Mam i ja całego na czarno

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu UX
thrix
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 23 sty 2019, o 01:06
Model Lexusa: IS NX
Skąd:: Global
Kontakt:

Re: Mam i ja całego na czarno

Post autor: thrix »

spinoo pisze:O swoich wrażeniach na temat odbioru auta napisałem w innym temacie dot odbioru auta z salonu. Zatem teraz wrażenia i obserwacje z Batmobilu. Lakier , ja wiem , że to czas ekoterrorystów ale bez przesady , mam wrażenie , że za chwile będą auta malować farbami klejowymi. Niestety procedura wydania auta uniemożliwiła mi stwierdzenia , że lakier ma mnóstwo mikro rysek tylko nie wiem czy to od mycia przed odbiorem czy to już od samego wiatru . Dla mnie minus . Auto ma bez kluczykowy dostęp , zatem otwiera i zamyka drzwi uzbrajając alarm za pomocą "dotyku" klamki , jak to problem żeby również lusterka składały się ot tak przy okacji ... Chcesz złożyć lusterka , musisz to zrobić ze środka auta przyciskiem Dla mnie minus. System info rozrywki każdy wie jaki jest , ale jest android auto to i znęcać się nie będę ale dlaczego większość stacji radiowych trzeba dostrajać ręcznie nie rozumiem. Półka z tyłu tak naprawdę jakaś zasłonka , wolałbym gdyba była tradycyjna roleta.
Ale jedno musze przyznać , po zajęciu pozycji za kierownicą miałem wrażenie jakby auto było wykonane pode mnie , super fotele , wszystko pod ręką i jak dla mnie ten niepowtarzalny klimat.

Reszta grzechów z czasem...
Spokojnie możesz ustawić, że lusterka zamykają się automatycznie wraz z zamknięciem auta. Wystarczy przycisk do lusterek w odpowiedniej pozycji.
Awatar użytkownika
spinoo
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 28 lis 2020, o 16:52
Model Lexusa: UX 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Mam i ja całego na czarno

Post autor: spinoo »

thrix pisze:

Spokojnie możesz ustawić, że lusterka zamykają się automatycznie wraz z zamknięciem auta. Wystarczy przycisk do lusterek w odpowiedniej pozycji.
Pisałem właśnie o tym , że leksus jest w niektórych modelach nielogicznie oszczędny W moim nie ma opcji o której piszesz , przycisk jest dwu a nie trzy funkcyjny
Neutrino

Re: Mam i ja całego na czarno

Post autor: Neutrino »

spinoo pisze:
thrix pisze:

Spokojnie możesz ustawić, że lusterka zamykają się automatycznie wraz z zamknięciem auta. Wystarczy przycisk do lusterek w odpowiedniej pozycji.
Pisałem właśnie o tym , że leksus jest w niektórych modelach nielogicznie oszczędny W moim nie ma opcji o której piszesz , przycisk jest dwu a nie trzy funkcyjny
Może dlatego, że są Lexusy i są Toyoty "po makijażu".
Awatar użytkownika
spinoo
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 28 lis 2020, o 16:52
Model Lexusa: UX 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Mam i ja całego na czarno

Post autor: spinoo »

Trochę jednak chyba przesadzasz ? Chodziło mi o to że np skladanie lusterek z wnętrza pojazdu to jedna opcja a z centralnym to opcja druga . To jak z zamykaniem klapy . Samo kopnięcie jest oddzielną opcją. Uwazam ze to po prostu dziadowanie lexusa . Lexusa ( i to jest smutne) a nie toyoty.

Wysłane z mojego LM-G810 przy użyciu Tapatalka
Neutrino

Re: Mam i ja całego na czarno

Post autor: Neutrino »

spinoo pisze:Trochę jednak chyba przesadzasz ? Chodziło mi o to że np skladanie lusterek z wnętrza pojazdu to jedna opcja a z centralnym to opcja druga . To jak z zamykaniem klapy . Samo kopnięcie jest oddzielną opcją. Uwazam ze to po prostu dziadowanie lexusa . Lexusa ( i to jest smutne) a nie toyoty.

Wysłane z mojego LM-G810 przy użyciu Tapatalka
Masz rację! Dla mnie generalnie tego typu działania jak to, że pewne opcje są ograniczane (lub jak w przypadku dysków twardych pewna pojemoność) jedynie "softwarowo". Ale kiedy tego typu praktyki były wprowadzane na rynek nikt nie pociągnął producentów do odpowiedzialności i z czasem stały sie naturalną ścieżką marketingową.
Kiedyś, na początku XXIw miałem Fiata 131 Supermirafiori z końca lat 70-tych wieku XX i lubiłem podjechać sobie do dealera VW i podroczyć się ze sprzedawcą pytając dlaczego w nowym samochodzie musze dopłacać do czegoś co było standardem już w latach 70-tych ubiegłego wieku...w tym wypadku akurat czepiałem sie elektrycznych szyb.
Taka historyjka.
Awatar użytkownika
Herem79
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 17 maja 2019, o 17:04
Model Lexusa: ux
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Mam i ja /Batmobil/

Post autor: Herem79 »

spinoo pisze:Mój batmobil nie przestaje mnie zaskakiwać ... Kolejna wkurzająca rzecz , mając elektryczną podnoszoną klapę z blokadą zamków ... nie mam opcji "kopnięcia" .
Też mam takie auto i powiem Ci że jest opcja "kopnięcia", ale jeśli u Ciebie nie działa to pewnie kupiłeś auto z dodatkiem - "przygotowanie pod montaż haka". Wtedy z automatu jest wyłączana.
auer73
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 22 kwie 2021, o 21:55
Model Lexusa: brak
Skąd:: Skołyszyn
Kontakt:

Re: Mam i ja całego na czarno

Post autor: auer73 »

Drodzy forumowicze, przymierzam się do zakupu nowego Lexusa UX200 w wersji wyposażenia F-Impresion (silnik tylko benzynowy) i będę wdzięczny za kila odpowiedzi na moje pytania.
1. Jak z wyciszeniem tego samochodu? Zależy mi na odczuciach podczas jazdy z prędkościami autostradowymi 140-160km.
2. Jak żwawy jest ten silnik 171-konny? Czy podczas pokonania dłuższych tras np.500-1000km jazda dalej sprawia przyjemność? Zależy mi przede wszystkich na komforcie jazdy i w miarę spokoju w środku.
Mam zamiar wykonać jazdę próbną ale to nie to samo co opinie użytkowników.
Teraz jeżdżę Civikiem IX (142KM) z 2015r. i jazda powyżej 130km jest już trochę męcząca. Chyba nadszedł czas na zmianę:)
Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.
auer73
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 22 kwie 2021, o 21:55
Model Lexusa: brak
Skąd:: Skołyszyn
Kontakt:

Re: Mam i ja całego na czarno

Post autor: auer73 »

Nikt nie jeździ UX200 w benzynie?
Drizzt
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 7 kwie 2021, o 08:06
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: Mam i ja całego na czarno

Post autor: Drizzt »

Miałem takiego UX200 jako auto zastępcze, więc trochę sobie pojeździłem. Wrażenia nie były zbyt dobre. Wyciszenie nie jest najlepsze, w aucie przy wyższych prędkościach jest głośno, poza tym silnik przy ostrzejszej jeździe bardzo nieprzyjemnie wyje. Nawet jak na CVT, a mam z CVT do czynienia na codzień w mojej benzynowej RAV4 i nawet tam silnik nie wyje tak nieprzyjemnie. Z moim IS300h to już w ogóle nie ma porównania pod względem wyciszenia. UX z jednej strony zachęca do mocniejszego wciskania gazu, a z drugiej bardzo za to karze akustycznie.

Ogólnie w UX200 nie za bardzo miałem poczucie obcowania z Lexusem. Plastiki we wnętrzu przeciętne, a zawieszenie nie tyle jędrne ile zwyczajnie twarde. Trzyma się drogi dobrze ale nie ma tej płynności jazdy i gracji wybierania nierówności na drodze, z jaką kojarzony jest Lexus. Do tego układ kierowniczy bardzo sztucznie działający, kompletnie bez wyczucia. Ogólnie byłem rozczarowany, a byłem bardzo ciekaw tego modelu. Jeśli już koniecznie UX to spróbowałbym hybrydę a nie zwykłą benzynę.
auer73
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 22 kwie 2021, o 21:55
Model Lexusa: brak
Skąd:: Skołyszyn
Kontakt:

Re: Mam i ja całego na czarno

Post autor: auer73 »

Dziękuję za odpowiedź
Miałem przyjemność pojeździć trochę na jeździe testowej i jest tak jak piszesz.
Wyciszenie przeciętne, silnik czy to skrzynia podczas wdepnięcia gazu w podłogę niemiłosiernie wyje (byłem w szoku), wykonanie w środku przeciętne.
Cena to 146400 - nie warto.
Zrobiłem też jazdę testową Civicem X (wersja Sport Plus) w automacie i tam jazda to była czysta przyjemność, wdepnięcie gazu w podłogę od razu powodowało szybkie przyśpieszenie i brak wycia, wyciszenie podobne lub nawet trochę lepsze.
Decyzja padła na Hondę, i cena przeszło 23000 taniej, a wyposażenie dużo lepsze niż w Lexusie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus UX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości