CT bez wyswietlacza w podszybiu i sterowania multimediami

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu CT
slots123
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 8 cze 2020, o 14:52
Model Lexusa: CT
Skąd:: 3miasto
Kontakt:

CT bez wyswietlacza w podszybiu i sterowania multimediami

Post autor: slots123 »

witam,
ogladalem dzisiaj lexa CT (po lifcie, chyba 2014). pierwszy raz widzialem, by auto nie mialo tego duzego otwieranego wyswietlacza na podszybiu / desce rozdzielczej. poprostu deska w tym miejscu byla gladka i nie bylo tez tej manetki / manipulatora do sterowania multimediami pod zmiana biegow (byla tam plaska "poleczka).
pierwszy raz widzialem taka wersje.
czy to poprostu jakas "bieda wersja"?
duzo bylo takich aut?
czy w takiej wersji nie ma tych wszystkich multimediow, ktore normalnie obsluguje wyswietlacz i manipulator czy poprostu obsluguje sie je w inny sposob?
bede wdzieczny za info bo w necie zbyt wielu info nie znalazlem
pozdr
Jerzy
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 23:37
Model Lexusa: CT200H
Skąd:: Swarzędz
Kontakt:

Re: CT bez wyswietlacza w podszybiu i sterowania multimediam

Post autor: Jerzy »

Hej
Są takie wersje bez wyświetlacza i "pilota" do sterowania multimediami. Ja mam CT z 2011 roku i nie mam tego wyświetlacza. Wszystkie dodatkowe opcje ustawiasz w menu z poziomu kierownicy, tak jak tutaj w tym filmie..
https://www.youtube.com/watch?v=EalgTLFwmfU, nie pokazano tutaj wszystkich opcji. Radio ma swój wyświetlacz, tekstowy i tam ustawiasz połączenie bluetooth, dźwięk itd.. Nie wiem jakie opcje są w wersji z wyświetlaczem, być może jest ich więcej. Sporo jest takich aut bez monitorka na desce rozdzielczej, przejrzyj oferty na np. na otomoto.
Jerzy.
pkobierecki
Lex user
Posty: 182
Rejestracja: 15 lip 2012, o 16:42
Model Lexusa: CT 200h<RX450h<GS450h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: CT bez wyswietlacza w podszybiu i sterowania multimediam

Post autor: pkobierecki »

W takiej bieda wersji masz bluetooth, można puszczać muzykę z urządzenia i prowadzić rozmowy, jest wejście AUX, jest USB i muzyka z pendrive, to standardowe radio może być doposażone w tuner DAB. Gra to nawet fajnie, lepiej niż zwykłe audio w tanich samochodach. Wszystkie rzeczy obsługuje się z tego małego ekraniku więc trochę gimnastyka. Jest jeden minus tego rozwiązania- Można na raz mieć podłączony tylko jeden telefon do auta- samochód nie chwyta z automatu telefonu który jest w pobliży tak jak modele z ekranem a upiera się na jeden telefon i go obsługuje. Można sprawać kilka, ale trzeba ręcznie przełączać.

Występowały też wersje ze schowkiem w miejscu tego ekranu, był taki schoweczek otwierany do góry z gniazdkiem 12V.
slots123
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 8 cze 2020, o 14:52
Model Lexusa: CT
Skąd:: 3miasto
Kontakt:

Re: CT bez wyswietlacza w podszybiu i sterowania multimediam

Post autor: slots123 »

dziekuje wszystkim za info ...
czyli wychodzi na to ze da sie zyc bez tego wyposazenia, czesc rzeczy bedzie trudniej ustawic, ale nie robi sie tego czesto (a jezdzil bede zwykle sam)
to mam jeszcze drugie pytanie: jak w CT jest z przyspieszaniem i predkoscia?
bo czytalem ze przyspieszanie dosc przecietne a V max to tylko 180km/h
mam teraz toyote corolke o mocy prawie 200 koni, wiec jestem przyzwyczajony do wciskania w fotel i do tego ze na autostradzie lece z predkosciami 160 - 200 ...
spodziewam sie ze tu bedzie inaczej bo CT to nie LFA ;-) ale bardziej chodzi mi o to czy nie bede ostatnia zawalidroga oraz czy da sie jechac na autostradzie przez kilka godzin z ta v max 180 km/h bez uszczerbku dla calego ukladu napedowego?
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: CT bez wyswietlacza w podszybiu i sterowania multimediam

Post autor: pss »

Tym CT 180 ?
Miałem zastępczy z trzy razy jakoś i nie wpadł bym na taki pomysł.
To miejskie auto, od świateł do świateł by spalić jak najmniej paliwa.

Nie wiem jak jedzie ta corolka, ale po przesiadce z is200t do CT to czuć różnicę :P
No ale jak pisałem to idealne auto do klepania kilometrów mieście/korkach... na trasę załatwił bym coś innego raczej :)
pkobierecki
Lex user
Posty: 182
Rejestracja: 15 lip 2012, o 16:42
Model Lexusa: CT 200h<RX450h<GS450h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: CT bez wyswietlacza w podszybiu i sterowania multimediam

Post autor: pkobierecki »

Ja tam z Polski do Dani 180 cały czas leciałem. Od stacji do stacji co prawda- bo mały zbiornik. Generalnie ja swoim egzemplarzem zawsze jeździłem 180 po autostradach, auto ma 180 tysi przebiegu, już oddałem go mamie bo potrzebowałem większego auta, ale chodzi jak nówka.
slots123
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 8 cze 2020, o 14:52
Model Lexusa: CT
Skąd:: 3miasto
Kontakt:

Re: CT bez wyswietlacza w podszybiu i sterowania multimediam

Post autor: slots123 »

dziekuje za info.
ja przez 90% czasu bede tlukl sie po miescie w korkach (wczoraj 30km z pracy do domu zajelo mi 2h), wiec mysle ze auto sie do tego nadaje. chce cos bardziej wygodnego niz moja obecna corolka, ktora jest dosc glosna i twarda (choc przyznaje ze jej 200 konny silnik yamahy jest niesamowity) i oprocz radochy ktora naprawde daje to w korkach jest poprostu meczaca.
jezdzil bede sam wiec nic wiekszego nie potrzebuje.
ale wiadomo ze od czasu do czasu trzeba pojechac gdzes dalej, a wtedy autostrada i predkosci autostradowe .... ale ciesze sie ze tez sie da leciec te 140 - 180km/h non stop.
poprostu mam okazje w dobrej cenie odkupic CT od mojego kolegi (kupil dla zony i wlasnie leasing jej sie skonczyl), wiec znam zrodlo i historie auta, a malzonka przez te 5 lat zrobila jakies 50 tys km ... dlatego pytam ...
to chyba faktycznie najtansza wersja, bo nie ma manipulatora i tego wyswietlacza w desce, ale ma np tempomat (moze jakis pakiet byl dokupiony) .... musze tez dopytac jak z ogrzewaniem foteli i czujnikami cofania, bo nie pamietam ...
pozdrawiam
slots123
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 8 cze 2020, o 14:52
Model Lexusa: CT
Skąd:: 3miasto
Kontakt:

Re: CT bez wyswietlacza w podszybiu i sterowania multimediam

Post autor: slots123 »

to jeszcze dopytam w tym samym watku ....
1) mam ogrzewane piora wycieraczek, tzn rozumiem za wycieraczki sa zwykle tylko na szybie w miejscu "postoju" wycieraczek sa dodatkowe zwoje podgrzewajace szybe?
2) kolo lusterka wstecznego, miedzy lampkami oswietlenia, mam blizej prawej strony blekitna diode, ktora delikatnie oswietla konsole srodkowa. obok po lewej stronie jest miejsce na taka sama diode, ale tam nic sie nie swieci. tak ma byc? czy cos nie dziala?
dziekuje
rc
pkobierecki
Lex user
Posty: 182
Rejestracja: 15 lip 2012, o 16:42
Model Lexusa: CT 200h<RX450h<GS450h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: CT bez wyswietlacza w podszybiu i sterowania multimediam

Post autor: pkobierecki »

1.W miejscu postoju wycieraczek, tam na dole szyby są te brązowe nitki grzewcze takie jak w szybie tylnej.
2.Są dwie diody- jedna niebieska a druga czerwona- jak przełączysz pokrętło trybu jazdy na "Sport" to niebieska dioda gaśnie, a zapala się obok ta czerwona. Zegary zmieniają kolor, pojawia się obrotomierz itp.
slots123
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 8 cze 2020, o 14:52
Model Lexusa: CT
Skąd:: 3miasto
Kontakt:

Re: CT bez wyswietlacza w podszybiu i sterowania multimediam

Post autor: slots123 »

faktycznie, druga dioda jest czerwona przy opcji sport ... ze tez nie zauwazylem tego wczesniej
dziekuje
rc
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus CT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość