Podpora wału i krzyżaki

ODPOWIEDZ
wasalister
Lex user
Posty: 43
Rejestracja: 9 cze 2019, o 10:45
Model Lexusa: GS300 MK2
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Podpora wału i krzyżaki

Post autor: wasalister »

Witam. Proszę o uświadomienie, bo jestem zielony w temacie. Od jakiegoś czasu auto w czasie jazdy huczy, jak jakiś Ikarus, lub Jelcz. Dzisiaj odstawiłem je do warsztatu w celu znalezienia przyczyny. Przed chwilą dostałem telefon z informacją, że najprawdopodobniej jest do wymiany podpora wału i krzyżaki. Teraz pytanie, o co chodzi z tymi krzyżakami? Podporę wału owszem, można znaleźć, ale z krzyżakami już jest problem, bo ponoć są niewymienialne, ale trzeba podać wymiary, to może w jednym, lub innym sklepie coś dopasują. Mechanik sugerował, że przyczyną może też być zjechany wał, więc trzeba spuścić olej i sprawdzić, czy nie ma opiłków, ale olej był bodajże w czerwcu wymieniany. Jakieś rady, sugestie?
DaSt
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 26 maja 2019, o 20:55
Model Lexusa: RX 300
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Podpora wału i krzyżaki

Post autor: DaSt »

Skoro oddałeś auto do warsztatu to dlaczego Ty się martwisz o dobór części ? Jeśli chodzi o krzyżaki to trzeba zmierzyć średnicę wałka oraz wysokość krzyżaka i można kupić nawet w InterCarsie.
wasalister
Lex user
Posty: 43
Rejestracja: 9 cze 2019, o 10:45
Model Lexusa: GS300 MK2
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Podpora wału i krzyżaki

Post autor: wasalister »

Niby tak, ale na weekend potrzebuję fury, a ten warsztat może mi to zrobić na wtorek, więc szukam jakiejś innej możliwości.
Awatar użytkownika
michal_zys
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 30 wrz 2017, o 18:16
Model Lexusa: RX350
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Podpora wału i krzyżaki

Post autor: michal_zys »

Podpory wału kupuj tylko w oryginale !!
Doświadczyłem na własnej skórze :ireful3:
wasalister
Lex user
Posty: 43
Rejestracja: 9 cze 2019, o 10:45
Model Lexusa: GS300 MK2
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Podpora wału i krzyżaki

Post autor: wasalister »

Otóż okazało się, że przyczyną huczenia jest nie podpora wału, lecz uszkodzony dyfer. 3 miesiące temu wymieniany olej i uszczelniacz. Podobno w oleju była woda. Zastanawiam się, czy domagać się wzięcia sprawy na klatę od mechanika, który zmieniał olej. Całkiem spokojnie oświadczył mi, że "oni nie sprawdzają starego oleju przy wymianie".
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość