Błąd P0AFA GS450h

ODPOWIEDZ
tomi9872
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 8 sty 2020, o 18:53
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Pszczyna
Kontakt:

Błąd P0AFA GS450h

Post autor: tomi9872 »

Witam. Pojawił się u mnie błąd jak w tytule. Techstream definiuje go jako Hybrid Baterry System Voltage Low.
Screenshot_3_Easy-Resize.com.jpg
Screenshot_3_Easy-Resize.com.jpg (139.88 KiB) Przejrzano 2018 razy
Screenshot_2_Easy-Resize.com.jpg
Screenshot_2_Easy-Resize.com.jpg (188.84 KiB) Przejrzano 2018 razy
Screenshot_1_Easy-Resize.com.jpg
Screenshot_1_Easy-Resize.com.jpg (170.91 KiB) Przejrzano 2018 razy
Screeny pokazują zamrożona ramkę z momentu pojawienia się błędu. Czy widać coś na nich odnośnie słabego któregoś modułu? Czy na ten błąd może wpływać słaby aku 12V? Poza Check Hybrid System na wyświetlaczu pojawiają się Check VSC oraz Check ECB jednak w techstream nie ma innych błędów. Czy te wszystkie objawy są powiązane? Dodam tylko że jest możliwość że bateria trakcyjna jest już na słabym poziome gdyż przebieg 290kkm oraz 15lat mogło zrobić swoje a o wymianach jej nie mam informacji. Czy jest jakieś sprawdzenie które jeszcze mogę wykonać by namierzyć problem?
vipowski
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 7 gru 2019, o 21:08
Model Lexusa: GS MK3 450H
Skąd:: WLKP
Kontakt:

Re: Błąd P0AFA GS450h

Post autor: vipowski »

Wg GSIC na początek "sprawdź podłączenie złącza inteligentnego akumulatora Z9".

Obrazek

W sumie, żeby to zrobić trzeba praktycznie wyjąć całą baterię trakcyjną... więc przy okazji można też sprawdzić każdy moduł z osobna i przeczyścić miedziane "blaszki" łączące moduły.
Zabawa na dwa, trzy dni przynajmniej... Pamiętaj, że w instalacji jest wysokie napięcie prądu stałego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości