Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bulgot?

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
kazekat
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:27
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bul

Post autor: kazekat »

legato97 pisze:Problemem są tylko i wyłącznie puszki końcowe.
No to nie powiem ze trochę jestem teraz zbity.
Tlumiki to Ulter Sport z kwasówki i ponoć całkiem dobre i też swoje kosztowały.
Aktualnie raczej nie wchodzi w grę wymiana ich. Za duże koszta.
Czyli rozumiem że muszę z tym żyć póki nie uzbieram na jakieś inne puchy?

A może da radę coś z nimi zrobić tak żeby nie wydać majątek?
Wyciszyć czy coś?
kazekat
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:27
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bul

Post autor: kazekat »

legato97 pisze:Problemem są tylko i wyłącznie puszki końcowe.
Chyba racja z tymi tylnymi tlumikami.

Dostałem info że zeby ten wydech brzmiał fajnie to zacząć gadać możemy dopiero od jakichś 4tys zł

I podobno te tłumiki do 500 zł to właśnie takie buczenia powodują.

Nie mówię że pan który mi to mówił nie ma racji ale nie za bardzo mi się chce wierzyć że żeby Auto z V8 brzmiało przyzwoicie Trzeba było od razu tyle wydawać. Dużo słyszałem i nawet od znajomego że tylne tłumiki ptzelotowe nawet tanie sporo poprawią i nie tylko od niego i nie narzekam na dźwięk narzekam tylko na buczenie które się po wycięciu środków sie pogłośniło.

Po cichu liczę że wsadzenie jakiejś zwężki przed tłumikiem czy coś pomoże. Ale nie wiem nie znam się na tyle...

Jak nie to wstawiam ponownie środki i tak będzie musiało zostać bo było całkiem ok. Nie chce pakować więcej lepiej zmienię olej :acute:

Ale trochę się jednak zawiodłem. :scratch:
Awatar użytkownika
DŻEJKU
Lex user
Posty: 94
Rejestracja: 17 gru 2012, o 15:59
Model Lexusa: GS430 2002
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Re: Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bul

Post autor: DŻEJKU »

W jedym z moich poprzednich gs430 zrobilem od ostatniego kata przelot z kwasa 2.5cala zakończony najtanszymi dostępnymi tłumikami przelotowymi (turboworks).
Dźwięk wspaniały i nie strasznie głośny. Wyciszal sie wraz z prędkością.

W aktualnym gs430 polecialem budżetowo, trochę z ciekawosci.
Seryjne tlumiki przerobione z komorowych na przelotowe - zero roznicy w dźwięku, aż bylem w szoku.
Wyciąlem rezonatory i cośtam słychać V8 ale dosc cicho i tylko przy niskich obrotach.
Ale generalnie mam teraz przelot tyle, że na dużych koncowych tlumikach.
Dlatego dziwi mnie Twoj uciazliwy rezonans o którym piszesz.
Moze faktycznie tylko profesjonalny warsztat moze cie uszczesliwic
kazekat
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:27
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bul

Post autor: kazekat »

A może i faktycznie przyzwyczaiłem się do ciszy na serii na której jeździłem ponad 1.5 roku.
Aktualnie nie mam rur z kwasówki tylko zwykłe
Czy to może mieć wpływ?
Z zewnątrz brzmi fajnie i mało kto sie nie obejrzy.
Ale w środku przeszkadza ten rezonans.
W trasie przy 2000obr też nie jest głośno.
Najgorzej gdy wciskam pedał gazu od 20-60% gdy właśnie obroty oscylują w granicy 1800-2200.
Tak zachęca do wciskania mocniej gazu przy rozpedzaniu by jak najmniej być w okolicy 2000obr... no ale nie zawsze sie da tak.
Ogólnie to jeszcze na serii specyfikacja pracy tego silnika taka była ze najgłośniejszy (no ale i tak cichy) zawsze był właśnie w okolicy 2000 a teraz przez przelot poprostu jest głośniej A bez środowych bardzo głośno.
Zastanawiam sie czy zostać przy tym co jest. No ale pod kościół cicho to ja już nie podjade
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bulgot?

Post autor: legato97 »

Chcesz żeby było dobrze to weź komorowe z większą końcówka. Koszt puszek i robocizny nie powinien przekroczyć 2tys. Dobry tlumikarz powinien wiedzieć jakiego dźwięku oczekujesz i co wrzucić. Z tym buczeniem nie da rady jeździć przecież. Koszt dodatkowy jest, ale spokój będziesz miał.
kazekat
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:27
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bul

Post autor: kazekat »

legato97 pisze:Chcesz żeby było dobrze to weź komorowe z większą końcówka. Koszt puszek i robocizny nie powinien przekroczyć 2tys. Dobry tlumikarz powinien wiedzieć jakiego dźwięku oczekujesz i co wrzucić. Z tym buczeniem nie da rady jeździć przecież. Koszt dodatkowy jest, ale spokój będziesz miał.
Teraz już wydałem na to prawie 1500zl. Chce żeby było dobrze ale wydanie kolejnych 2000 jest na razie niemożliwe. :mda:

A dowialem sie wczoraj to za kwotę 4000zl miałbym dedykowane wysokiej jakosci tylne tłumiki z montazem i regulacją głośności. :LEXUS:

I to już ku takiej przerobce bym się bardziej kierował, ale to zaraz idziemy w koszta gdzie wydech będzie warty połowę wartości całego wozu. :lame:

Posluchalem sie kolegi który wymienił same koncowe puchy i mówił żebym też to zrobił i będzie brzmiał lepiej A nie popłyne przy okazji finansowo

Lepiej brzmi ale co z tego jeśli nie uwzględnił możliwości buczenia. :doh:

Jedynym sensownym wyjściem jaki na razie widze to powrót do środkowych. Tak jak koledzy mówili dość sporo wygłuszają i najwyżej zbierać na komory z regulacją.

Nauczka na przyszłość... szkoda że aż tak kosztowna :bye:
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bul

Post autor: gmiter »

W IS350 (jest gdzieś na forum) włożyłem tłumiki końcowe komorowe Magnaflow. Efekt bardzo spoko, minus to lekkie buczenie pomiędzy 2500 a 2700 obrotoów - poza tym pracował świetnie. Drugi raz zrobiłbym podobny zabieg z tym że lewy wstawiłbym komorowy a prawy przelotowy tak jak to jest w wydechu FSport :)
kazekat
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:27
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bul

Post autor: kazekat »

gmiter pisze:W IS350 (jest gdzieś na forum) włożyłem tłumiki końcowe komorowe Magnaflow. Efekt bardzo spoko, minus to lekkie buczenie pomiędzy 2500 a 2700 obrotoów - poza tym pracował świetnie. Drugi raz zrobiłbym podobny zabieg z tym że lewy wstawiłbym komorowy a prawy przelotowy tak jak to jest w wydechu FSport :)
Magnaflow to półka wyżej ale jak widać efekt buczenia tez występuje.
Czy środkowe usuwałeś ?

Chyba rozumiem tlumikarzy którzy mówią że będzie buczeć.
Na ich standardy widocznie nie istnieje taki tłumik który będzie wygłuszał buczenie ale i dawał ten ryk V8, bo za taki trzeba dac te 2tys zl :zryw:
Ciekawi mnie jednak z punktu widzenia nawet fizycznego dlaczego tak się dzieje że z zewnątrz dźwięk super (wierzcie lub nie ale dzwiek rewelacja) A w środku taka kicha rezonansowa.
Buczenie w tych obrotach jest na tyle głośne ze w pozostałych wartościach silnika praktycznie nie słychać. Przed wycięciem środka nawet cieszyłem się momentami jak dziecko słysząc w końcu "fałke".
Dodam że w trasie na tempomacie 80-120 kmh nie występuje zjawisko "drone sound" czyli tego uporczywego rezonansu. Jest całkiem cicho. Gorzej gdy chce kulturalnie czyli powoli zwiększyć predkosc w tym zakresie.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bul

Post autor: gmiter »

Za 2 tys zł mozna kupic 2 tłumiki komorowe Magna i trochę rur + sprawania. Najlepszy do tego auta jest FSport - koło 8k za koncowy. Miałem z wydechem FSport i robi robotę i do tego buczenia brak.
U mnie buczenie było bardzo minimalne na Magna, na FSport zero - ale był on za to trochę za głosny w trasę.
kazekat
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:27
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Co wymienić/usunąć/zmodyfikować by uzyskać przyjemny bul

Post autor: kazekat »

A mógłbyś pokazać jak taki tłumik wygląda? Ew. Jakiś link do aukcji.
Komorowe będą lepsze do tego auta?
Na seryjnych było jak dla mnie za cicho stąd chciałem przelot zeby trochę brzmiał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości