Promocja

Tarcze hamulcowe
Awatar użytkownika
andrej7
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 13 sty 2011, o 13:49
Model Lexusa: IS 200, GS430 MkIII
Skąd:: Tu i tam.
Kontakt:

Re: Promocja

Post autor: andrej7 »

Po mocniejszym hamowaniu na 4 tarcze 3 byly fioletowe ;) nie zgłaszałem, możne klocki zmienię na inne jeszcze na próbę, może się zeszkliły.
W poszukiwaniu mocy...
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Promocja

Post autor: Pawcio1979 »

andrej7 pisze: możne klocki zmienię na inne jeszcze na próbę, może się zeszkliły.
Nie zawsze klocki się zeszkliwią, często bywa tak, że materiał cierny najzwyczajniej popęka od przegrzania. Ja hamując z większych prędkości zawsze robię to "na raty". Hamuję, odpuszczam na sekundę, hamuję i tak kilka razy.
Przy mocnym depnięciu też zauważyłem, że pod koniec hamowania mocno słabną hamulce ale nie wiadomo co jest winne. Trzeba by szybko zbadać temp tarczy i ich kolor.

Ps. Producenci tarcz zalecają "docieranie" przez około 200-300 km. Ja zawsze wyjadę zbiornik paliwa spokojnie a potem dzida :dirol:
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Promocja

Post autor: legato97 »

Od dziś wysyłka gratis. Zapraszamy.
c0rolla
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 31 mar 2019, o 23:44
Model Lexusa: jeszcze bez
Skąd:: Lodz
Kontakt:

Re: Promocja

Post autor: c0rolla »

andrej7 pisze:Moje po 5 tys piszczą i biją po paru mocniejszych hamowaniach. Pierwszy tysiąc jeździłem bardzo delikatnie. Kilka hamowań z 200 do 100 i zaczynają puchnąć niby hamulec wciśnięty a auto jedzie, ostygną to wracają do jako takiej normy. Luz na łożyskach był w normie przy montażu, zaciski zregenerowane, płyn hamulcowy zmieniony.
Mialem ich tarcze w Corolli gen VIII i tez bily po ok 5k kilometrow (po spokojnym docieranu przez ok 100km). Ciezko bylo ustalic czy wina montazu czy tarcz, ale raczej to drugie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rotinger”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości