[is300] Spalanie PB /LPG

Wszystkie inne dyskusje na temat LPG
kale
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 9 maja 2014, o 23:18
Model Lexusa: brak jeszcze, narazie Toyota
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [is300] Spalanie PB /LPG

Post autor: kale »

Dokładnie tak to wygląda. Jak ktoś mieszka w mieście i pracuje w mieście to trasy 6-10km są najczęściej. Do tego korki poranne i powrotne z pracy i takie spalanie jest normą. Mówię tu oczywiście o miastach typu Warszawa, Wrocław gdzie jazda to jedynka-dwójka-stop i stoisz w korku po kilka cykli na światłach.
jezyk_05
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 3 paź 2014, o 18:50
Model Lexusa: LS 430 / gs 430 mk3
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Kontakt:

Re: [is300] Spalanie PB /LPG

Post autor: jezyk_05 »

Kwestia ustawienia przełączenia gazu, zwykle przy ustawieniach na 30 stopni wystarczy postać chwilę w miejscu i się przełączy. Poszperałem trochę bardziej i w przyszłym tygodniu max za dwa wycinam wszystkie trzy katalizatory, a jeśli będzie potrzeba to do wymiany lecą też dwie pierwsze sondy i będzie po sprawie :) ( miały teraz jakieś dziwne odczyty, być może zapchane katy lub po prostu wiek :) zobaczymy ). Zdam relację przed i po :)
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [is300] Spalanie PB /LPG

Post autor: Dawid0ss »

jezyk_05 pisze:Kwestia ustawienia przełączenia gazu, zwykle przy ustawieniach na 30 stopni wystarczy postać chwilę w miejscu i się przełączy.
Oczywiście, że to kwestia ustawień. Postać w miejscu też nie zawsze się da. Na godzinę postoju auto bierze 2 litry noPB, więc w 5 min wypali paliwa za 0,75 pln (obecnie trochę mniej niż pół litra gazu). Mi dalej chodzi o to, że prawie nikt nie podaje, ile dodatkowo auto bierze beny - bez względu na to czy jest to mało, czy dużo - a powinien :-) Stąd później się rodzą historie o spalaniu w mieście 10-11 litrów LPG. Dodajmy do tego 1-2 litry noPB i już kosztowo wygląda to zupełnie inaczej.
Prowadzę dokładne analizy swoich wydatków, w tym również na paliwo. Wychodzi z nich, że w trasie oszczędzam na kosztach paliwa 45% dzięki LPG, natomiast w mieście kwoty oscylują w granicach 33%, właśnie ze względu na krótkie odcinki. Pzdr
Awatar użytkownika
dead_beat
Lex Driver
Posty: 590
Rejestracja: 20 lut 2012, o 16:41
Model Lexusa: Stilo 2.4Abarth temporary
Skąd:: WWL
Lokalizacja: Starowola
Kontakt:

Re: [is300] Spalanie PB /LPG

Post autor: dead_beat »

Ja mogę podać ile spala ;-) dosłownie co miesiąc zalewam za 150-200zł PB95 i wystarcza spokojnie.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [is300] Spalanie PB /LPG

Post autor: owczar »

Co miesiąc? To strasznie dużo. Ile km robisz?

Żona jeździ galantem na odcinkach po 20-25km i PB wlewam za 150zł raz 5-6 miesięcy. Zimą za każdym razem grzeję jeszcze webastem 15-20 min.
Miesięcznie robi 1000-1200km. Temp przełączania 20 stopni.

W tym aucie mam dodatkowo zainstalowany uniwersalny komputer, który liczy osobno spalanie na PB i LPG. Średnio samego LPG spala jej 12,5l/100km. PB liczone do czasu przełączenia na LPG ok 50l/100km.
Awatar użytkownika
rychu94
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 00:07
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: wieruszów
Lokalizacja: EWE
Kontakt:

Re: [is300] Spalanie PB /LPG

Post autor: rychu94 »

nie wiem jak wam tak mało is300 palą,latam tylko trasy ok.300 km(jazda miejska może 10% z tego) dziennie zgodnie z przepisami 13,5 lpg(mapy paliwowe i gazowe pokrywają się wręcz idealnie)przy normalnej jeździe ok 15 lpg,najwięcej 19,5 lpg Łódź - Wrocław ale ile fabryka dała...
Subaru Outback H6 6MT,GS450H i nowy nabytek IS300H
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [is300] Spalanie PB /LPG

Post autor: Yarecki »

rychu94 pisze:nie wiem jak wam tak mało is300 palą,latam tylko trasy ok.300 km(jazda miejska może 10% z tego) dziennie zgodnie z przepisami 13,5 lpg(mapy paliwowe i gazowe pokrywają się wręcz idealnie)przy normalnej jeździe ok 15 lpg,najwięcej 19,5 lpg Łódź - Wrocław ale ile fabryka dała...
A co to niby znaczy że mapy się pokrywają "idealnie" :?:
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [is300] Spalanie PB /LPG

Post autor: owczar »

Z tym spalaniem to ciężko o obiektywne opinie.

Mi LS pali w trasie przy w miarę spokojnej jeździe ok 14l LPG. Przy dynamicznej i autostradowej proporcjonalnie do prędkości. Przelotowa 180-18l LPG. Na forum LPG gość mi wmawiał, że jemu identyczny pali 13l LPG przy dynamicznej jeździe i nie więcej ;)
Awatar użytkownika
Damian91
Lex Driver
Posty: 450
Rejestracja: 4 lut 2015, o 17:31
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Pruszków/Warszawa
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Kontakt:

Re: [is300] Spalanie PB /LPG

Post autor: Damian91 »

Ostatnio robiłem trasę Piaseczno-Olsztyn-Piaseczno, łącznie wyszło 510km. Ruchu specjalnie nie było, w korkach nie stałem. Jazda w dwie osoby + studencki dobytek (składałem kanapę). Prędkości tak do 120km/h (chwilowe 140 przy wyprzedzaniu czasem) - 10 litrów.
lukasz-h
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 28 sie 2014, o 08:53
Model Lexusa: GS300 MK II
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [is300] Spalanie PB /LPG

Post autor: lukasz-h »

GS300 MKII bez gazu, wycieczka do Chorwacji, przejechane ponad 3 tyś. km przy prędkościach 130-140km/h (no i trochę przeciskania się przez miasta, gdzie nie było autostrady), zawsze tankowane pod kurek i liczone spalanie: min 8.86, max 10.68, średnia 9.61. Przy jeździe codziennej (praca, dom, sklep) nie przekraczam 12 (sprawdzane przy każdym tankowaniu). Niby ten sam silnik, samochód większy, a można się nawet pokusić o stwierdzenie, że pali mniej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wolne rozmówki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość