędkość prawie wcale. w końcu wsteczny zdechł całkiem.
Używka nie wchodzi w grę, ponieważ na własnej skórze doświadczyłem wymiany skrzyni na niby dobrą z anglika z przebiegiem 113000 mil. Wymiana oleju, filtra (olej ravenol, filtr vaico) i po 15000km skrzynia zaczęła rzęzić na pierwszym i trzecim biegu - wracam do swojej starej z przebiegiem 280000km, w której mam delikatne przeciąganie na biegach.
Czy macie jakieś pomysły?

Pozdrawiam, Paweł
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Poszukuję mechanika od skrzyń godnego polecenia

Post autor: muzz »

A stan plynu w skrzyni ktoś sprawdzał?
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość