Dziwne zachowanie Gs-a po puszczeniu pedału gazu

kazekat
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:27
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie Gs-a po puszczeniu pedału gazu

Post autor: kazekat »

Witajcie spowrotem.
W końcu udało mi sie podłączyć kompa pod lexa i sprawdzić tę przepustnice. I widać że jest ona bardziej uchylona gdy podaje paliwo.
Ok. 16.5% po czym gdy następuje odcięcie paliwa spada do 14% Dodatkowo zauważyłem że przy redukcji biegu manualnie na 4 przy prędkości powiedzmy 120kmh wartość ta wzrasta do 5-6 l/100km a przy redukcji na 3 jeszcze więcej (czyli ewidentnie nie hamuje silnikiem)
Tydzień temu zdarzyło mi sie zakopać (uroki napędu RWD) po akcji ratunkowej w aucie przez następne 2-3 dni nie było tego problemu. Powrócił po kilku dniach ale z dużo mniejsza częstotliwością i teraz(od 2 tygodni) nie jest to już tak uporczywe.
Ogólnie bardzo ciekawa zagadka.
Stawiam wciąż na jakąś elektronikę podobnie jak zakładałem temat z ABS i VSC. Ale Chyba ze względu na małą częstotliwość sobie daruje... Chyba ze przypadkiem coś trafię lub ktoś akurat będzie miał pomysl.
Na na chwile dzięki wszystkim za zaangażowanie
Nowy00
Lex user
Posty: 51
Rejestracja: 11 gru 2017, o 10:30
Model Lexusa: Gs
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie Gs-a po puszczeniu pedału gazu

Post autor: Nowy00 »

Chodzi Ci o to ze np przy 60km/h Lex bardzo wolno wytraca prędkość i paliwo zużywa wtedy ?
kazekat
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:27
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie Gs-a po puszczeniu pedału gazu

Post autor: kazekat »

Nowy00 pisze:Chodzi Ci o to ze np przy 60km/h Lex bardzo wolno wytraca prędkość i paliwo zużywa wtedy ?
Nie, Chodzi o to że przy 80-160km/h.
Raz tak sie dzieje a raz nie.
Jak np. dam buta przyspiesze do 160 potem puszcze to raz wolno wytraca predkość i spalanie pokazuje 4-5l/100 (poczym przy 120km/h potrafi znów odciąć paliwo o pokazać 0l/100km - i tak do tych 80km gdzie już komputer daje dawke do podtrzymania pracy silnika)
A raz wytraca prawidłowo przy zużyciu 0l/100km tzw. cutoff
Dzieje się to kompletnie losowo i już szczerze to nie wiem czy jest jakaś zależność przy której mniej/bardziej...
Przy 60km/h to normalne że spala to stary automat a nie DSG ;)

Jeżdżę z tym cały czas, nie udało mi się dojść od czego to jest
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie Gs-a po puszczeniu pedału gazu

Post autor: kliMati »

a czasem kolega nie ma tzw. "inteligentnej skrzyni automatycznej" - z tego co kojarzę to jeszcze przed rokiem 2000 pojawiły się takie cuda w popularnych autach, które to miały odgadywać intencje kierowcy po chwilowym stylu jazdy. Działać to miało niby tak, że jeżdżąc spokojnie skrzynia działa spokojnie i jednorazowe gwałtowne przyspieszenie nie oznacza zmiany sposobu jazdy, ale jak już prawa noga chętniej pracuje to skrzynia czeka na kolejne szybkie akcje i trzyma obroty itd. W GS III gen. widzę taki sposób działania, szybka jazda, częste przyspieszenia i obroty nie spadają tak szybko jak przy leniwej jeździe.
muzz
Lex Driver
Posty: 520
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie Gs-a po puszczeniu pedału gazu

Post autor: muzz »

tak, w GSmk2 taka skrzynia już była a raczej oprogramowanie...
się kiedyś zdziwiłem, zapominając, że skrzynia się dostosowuje, jak po dłuższej trasie pokonanej szybciej wsiadłem za dwa dni do samochodu i jadąc spokojnie samochód był bardziej narowisty niż zwykle :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości