V generacja instalacji LPG – instalacja wtrysku sekwencyjneg

Tematy ogólne nie związane z danym modelem Lexusa
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: V generacja instalacji LPG – instalacja wtrysku sekwency

Post autor: krzywydg »

a jaki masz zbiornik gazu klexus?? ja na 30l robi 200km... ale troche przeciągam czasem te obroty.
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: V generacja instalacji LPG – instalacja wtrysku sekwency

Post autor: carinus »

hemel12 pisze:
Witam carinus, nie bede sie z toba sprzeczal ale moja wiedza opiera sie na tym co przeczytam. odnosnie czy instalka jest dedykowana do naszych leksow to napewno tak bo to co mamy pod maska to construkcja wolno saca wiec taka instalka to zaden problem. Ponizej przeczytaj to co ja czytalem o instalce piatej generacji. Milego czytania i czekam na kontre.
Instalacje piątej generacji wyznaczają zupełnie nowy standard w dziedzinie LPG. Największa różnica w stosunku do poprzednich generacji to sposób dostarczania gazu do zaworów ssących silnika – w instalacji V generacji gaz wtryskiwany jest w postaci ciekłej a nie lotnej. Technologia ta w Polsce dostępna jest w Polsce od niedawna i niestety jest stosunkowo droga –
W temacie instalacji gazowych siedzę od 16 lat i przeszedłem wszystkie generacje zasilania LPG.Podobną euforię przeżywali wszyscy kiedy wchodziła IIgen. ze sterowaniem "komputerem".Wtedy też fachowcy zachwalali precyzję dawkowania i spalanie porównywalne z benzyną-wszystko gówno prawda.Teraz to samo czytasz o Vgen a ja wcale nie odradzam Ci montażu ale staram sie wytłumaczyć w czym rzecz żebyć potem nie płakał że wywaliłeś kase w błoto i miał tylko problemy.na szczęscie wątpię żebyc miał możliwość zakupu dedykowanego zestawu do swojego silnika.Poczytaj też o problemach z instalacjami podawania gazu.Jestem ciekawy gdzie wprowadzisz do komory spalania silnika IS 250 wtryskiwach gazowy?Wszystkie brednie o szkodliwości użytkowania II,IV gen. to wina partactwa i olewania systematycznej kontroli składu mieszanki.Nie istnieje coś takiego jak "suche spalanie" lub "suche paliwo"-ludzie skąd wy to bierzecie?Spalaniu gazu towarzyszy nieco wyższa temperatura ale nic więcej i w niczym to nie przeszkadza.Twierdzisz że gaz w IV gen. nie jest podawany pompą i w zimie nie dochodzi do silnika-to jak jeżdza wszyscy ludzie na świecie na tej instalacji?Może wcale nie jeżdzą?
Poczytaj trochę mądrych książek,przestudiuj przez miesiąc całe forum gazowe a potem napisz nam czego nowego dowiedziałeś się o róznicach w instalacjach gazowych i czy nadal jesteś zwolennikiem V gen.Gdyby to była taka fajna sprawa to uwierz mi na słowo,że jako pierwszy na tym forum miałbym to założone,a pierwszy raz poznałem te instalację kupę lat temu a zachwyt zgasiły cena,dostępność i problemy z tą instalacją.

Czekam na Twoją kontre.
admd1
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2011, o 20:28
Model Lexusa: is 200
Kontakt:

Re: V generacja instalacji LPG – instalacja wtrysku sekwency

Post autor: admd1 »

Witam, ja od kliku lat posiadam różne auta z instalacją Lpi Vialle ( benzyna i benzyna z turbo). Instalacja jest rewelacyjna zero usterek lub problemów , przynajmniej u mnie. Nawet jeśli padnie pompa gazu która znajduje się w zbiorniku gazu to koszt regeneracji pompy z wymianą oleju = 500 PLN. Zawsze auta były kupowane z już zamontowaną takową instalacją , niektóre instalacje miały 5lat a niektóre 7 i 8 lat i naprawdę śmigało wszystko super. Taka instalacja pasuje do każdego auta, różnią się tylko rodzaje wtrysków w zależności od mocy auta. Wtryskiwacze gazu montuje w kolektorze dolotowym. Spalanie gazu z taką instalacją = spalaniu benzyny, max różnica 1l gazu więcej niż benzyny. :ok:
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: V generacja instalacji LPG – instalacja wtrysku sekwency

Post autor: carinus »

admd1 pisze: Wtryskiwacze gazu montuje w kolektorze dolotowym. Spalanie gazu z taką instalacją = spalaniu benzyny, max różnica 1l gazu więcej niż benzyny. :ok:

No to mamy juz kogos kto uzytkuje taka instalacje i tutaj mam pytanie czy warto montować coś takiego co w niczym nie odbiega od IV gen.Wtryskiwacze montowane w tym samym miejscu,spalanie identyczne,awaryjność podobna,więc po co płacic tyle kasy.Warto tak jak kolega kupic już auto z taką instalacją,wtedy wiadomo że dostajemy ją jakby w prezencie.

prosze poczytać jeden z wątków na forum LPG.http://lpg-forum.pl/viewtopic.php?t=7589
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: V generacja instalacji LPG – instalacja wtrysku sekwency

Post autor: konik_80 »

Nie mylcie V generacji z IV generacją dedykowaną do silników z wtryskiem bezpośrednim

hemel12 instalki z IS200 nawet V gen nie możesz zabrać do IS250 bo V gen to wtrysk gazu pośredni tak jak i IV generacja - do wtrysków bezpośrednich można montować wyłącznie instalacje dedykowane pod dany silnik a z tego co wiem do IS250 jeszcze, żaden producent instalacji LPG nie zrobił instalacji dedykowanej...

odbiegając troszkę od tematu a dla ciekawostki tylko napiszę, że na tegorocznych targach LPG Stag wystawił model 400 - instalki dedykowane do silników FSI aut VW/Audi Grup.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: V generacja instalacji LPG – instalacja wtrysku sekwency

Post autor: carinus »

Pojawiła się chyba nadzieja dla kolegi hemel12 gdyz bedzie powoli wprowadzana do użycia instalacja V gen. z dodatkowym sterownikiem -adaptorem.To bedzie wtrysk fazy ciekłej sterowany pośrednio przez sterownik silnika za pomoca dodatkowego streownika jak w IV gen.Nie wiem jaka będzie cena i kto będzie w stanie to zamontować i wystroć.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: V generacja instalacji LPG – instalacja wtrysku sekwency

Post autor: carinus »

Czytaliście informację o nowych,dobrych cenach na wtryski fazy ciekłej?
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: V generacja instalacji LPG – instalacja wtrysku sekwency

Post autor: carsik »

owszem ale nie dotyczy to Twojego silnika :)
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: V generacja instalacji LPG – instalacja wtrysku sekwency

Post autor: carinus »

Jeszcze mogę poczekać.To będzie kwestia czasu aż większość firm wprowadzi zestawy dla każdego.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: V generacja instalacji LPG – instalacja wtrysku sekwency

Post autor: endrju1 »

Od ostatniej dyskusji w tym temacie minęło już parę lat, czy coś się w tym temacie zmieniło? Bo sam się powoli przymierzam do LPG w moim gruzie i tak zaczynam się zastanawiać czy może są już zestawy Vgen LPG do naszych lexow. Jak by nie trzeba było dużo dokładać to może byłby to dobry pomysł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy ogólne związane z Instalacjami LPG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości