LS430 delikatne wibracje na jałowych i przy schodzeniu z obr

Problemy z silnikami dotyczące modelu LS
Afrost
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 30 mar 2015, o 23:01
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Białystok
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: LS430 delikatne wibracje na jałowych i przy schodzeniu z

Post autor: Afrost »

Ogólnie to u mnie coś tam się jeszcze dzieje, ale według mnie vvti może być przyczyną tych wibracji o ile oczywiście gaz jest ustawiony ok, bo jak na lpg daje za mało paliwa albo za dużo to też będzie tak się zachowywać ale zakładam, że gaz jest wyregulowany, ja mam kupiony na ali zawór na stronę kierowcy, ale zanim przyszedł mój po stronie kierowcy padł do tego stopnia, że samochód na światłach niemal gasł trzęsło nim, że bałem się, że zaraz coś się urwie, więc nie sposób tego przeoczyć, ale początkiem jego padania pewnie są wibracje, więc na drugi dzień udało mi się kupić od znajomego dwa zawory wymontowane z jego anglika który trzyma na części, wymieniłem ten po stronie kierowcy i jak ręka odjął, ale ostatni coś korekty mi leciały do góry więc zresetowałem ecu i po tym zabiegu po krótkiej jeździe krzyknął, że mam błąd vvti na drugim banku czyli po stronie pasażera, 10 minut i po wymianie drugiego, silnik pracuje praktycznie idealnie, gdyby nie fakt, że korekty mi lecą do góry na P ale to już zupełnie inna bajka i to muszę rozwiązać ale jakiekolwiek wibracje ustały, chyba, że kończy się zakres korekt przy +30 :) wtedy może już nie pracować tak idealnie. Jednak zdecydowanie polecam wymianę tych zaworów zwłaszcza po stronie kierowcy ponoć ten najczęściej pada na ali kupiłem za 14$ z przesyłką jest w hermetycznym opakowaniu bez powietrza, i wygląda dużo lepiej niż oryginał, na stronę pasażera nie mogę trafić na wyglądający na dobrej jakości.
Ja kupiłem ten https://pl.aliexpress.com/item/15340-0F ... 0.0.5qRKbo
mrowaz
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 16 cze 2011, o 18:32
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: LS430 delikatne wibracje na jałowych i przy schodzeniu z

Post autor: mrowaz »

Odświeżę temat. Czy zawory VVTI mogą być przyczyną takiego zachowywania się obrotomierza?
https://www.youtube.com/watch?v=aMXJBOZk1aw
Zawory mam zamówione.
Ostatnio przeczyściłem przepustnicę oraz przepływomierz - jest poprawa ale głównie jeżeli chodzi o reakcję na pedał gazu oraz obroty biegu jałowego.
W najbliższym czasie wymienię świece oraz zostaną sprawdzone luzy zaworowe.

Tak jak poprzednicy mam wyczuwalne wibracje silnika na wolnych obrotach. Jednak najbardziej denerwuje mnie to, że silnik nie schodzi płynnie z obrotów.
Zastanawiam się czy czujnik położenia przepustnicy może wywoływać takie objawy?
Awatar użytkownika
feecle
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 1 lis 2014, o 16:14
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: LS430 delikatne wibracje na jałowych i przy schodzeniu z

Post autor: feecle »

Jak z wytrzymałością tych zaworków VVTI z Chin? Ktoś pojeździł na nich dłużej niż rok?
Awatar użytkownika
LEPSI RX
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 2 lut 2011, o 23:54
Model Lexusa: RX300,CT200H,
Skąd:: REDA
Lokalizacja: Gdynia-trójmiasto
Kontakt:

LS430 delikatne wibracje na jałowych i przy schodzeniu z obr

Post autor: LEPSI RX »

Ostatnio miałem ls430. Objawy jak wyżej pomiar i regulacja zaworów całkowicie wyeliminowała niedogodności.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Michal84
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 7 lis 2016, o 20:59
Model Lexusa: LS 430 lift
Skąd:: Tarnowskie gory
Kontakt:

Re: LS430 delikatne wibracje na jałowych i przy schodzeniu z

Post autor: Michal84 »

Hej moze ktos opisac gdzie dokładnie te zawory sie znajdują jakies obrazki czy zdjęcia czy film
Bo nie wiem gdzie ich szukac
Otwieram maske i co dalej
Dziekuje
MarcinO
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 19 wrz 2017, o 11:16
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Warszawa/Lublin
Kontakt:

Re: LS430 delikatne wibracje na jałowych i przy schodzeniu z

Post autor: MarcinO »

Cześć. Mam identyczne objawy jak autor postu. Wyczuwalny wibracje pojawiające się cyklicznie co 2-3 sekundy, w czasie postoju na P. LS430 155k bez LPG. Z tego co widzę to zawór VVTi był już wcześniej wymieniany.
Autorowi tematu udało się już rozwiązać problem? Od czego zacząć sprawdzanie? Przepływomierz czyszczony, obroty nie falują, przepustnicy i VVTi jeszcze nie ruszałem. Do wymiany mam jeszcze lekko nieszczelny wąż odmy.
Jurek Killer
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 10 cze 2017, o 16:18
Model Lexusa: LS430 MKIII
Skąd:: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: LS430 delikatne wibracje na jałowych i przy schodzeniu z

Post autor: Jurek Killer »

Panowie, te zaworki działaja 0 1. Jeżeli się zacinają, to bedziecie mieli wypadanie zapłonów a nie drżenie. Przerabiałem ten temat w GS430. Tydzień walczyłem pod blokiem. Wyczyściłem przepływkę, przepustnicę, zaworki... i nic.
Podjechałem do serwisu umówić się na rozrząd i luzy zaworowe... Tam mnie wygonili, bo się okazało,że w serwisie było robione jedno i drugie i panowie stwierdzili, że nie możliwe aby po 20 000 padły zawory. Błąd miałem...juz nie pamietam ale jest na pewno gdzieś na forum.
Przed ostatnim moim podejściem, zamykając maskę znalazłem....
Wężyk od zaworka odmy... skubany leżał obok zaworka :) nie wiem jak to się stało... kilka cm dalej wykręcałem zaworek VVTi i tego nie widziałem.
Na próbę go skróciłem i założyłem. Inne auto.
Teraz w LS miałem dziwną przypadłość... Od czasu do czasu zadrżał, na benzynie potrafił sypnąć CE po oczach...
Po zdjęciu osłony jak wymieniałem termostat, moim oczom ukazał się pęknięty wężyk od dyszy lubryfikatora. Tamtędy zasysał lewe powietrze i czasami drżał....
Poszukajcie nieszczelności, najtaniej a na 99% to będzie to :)
Awatar użytkownika
rey
Lex user
Posty: 227
Rejestracja: 1 lis 2014, o 23:22
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: LS430 delikatne wibracje na jałowych i przy schodzeniu z

Post autor: rey »

feecle pisze:Jak z wytrzymałością tych zaworków VVTI z Chin? Ktoś pojeździł na nich dłużej niż rok?
:smile:
DawLexxx
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 30 cze 2023, o 15:51
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: LS430 delikatne wibracje na jałowych i przy schodzeniu z obr

Post autor: DawLexxx »

Witam wszystkich, niech się ktoś zlituje i napisze czy ten problem znika po wymianie zaworów vvti. Mam to samo, wypadanie zapłonu na zimnym silniku oraz po dodaniu gazu i puszczeniu gdy schodzi z obrotów wyraźne szarpnięcie albo dwa w okolicach 2tys obrotów. Brak błędów na techstream.

Wymienione.
Rozrząd, Cewki, Świece, Czyszczona przepustnica i nowa uszczelka, Czyszczone wtryski i sprawdzone ciśnienie paliwa, Czyszczony przepływomierz (podmieniany też), Sprawdzone luzy zaworowe, nowe uszczelki pokryw, Przewody podcisnienia nowe, Filtr powietrza nowy, Poduszki silnika nowe oryginalne jak i większość wymienionych rzeczy z serwisu. Ręce już powoli opadają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości