Kilka rad na początek

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS
ODPOWIEDZ
kacpexo11
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwie 2021, o 21:52
Model Lexusa: docelowo gs mk3
Skąd:: Berlin
Kontakt:

Kilka rad na początek

Post autor: kacpexo11 »

Witam wszystkich bardzo serdecznie jest to mój pierwszy post dlatego wypada się przywitać. Na sam początek mam kilka pytań a mianowicie.
Szykuje się do zakupu Lexusa GS mk3. Pytania na jakie szukam odpowiedzi pozwolę sobie wypisać w podpunktach.

- Jeśli chodzi o silnik jestem dosyć elastyczny , jednak chciałbym się dowiedzieć co wy forumowicze mi polecacie.

- Budżet jaki szykuje na zakup to około 54 tys złotych czy za te pieniążki znajdę coś fajnego?

-Gdzie najlepiej polecacie mi szukać a być może znacie i polecacie jakas firmę np która jest w stanie mi pomóc.

-autko planuje użytkować spokojnie 5-6 lat dlatego czy w waszej opinii ten model spokojnie mi posłuży?

z góry dziekuje pozdrawiam.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Kilka rad na początek

Post autor: muzz »

ciężko cokolwiek doradzić bo nie ma żadnych informacji nt. tego kto tym samochodem będzie jeździł (sam kierowca, komplet pasażerów, małe dzieci), gdzie (w jakich warunkach, jakie odległości), i do czego jest przyzwyczajony...
osobiście do codziennej jazdy, żeby nie mieć problemu z zapakowaniem się i kosztowo, żeby wychodziło najsensowniej to szukałbym polifta 300...z resztą najłatwiej takiego znaleźć chyba obok 450h? - przyznam się, że nie sprawdzałem :P
chociaż jakby się trafiła dobra oferta (dobry samochód w dobrej cenie) to i przedlifta bym brał tak jak z resztą zrobił mój ojciec zrobił...
jakbym chciał coś na weekendy bardziej to szukałbym 430/460...i taki to nawet mógłby robić może nie za lokatę kapitału ale przynajmniej najwolniej będzie tracił na wartości ;)
a jeżeli użytkowałbym tylko w mieście i sporadycznie w trasie ale bez konieczności pakowania całego bagażnika to i 450h bym przytulił :)
na pewno postawiłbym na wyposażenie czyli nawigacja, wentylowane siedzenia, nagłośnienie ML...
spokojnie GS z 2008 roku posłuży jeszcze 5-6 lat chociaż z czasem pewnie będzie wymagał jakiegoś wkładu finansowego...
Monu253
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 2 paź 2023, o 08:06
Model Lexusa: GS III 450h
Skąd:: Kevelaer
Kontakt:

Re: Kilka rad na początek

Post autor: Monu253 »

Jeżdżę 450h auto ekonomiczne i naprawdę dynamiczne. Jeżeli nie wozisz dużo bagażu to bagażnik wystarczy. Nawet na podróż z jednym dzieckiem. Trzeba tylko pamiętać żeby nie pakować niż na półkę za tylną kanapą, bo tam są otwory wentylacyjne baterii. W mieście spalanie jest różne zależy od miasta, jeżeli Gdańsk to tak 10l/100 jeżeli mniejsze bardziej zakorkowane to nawet 12. W trasie poza miastem 8-9l autostrada 120 9-9.5l jeżeli 140-160 10-11. Pod warunkiem sprawnej baterii i całego układu. Można jeszcze zrobić program żeby zmniejszyć nieco spalanie, ale nie próbowałem. Patrząc po kosztach eksploatacji przez wzgląd cen części w stosunku do ich żywotności, nie jest wygórowany. Porównał bym do zwykłego auta z rzędową 4.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości