[GS 300] LPG do MKII

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa GS
ODPOWIEDZ
Lex

[GS 300] LPG do MKII

Post autor: Lex »

klexus pisze:od siebie dodam tyle
Pb 100km= 75zł
Lpg 100km=37zł (latem 30zł)
no i ten post mnie rozbił więc postanowiłem dołączyć do grona miłośników CARAVANINGU i w czwartek montuje kuchnię gazową do :LEXUS: (paranoja) no ale cóż dłużej się opierać nie ma sensu , zestaw jaki będę do swojego dziadka montował to :

STAG300+ , reduktor GOLD , wtryski VALTEKI , miedź 0.8 , butla w koło 60L

powiedzcie co o tym sądzicie ujedzie na tym mój staruszek ?
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [GS 300] LPG do MKII

Post autor: tomekb »

ja bym valtekow nie zakladał pozatym oki
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [GS 300] LPG do MKII

Post autor: klexus »

tomekb pisze:ja bym valtekow nie zakladał pozatym oki
ale czemu nie valtec T34? ja nie mam z nimi zadnych problemów. a 13 tyś juz zrobiłem na nich.
Magic nie ma gwarancji w polsce bo to czeskie wtryski a czesi twierdzą ze mamy brudny gaz i dlatego padają i leją.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [GS 300] LPG do MKII

Post autor: lukas78 »

O Valtec t34 czytałem na forum lpg, że sie dobrze sprawują - nie wiem natomiast jak z ich głośnością - bo jeśli są głośne, a klekocik Ci lex nie będzie przeszkadzał to ok.
Jak chcesz mieć oprócz poprawnej pracy również cisze to polecam hanny zielone.
Poproś Lex kolegę, żeby zamiast miedzi pociągnął Ci przewód FARO.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [GS 300] LPG do MKII

Post autor: tomekb »

klexus pisze:
tomekb pisze:ja bym valtekow nie zakladał pozatym oki
ale czemu nie valtec T34? ja nie mam z nimi zadnych problemów. a 13 tyś juz zrobiłem na nich.
Magic nie ma gwarancji w polsce bo to czeskie wtryski a czesi twierdzą ze mamy brudny gaz i dlatego padają i leją.
ja bym teraz hany zalozyl a pozatym glownie w valtekach chodzi mi o glosnos pracy slyszales jakie sa roznice w piatek
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [GS 300] LPG do MKII

Post autor: klexus »

tomekb pisze:
klexus pisze:
tomekb pisze:ja bym valtekow nie zakladał pozatym oki
ale czemu nie valtec T34? ja nie mam z nimi zadnych problemów. a 13 tyś juz zrobiłem na nich.
Magic nie ma gwarancji w polsce bo to czeskie wtryski a czesi twierdzą ze mamy brudny gaz i dlatego padają i leją.
ja bym teraz hany zalozyl a pozatym glownie w valtekach chodzi mi o glosnos pracy slyszales jakie sa roznice w piatek
słychać cykanie jak sie maske dzwignie, napewno było by je mniej słychać jak były by upchane jak u Ciebie Tomku i ja nie mam pokrywy na silniku a Ty i Thorgal macie, a to też napewno wycisza.
Ale nie urywam ze słychać cykanie jak sie maske dzwignie mi to jednak nie przeszkadza, Valteki mozna rozbierać i czyścić a z tym u mnie nie ma problemu i dojście wyśmienite mam.
Na spocie zrobimy porównanie w osiągach czy faktycznie ma duży wpływ miejsce zamontaowania wtryskiwacza lpg:)
Może obalimy mit heheh
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [GS 300] LPG do MKII

Post autor: tomekb »

wydaje mi sie ze nie ma az tak duzego maxymalnie pare procent
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: [GS 300] LPG do MKII

Post autor: Thorgal1 »

chyba popadamy w paranoje - chłopak zamontuje to co będzie chciał ... i tak najważniejszy jest montaż i regulacja ... teraz jest "gorączka" na montaż ... jeśli jedziesz do kolesia w tym czasie i on ma czas zamontować ci instalację na drugi dzień to bym sprawdził jego wiarygodność, bo to oznacza że nikt do niego nie jeździ ... ci dobrzy mają terminy jak w dobrym salonie tatuażu :) trzeba poczekać na swoją kolej. Jeśli kolo ustawi instalację na postoju lub na 10-15 minutowej jeździe próbnej to moim zdaniem (tylko i wyłącznie) za krótko ... mi to zajęło 1.5h i wyjazd na autostradę w kierunku na Wrocław - i ustawianie na każdym biegu w każdym zakresie obrotów.
Klexus pokrywa nic nie daje ... a sam dźwięk wtrysków słychać do 1.5-2 tyś obrotów i to słychać ... najgorzej jak stoisz gdzieś to każdy pomyśli że to diesel ... ludzie nie znają tej marki :)
ja swoje słyszę nawet w środku na wolnych, więc twoje muszą być nie do zniesienia ... ale każdy swoje chwali ... kolejna rzecz to 13tyś za mało żeby coś stwierdzić ... ja na gazie zrobiłem 45tyś
i przy 35 padł jeden wtrysk ... cała listwa 3 wtrysków kosztowała 161pln montaż 15min w garażu mając tylko śrubokręt i lutownicę :) i mam cichutko :)
Lex pisze:
klexus pisze:od siebie dodam tyle
Pb 100km= 75zł
Lpg 100km=37zł (latem 30zł)
no i ten post mnie rozbił więc postanowiłem dołączyć do grona miłośników CARAVANINGU i w czwartek montuje kuchnię gazową do :LEXUS: (paranoja) no ale cóż dłużej się opierać nie ma sensu , zestaw jaki będę do swojego dziadka montował to :

STAG300+ , reduktor GOLD , wtryski VALTEKI , miedź 0.8 , butla w koło 60L

powiedzcie co o tym sądzicie ujedzie na tym mój staruszek ?
Pamiętaj że lejesz benzynę na odpalenie :) trochę jej zejdzie ... zimą więcej
do tego ja jeszcze mam lubryfikację - 4 litry (0.4l schodzi na 3tyś km) kosztuje 200-250pln
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
pku84
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 27 gru 2010, o 14:10
Model Lexusa: GS300 MK2
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [GS 300] LPG do MKII

Post autor: pku84 »

Lex pisze:
klexus pisze:od siebie dodam tyle
Pb 100km= 75zł
Lpg 100km=37zł (latem 30zł)
no i ten post mnie rozbił więc postanowiłem dołączyć do grona miłośników CARAVANINGU i w czwartek montuje kuchnię gazową do :LEXUS: (paranoja) no ale cóż dłużej się opierać nie ma sensu , zestaw jaki będę do swojego dziadka montował to :

STAG300+ , reduktor GOLD , wtryski VALTEKI , miedź 0.8 , butla w koło 60L

powiedzcie co o tym sądzicie ujedzie na tym mój staruszek ?

Wszystko fajnie tylko ciekawe skąd te 37 zł za 100 km LPG :biggrin2: chyba jak gaz jest po 2 zł. Mówisz o spalaniu w mieście czy na trasie? U mnie trasa 13l a miasto od 16,5 w górę nawet 22 ;)
*****************************history************************************
Lexus GS 300 1999
Alfa Romeo 156 2.0 TSpark 2001
Mitsubishi Galant 2.0 TD 2000
Honda Civic 1,5 Protec 1995
VW Golf 2 1,3 1984
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [GS 300] LPG do MKII

Post autor: tomekb »

pku84 pisze:
Wszystko fajnie tylko ciekawe skąd te 37 zł za 100 km LPG :biggrin2: chyba jak gaz jest po 2 zł. Mówisz o spalaniu w mieście czy na trasie? U mnie trasa 13l a miasto od 16,5 w górę nawet 22 ;)
37pln to przy spalaniu 15l/100km gazu wiec jest to mozliwe
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość