IS 250 - delikatne drgania auta i zgrzyt przy kick down

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pjetrooha
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2016, o 15:31
Model Lexusa: IS250 f-sport
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

IS 250 - delikatne drgania auta i zgrzyt przy kick down

Post autor: pjetrooha »

Przy prędkości autostradowej w aucie odczuwalne są mikrodrgania... auto jest stabilne, ciche ale coś komforcie się zmienia po przekroczeniu 120km/h. Dodatkowo dwa razy przy próbie wyprzedzania i wciśnięciu kick down, przy zmianie/zrzucaniu biegu słyszalny jest krótki metaliczny zgrzyt.
Kilka dni temu, przy serwisie, poprosiłem o sprawdzenie tego - wg ASO problemem może być wał napędowy, zalecają regenerację i wymianę podpory (sami tego nie robią). Przy codziennej, miejskiej i podmiejskiej jeździe temat nieodczuwalny. Któryś z kolegów zetknął się z problemem?
Awatar użytkownika
Krol
Lex user
Posty: 67
Rejestracja: 2 mar 2021, o 22:34
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Warszawa/3citi
Kontakt:

IS 250 - delikatne drgania auta i zgrzyt przy kick down

Post autor: Krol »

Miałem dawno temu sierrę 1,8t klekota. Tam wymiana wału pomogła. Wymieniłem na używkę. Objawy byly takie, że w zakresie 90-110 km/h byly mocne drgania, przenoszące się na budę. Mocne drgania byly niezaleznie czy przyspieszałem plynnie czy z nogą w podlodze.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pjetrooha
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2016, o 15:31
Model Lexusa: IS250 f-sport
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: IS 250 - delikatne drgania auta i zgrzyt przy kick down

Post autor: pjetrooha »

Podbiję post dot. zgrzytu przy kick down'ie... problem nie występuje przy normalnej jeździe miasto, trasa. Przy kick dowie z małej prędkości spod auta wydobywa się krótki metaliczny zgrzyt, jakby źle "nachodzących" na siebie kół zębatych. To samo zdiagnozowałem stojąc na parkingu, skrzynia "P" i gaz w podłogę. Jakieś sugestie bardziej obeznanych kolegów?
Efekt drgań już nie występuje - wymiana opon i wyważenie kół pomogły.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości