silnik gasnie

Problemy z silnikami dotyczące modelu IS
ODPOWIEDZ
kiler626
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 4 sty 2020, o 19:12
Model Lexusa: IS 220
Skąd:: Celestynów
Kontakt:

silnik gasnie

Post autor: kiler626 »

Witam , czy mieliscie problem w modelu IS 220 d ze silnik sam potrafil zgasnac , a zaden czek nie wyskoczyl
Awatar użytkownika
Damiano2JZ
Moderator
Posty: 50
Rejestracja: 22 lis 2017, o 17:25
Model Lexusa: GS300
Skąd:: RZESZÓW/STALOWA WOLA
Kontakt:

Re: silnik gasnie

Post autor: Damiano2JZ »

coś musi być skoro gaśnie. Podepnij pod kompa nikt czarodziejem nie jest :)
Jeśli samochód nie sprawia przyjemności, to nie można go określić tym mianem– Akio Toyoda
kiler626
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 4 sty 2020, o 19:12
Model Lexusa: IS 220
Skąd:: Celestynów
Kontakt:

Re: silnik gasnie

Post autor: kiler626 »

Myślałem że to jest jakaś bolączka w tych silnikach . Pod kompa podłanczałem i nic nie było . musze wlać chyba uszlachetniacz do baku , możliwe że pomorze . W tam tym roku miałem 2 razy błąd tj. czujnik położenia wału , oczywiście jeszcze nie wymieniłem .standartowo brak czasu
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: silnik gasnie

Post autor: Miłosz »

Co znaczy "podłączalem pod kompa" ? To że checka nie ma to normalka w tych autach.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: silnik gasnie

Post autor: carinus »

Miałem takie zjawiska dość często zaraz po zakupie.Ustąpiło krótko po tym jak zacząłem dolewać oleju do paliwa.Tłoczek regulatora przestał się przycinać.
kiler626
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 4 sty 2020, o 19:12
Model Lexusa: IS 220
Skąd:: Celestynów
Kontakt:

Re: silnik gasnie

Post autor: kiler626 »

Dzięki za info . Jaki olej dolewać jak coś ? i w jakich ilościach ? uszlachetniacz wlałem do baku na czyszczenie wtrysków , zobacze czy cos pomorze
kiler626
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 4 sty 2020, o 19:12
Model Lexusa: IS 220
Skąd:: Celestynów
Kontakt:

Re: silnik gasnie

Post autor: kiler626 »

Wlewam 1l mixolu tj. 65 litrow ropy i litr mixolu . po czym wyjezdzamy pol baku ropy i dotankowujemy do pelna bak ( pamietamy ze w dzisiejszych autach dieslach wskazowka paliwa pokazuje pol baku i tankujemy do pelna i nie tylku w japonczykach , w DAS AUTO jest tak samo )i tak ze 3 razy i z nowu 1 litr mixolu .
Jest jeden plus jak check wyskoczy tj. odcina wszystko , nie mowie o kontroli trakcji - przeciez przyciskiem sie odlancza ale ABS i inne glupoty tez . Ja w swoim IS 220 troszke dłubnąłem w mapie i nie ma juz turbo dziuro jak w serii . W serii mialo byc 177Km i 400momentu a bylo 167 360 czy 380 juz nie pamietam , a w tej chwili tylko 203 KM i 503 NM . Wedlug producenta sprint do setki jest 8.9 s do setki . Mi po kilku probach wyszlo 7.2 s , wiec posumowujac :Japoniec to jest Japoniec , ma to moc ukrytą
Ostatnio zmieniony 23 maja 2021, o 05:43 przez kiler626, łącznie zmieniany 1 raz.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: silnik gasnie

Post autor: lukas78 »

kiler626 pisze:po 1,5 roku odpowiem na swój post . Bo wszyscy pomogli ,Dzięki . Wlewam 1l mixolu tj. 65 litrow ropy i litr mixolu . po czym wyjezdzamy pol baku ropy i dotankowujemy do pelna bak ( pamietamy ze w dzisiejszych autach dieslach wskazowka paliwa pokazuje pol baku i tankujemy do pelna i nie tylku w japonczykach , w DAS AUTO jest tak samo )i tak ze 3 razy i z nowu 1 litr mixolu .
Nie rozumiem Twojej irytacji i tekstów "bo wszyscy pomogli" - bo z tego co widzę, to kolega Carinus napisał Ci wtedy, że dolał oleju i pomogło - no, może nie napisał jakiego oleju, ale to jest chyba oczywiste, że nie "Kujawskiego". Mixol, to nic innego jak olej do dwusuwów mający bardzo dobrą mieszalność z każdym paliwem - i proporcja też jest na nim określona 1:50. Wlewając 1litr na 65 litrów ON podlałeś go w bezpiecznej ilości.
ps. tak, czy inaczej dobrze, że podzieliłeś się Swoim doświadczeniem z innymi forumowiczami mającymi być może podobny problem w is 220d.
Na każdym forum motoryzacyjnym jest dużo pytań bez odpowiedzi, ale w mojej ocenie na naszym forum jest ich naprawdę relatywnie niewiele. Oczywiście mówię o odpowiedziach merytorycznych, bo lanie wody wprowadza na wielu forach niepotrzebny ferment i mnóstwo teorii spiskowych...
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości