Lexus kopci

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
scitro
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:41
Model Lexusa: IS220
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Lexus kopci

Post autor: scitro »

Zdaje relację po dzisiejszej obserwacji parametrów silnika. Zakupiłem sobie apke Carscaner. Z racji, że ma ona ograniczony dostęp do komputera Leszka, monitorowałem położenie EGR-a i ciśnienie w listwie paliwowej. Wydaje mi się, że jest pewna reguła dymienia, występuje ono gdy ciśnienie paliwa zmniejsza się poniżej 30MPa i zawór EGR jest wg komputera zamknięty. Mam pytanko, czy to ciśnienie paliwa nie zmniejsza się za bardzo? Momentami jest to zaledwie 25MPa. Standardowo gdy nie dymi ciśnienie oscyluje w okolicach 40MPa na wolnych obrotach. Jutro i tak zabiorę się za EGR i spróbuje zajrzeć do niego, bo jest podejrzenie, że się nie domyka. Regulator ciśnienia paliwa zostawię sobie na później .
Jeśli ktoś wie jakie powinno być w 2ad-fhv ciśnienie paliwa, będę wdzięczny.
Ps.
Cały tydzień jeżdżę na rezerwie, żeby wyeliminować dopalanie DPF-a.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Lexus kopci

Post autor: Miłosz »

Po co kombinujesz z jakimiś gownianymi aplikacjami
http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=41&t=13050
Na jałowym wg instrukcji serwisowej 36 czy 37 nie pamiętam już. Jak myślisz nad problemem ciśnienia w układzie to zrób se wykres od rpm i będzie jasne. Zajebiesz wtryski jak będziesz cały czas dymał na rezerwie.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Lexus kopci

Post autor: carinus »

Po co jeździć na rezerwie jak można odłączyć paliwo od wtryskiwacza.Dopalanie pomimo rezerwy może zostać uruchomione.Wcześniej pisałem że sterowniki żyją własnym życiem i dopalają kiedy chcą.
scitro
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:41
Model Lexusa: IS220
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Lexus kopci

Post autor: scitro »

Dzięki za sugestie, nie instalowałem tego elm dla toyoty, bo demo nic prawie nie pokazywało na moim fonie. Zakupiłem pełną wersję, zobaczę czy coś pokaże.
Zawór recyrkulacji spalin wyczyszczony, ale to chyba nie to, bo nie był bardzo zasyfiony. W tygodniu pobawię się tą nową apką. Pójdę w kierunku sprawdzenia układu paliwowego.
A tak na marginesie, to mechanik chciał od razu wymieniać Filtr Cząstek Stałych...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Lexus kopci

Post autor: carinus »

Twoje badania nic nie dadzą i do niczego nie doprowadzą.Do zrobienia masz modyfikację sterownika albo będziesz kopcił dalej.
scitro
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:41
Model Lexusa: IS220
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Lexus kopci

Post autor: scitro »

Carinus, na początek trzeba dojść do ładu z ciśnieniem paliwa. Jutro mam zawieźć auto do mechanika, ma zaślepić 5 wtrysk i zajrzeć do regulatora ciśnienia. Modyfikacje sterownika zostawię na później.
Miłosz, czy ten ELMScan ma możliwość rejestracji (zapisywania) danych, bo nie bardzo widzę opcję...

Edit:
Panowie jest kłopot z odkręceniem śruby do 5 wtrysku na pompie... kreci się razem z przewodem. Jest jakiś patent na to? Meches nie chce odkręcać bo twierdzi że się urwie. Jakieś pomysły?
jazel
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 16 maja 2011, o 10:27
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Krk
Kontakt:

Re: Lexus kopci

Post autor: jazel »

I co, udało się odciąć ten 5ty wtrysk? Coś się zmieniło?


Czy mogę tylko wywalić wtrysk, a dpf i egr zostawić, na wypadek gdy miłościwie nam panujący faktycznie zaczną surowo karać i kontrolować brak w.w.?
scitro
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:41
Model Lexusa: IS220
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Lexus kopci

Post autor: scitro »

Mało jeżdżę tym autem, głównie stoi, więc nie mam ciśnienia na szybką naprawę. Było ostatnio 2 dni u mechanika, jeździł z komputerem, ale jak na złość nie kopciło więc nie zaobserwował zmian parametrów... Wtrysk nie jest odcięty, nie można odkręcić przewodu.
Jazel Kraków liderem w walce ze smogiem...
scitro
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:41
Model Lexusa: IS220
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Lexus kopci

Post autor: scitro »

Piszę tylko informacyjnie. Mam na blacie ok. 180kkm. Filtr DPNR poszedł do "prania". Wg przyrządów po płukaniu przepustowość filtra zwiększyła się o ok. 20%. Po praniu nie ma widocznej poprawy.
towski
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2021, o 16:27
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Płock
Kontakt:

Re: Lexus kopci

Post autor: towski »

Witam wszystkich to mój pierwszy post. Mam problem z Lexusem iS 220 d 2005 rok. Problem polega na tym ,że auto podczas rozruchu bardzo mocno kopci na czarno nie wkręca się na obroty a z 3 cylindra wyrzuca iskry a dokładniej idzie ogień (zdjęty jest kolektor wydechowy dlatego to widać). EGR i DPF off. Czy ktoś się z takimi objawami spotkał.
Dodaj jeszcze że został podmieniony sterownik wtryskiwaczy , sterownic ECU. Wtryski sprawdzone.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości