Lexux 4 Gen Rx200T Czy 450 H ?

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu RX
breeder2002
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 6 cze 2020, o 19:15
Model Lexusa: RX450
Skąd:: Chełm
Kontakt:

Re: Lexux 4 Gen Rx200T Czy 450 H ?

Post autor: breeder2002 »

przemosc pisze:
breeder2002 pisze:
_3rd pisze:Sorry za wprowadzanie w błąd - rzeczywiście RX200t ma 6-biegowy automat.
Silnik pewnie da się zachipować podobnie jak w IS, ale jak z wytrzymałością tej skrzyni to nie wiem.

kupilem 450 h
Gratulacje wyboru. Pochwal się zakupem :)

wkleje zdjecia alez drona chce zrobic, czekam na dobra pogode
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: Lexux 4 Gen Rx200T Czy 450 H ?

Post autor: sandr »

breeder2002 pisze:...a co do spalania moj rekord to 9,9 na 100 . Nie jest zle na takie 2,2 tony na pusto
Nie jest źle, ale może być jeszcze lepiej. Zaczynałem z podobnym rezultatem, obecnie przy spokojnej jeździe bez problemu schodzę w okolice 7,5 l/100 (nie ukrywam, wymagało to zmiany przyzwyczajeń i stylu jazdy). Polecam poczytać sobie w wolnej chwili https://www.clublexus.com/forums/hybrid ... x450h.html :ok:
operculum
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 8 lut 2022, o 19:00
Model Lexusa: RX
Skąd:: Kutno
Kontakt:

Re: Lexux 4 Gen Rx200T Czy 450 H ?

Post autor: operculum »

Panowie podłączam się do pytania hybryda, czy Pb- czy po kilku latach użytkowania zmieniły się Wasze preferencje? Mam na oku egzemplarze z 2016r. Potrzebuję ciszy i dobrego audio. Dodatkowo proszę o informację: czy utrzymanie jasnej skóry nie do doprowadza do szału oraz, czy podłączenie telefonu przez port aux upośledza wydatnie jakość muzyki- tzn., czy warto walczyć o audio ML.
dziękuję za od(pod)powiedzi.
Awatar użytkownika
MateoM
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 5 sty 2016, o 10:49
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexux 4 Gen Rx200T Czy 450 H ?

Post autor: MateoM »

Ja za kilka dni odbieram RX450H, auto z przebiegiem 70.000 km. Chciałem dodać do tego, że wcześniej miałem GS450H III gen z 2006 roku i z niego przesiadłem się na ponad 3 lata do Mercedesa GLA 250, czyli 2.0 turbo 211 KM.

Dużo ludzi krytykuje skrzynię bezstopniową ale nie ma co porównywać do Priusa czy innych 2,5 litrowych jednostek R4. W V6 jest taki zapas mocy i aksamitność przyspieszania, że bezstopniowość może przeszkadzać tylko jak ktoś wykorzystuje to auto inaczej niż do tego, do czego zostało zaprojektowane. RX to wygodny i komfortowy liniowiec, którego właściciela raczej nie interesuje czy jest 7,8 czy 9 sekund, ma być sprawnie i komfortowo.

Po GS450H mimo 345 KM mocy brakowało mi "prawdziwego" auta, zmiany biegów itd. Po 3 latach z Mercedesem mam tego serdecznie dosyć i się wyleczyłem. Szarpanie dwusprzegłówki mnie strasznie irytuje (nie mam na myśli, że jest uszkodzona, ale jednak czuć czasem jakieś szarpnięcie), system start-stop też jest irytujący, zwłoka w ruszaniu spod świateł też.

Jeżeli więc ktoś kupuje RX200 bo w RX450H jest skrzynia bezstopniowa to chyb minął się z prawidłowym doborem auta :D
operculum
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 8 lut 2022, o 19:00
Model Lexusa: RX
Skąd:: Kutno
Kontakt:

Re: Lexux 4 Gen Rx200T Czy 450 H ?

Post autor: operculum »

Kupiłem RX 450h 2019, jak dla mniej (tak na świeżo) to pokój audiofilski, który zupełnie przy okazji ma koła i kierownicę. Nie próbowałem benzyniaka. Nie mam porównania. ale to już nie jest ważne.
aero84
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 31 paź 2015, o 18:36
Model Lexusa: byl GS350 AWD jest 2.0T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexux 4 Gen Rx200T Czy 450 H ?

Post autor: aero84 »

Witam, pozwolę napisać kilka zdań dla przyszłych użytkowników RXa.

Ja swoją przygodę z RXem zacząłem od odpowiedzi na pytanie do czego to auto - czy w trasy czy do miasta. W związku z tym, ze mam już Lexusa w hybrydzie na miasto, a potrzebowałem auta do jazdy głównie w trasy zdecydowałem się na RX200t. I właśnie spalanie mnie najbardziej zaskoczyło. Obawiałem się tych 12-14 co wszyscy straszą w necie.

Moje doświadczenie ze spalaniem - średnio 9 l (80% trasa, 20% miasto). Potrafię zejść poniżej 8 litrów jadać 80-90h drogą krajową. W mieście rzeczywiście 12l wychodzi.

Co do dynamiki - proszę nie porównywać ISa czy GSa ze skrzynia 8 biegową do zestawu RXa i NXa z 6 biegową skrzynią. Jeździłem ISem i niestety 6AT wypada dużo lepiej.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
luket
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 19 lut 2017, o 19:47
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Sz-in
Kontakt:

Re: Lexux 4 Gen Rx200T Czy 450 H ?

Post autor: luket »

Dlaczego 6AT jest lepsza? Jest szybsza? A przy 8 biegach nie ma przypadkiem niższych obrotów przy wyższych prędkościach?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość