Brak ogrzewania...

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
ODPOWIEDZ
danio
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2017, o 22:53
Model Lexusa: Is 220d
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Brak ogrzewania...

Post autor: danio »

Witam, zakupiłem ostatnio Lexusa Is 220d z 2007r, na początku było wszystko ok, ale po tygodniu znikło ogrzewanie okazało się że było mało płynu chłodzącego z powodu cieknącej pompy wodnej. Pompa została wymieniona i dalej brak ogrzewania, poziom płynu już ok, następnym ruchem było wymiana termostatu i też nic nie pomogło, wskazówka jest mniej więcej w połowie nie rośnie nie spada, auto się nie przegrzewa. Z tego co dalej można zauważyć dolny wąż nadal zimny, górny gorący, czy przyczyną może być zapchana chłodnica ? W górnym wężu i zbiorniczku wyrównawczym było dość dużo osadu na ściankach żółto-pomarańczowego. Jeśli ktoś miał podobny problem prosiłbym o pomoc.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Brak ogrzewania...

Post autor: Miłosz »

Może taki silniczek Ci padł od sterownia ogrzewaniem ? Albo wywaliło upg, ten typ tak ma. Miałeś zmieniany motor z akcji serwisowej ?
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
danio
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2017, o 22:53
Model Lexusa: Is 220d
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Brak ogrzewania...

Post autor: danio »

Ale jak by padł silniczek to dolny wąż od chłodnicy powinien być ciepły, raczej nie było nic wymieniane z tej akcji.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Brak ogrzewania...

Post autor: LinkPL »

Sprawdź najpierw przewody od nagrzewnicy, czy przewody są ciepłe czy nie ?? może masz nie odpowietrzony układ, gdzieś na górze silnika powinny być odpowietrzniki. Układ przekładni jest łatwo sprawdzić, wystarczy podpiąć się tisem i można testować każdy element układu, czy zmienia położenie czy nie ...

Nie rozumiem zupełnie pomysłu wymiany termostatu w przypadku gdy temperatura trzyma dobrze ...

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
v0y7a2
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 31 mar 2011, o 14:35
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Brak ogrzewania...

Post autor: v0y7a2 »

Trochę późno odpisuję ale miałem podobny problem.
Za pierwszym razem przestał w ogóle grzać. Zauważyłem, że zaczęło też ubywać płynu chłodzącego. Diagnoza - uszczelka pod głowicą. Przy rozebraniu okazało się, że uszczelka jest względnie ok, natomiast pojawiły się pęknięcia bloku silnika. Silnik do wymiany. Zapłaciłem 3 400 zł za używkę + robocizna + komputer sterujący (bo stary pod ten silnik już nie pasował).
Problem zniknął.
Trzy miesiące później przestał grzać tylko od strony kierowcy. Diagnoza - połamane klapy sterujące powietrzem. Wymieniłem cały moduł nagrzewnicy (cały ten wielki plastik pod deską rozdzielczą). Koszt - 1200 zł (moduł i robocizna). Teraz grzeje i chłodzi elegancko :P

EDIT: A teraz, kurczaczek, dpf się zapchał. Ech... powoli nie mam siły do tego samochodu ;)
Zbyszek-3
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2017, o 10:53
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Brak ogrzewania na nogi

Post autor: Zbyszek-3 »

Witam. Panowie kupiłem Lexusa który miał robiona uszczelkę pod głowicą i jak zapewnił mnie kupujący od 13tys km nic sie nie dzieje..wczoraj zobaczyłem że nie mam ogrzewania na nogi wieje zimnym zaś u góry na szybę jest ciepłe powietrze. Samochód niestety długo się nagrzewa oraz wskazówka nie jest idealnie po środku tylko poniżej ..termostat do wymiany ??
thiagogo
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 26 lis 2021, o 10:32
Model Lexusa: Lexu ES
Skąd:: nevada
Kontakt:

Re: Brak ogrzewania...

Post autor: thiagogo »

Również badam i uczę się w tej dziedzinie, mam nadzieję, że będę miał więcej wiedzy do podzielenia się tutaj run 3
Halmar
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 1 gru 2021, o 20:58
Model Lexusa: LS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Brak ogrzewania...

Post autor: Halmar »

Panowie ja mam trochę inny problem z ogrzewaniem. Od strony kierowcy wieje zimno, a po stronie prawego fotela jest upał. Nie wiem co się dzieje. Podobną sytuację miał szwagier ale u niego przyciął się jakiś sterownik. Ale on miał audi i nie wiem czy to może być to samo. Jaki pomysł ?
JakubMierz
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 29 wrz 2022, o 10:30
Model Lexusa: lexus nx
Skąd:: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Brak ogrzewania...

Post autor: JakubMierz »

Podobnie było u mnie, gdy mechanik naprawił to powiedział, że głównym problemem jest nagrzewnica grzejnik.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości