Buczenie/Drgania po zmianie biegu

Awatar użytkownika
Karol5555
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 8 maja 2016, o 08:28
Model Lexusa: GS300 mk3
Skąd:: Zduńska Wola
Kontakt:

Re: Buczenie/Drgania po zmianie biegu

Post autor: Karol5555 »

Auto po zmianie na nowe (używane) ECU silnika. Zupełnie inna charakterystyka jazdy i zmiany biegów. Po przejechaniu 150km objaw buczenia i szarpania powoli powrócił. Może nie tak często wpada w te wibracje, ale jednak wpada. Inna rzecz która strasznie mnie irytowała na nowym ECU to bardzo mocne szarpanie przy redukcji biegów np. przy dojeżdżaniu do skrzyżowania. Ręce opadają.
Co dalej z tym fantem ? Skrzynia na stół i generalny remont ?
czr
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 18:21
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Koz
Kontakt:

Re: Buczenie/Drgania po zmianie biegu

Post autor: czr »

Pytanie czy to ecu które zakupiłeś Panie jest na 100 % sprawne.
Był temat w którym właśnie jeden forumowicz opisywał twarde zmiany biegów wymienił ecu i podobno jest okej.
Czarna magia...
Awatar użytkownika
Karol5555
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 8 maja 2016, o 08:28
Model Lexusa: GS300 mk3
Skąd:: Zduńska Wola
Kontakt:

Re: Buczenie/Drgania po zmianie biegu

Post autor: Karol5555 »

Może tak z innej beczki. Całe te drgania i buczenie może nie wywołuje skrzynia biegów tylko zużyte gumy na moście, dyfrze? Auta zrzuca bieg na wyższy ma ciężko i wpada w jakąś dziwną wibrację rezonansową.
sebahejka
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 5 lip 2016, o 18:58
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Brodnica
Kontakt:

Re: Buczenie/Drgania po zmianie biegu

Post autor: sebahejka »

Witam

Mam podobny objaw w GS430 jak delikatnie dodaje gazu auto wpada wibracje ( nie ma znaczenia który bieg ) bardziej na niższych

Wcześniej miałem problem z chłodnica oleju skrzyni, ten problem który mają wszyscy z GS430 LS430 krudziec przerdzewiały w konsekwencji olej z skrzyni wdostał sie do ukałdu chłodzenia około 2-2,5L
Na szczęcie do skrzyni nie dostał sie płyn, olej jest czysty
po oczyszczeniu układu chłodzenia wymiany chłodnicy oraz dolaniu oleju do skrzyni i sprawdzenie stanu pozostał problem wibracji wcześniej opisany
przeprowadziłem adaptacje wg instrukcji ( nic nie dało )
Nie wiem czy problem upatrywać w skrzyni, czy szukać gdzie indziej
Awatar użytkownika
Karol5555
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 8 maja 2016, o 08:28
Model Lexusa: GS300 mk3
Skąd:: Zduńska Wola
Kontakt:

Re: Buczenie/Drgania po zmianie biegu

Post autor: Karol5555 »

Dalej ruszamy z tematem. Auto doczekało się wizyty na podnośniku i oględzin wszystkich gum i łączników. Niestety na pierwszy rzut oka wszytko wygląda ok. Po przejażdżce z mechanikiem obstawiamy, że to ewidentnie z tył jest coś nie tak. Podejrzenie pada na dyfer, most, półosie. I teraz mam pytanie czy którakolwiek z tych rzeczy pasuje od hybrydy lub od jakiegoś innego modelu bo jest tego mnóstwo natomiast od zwykłej 3.0 benzyny jak na lekarstwo. I czy istnieje różnica pomiędzy prawą a lewą półosią?
Danielmoto
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 4 sty 2020, o 07:24
Model Lexusa: Gs300 mkIII
Skąd:: Otwock
Kontakt:

Re: Buczenie/Drgania po zmianie biegu

Post autor: Danielmoto »

Witam , czy komuś udało się ustalić usterkę? Ja w moim gs300 mam to samo. Na zimnym silniku bajka wszystko pięknie po przejechaniu paru km objawy identyczne . Jedziemy samochód zaczyna buczeć , drgać . Podpora wału sprawdzana poduszki skrzyni wszystko Ok .
fegeus
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 17 paź 2011, o 20:00
Model Lexusa: LS 460
Skąd:: Pisz
Kontakt:

Re: Buczenie/Drgania po zmianie biegu

Post autor: fegeus »

U mnie powodem był zbyt niski poziom oleju w skrzyni.
Brakowało dosłownie 200 - 250ml.
Daro
Danielmoto
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 4 sty 2020, o 07:24
Model Lexusa: Gs300 mkIII
Skąd:: Otwock
Kontakt:

Re: Buczenie/Drgania po zmianie biegu

Post autor: Danielmoto »

Witam ponownie , wczoraj po podłączeniu lexa pod techstream pokazało błąd skrzyni p2757 dokładnie elektrozaworu . Miał ktoś taki przypadek ? Skrzynia do regeneracji czy to może być również przez uwalony ecu ?
cooper69
Lex user
Posty: 229
Rejestracja: 16 cze 2018, o 15:49
Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: Buczenie/Drgania po zmianie biegu

Post autor: cooper69 »

Przy uszkodzonym ECU nie miałem żadnych błędów skrzyni.
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Buczenie/Drgania po zmianie biegu

Post autor: DawGad »

czr pisze:Trzeba programować.
Był już przypadek na forum opisywany z twarda zmiana biegów i była nawet skrzynia wymieniana a okazało się ze ecu właśnie siadło
Opisujesz kolego mój przypadek. U mnie wymieniony został nieudolnie ECU, po odłączeniu akumulatora nie widzi IMMO, nie działa tempomat i pojawiły się opisywane w tym wątku drgania na 6 biegu przy niskich obrotach i dodaniu delikatnie gazu... Dodam że muszę wymienić jedną z półosi bo mi się rozciekła i słychać stukanie, może to jest ta przyczyna..

Chciałem ponownie wymienić Ecu ale do tej pory nie znalazłem w Polsce takiego z tymi samymi numerami seryjnymi i tutaj pytanie; czy podejdzie Ecu z GS430 MK3 ale z innymi numerami seryjnymi ??
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości