[is300] Spalanie PB /LPG

Wszystkie inne dyskusje na temat LPG
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [is300] Spalanie PB /LPG

Post autor: Dawid0ss »

jezyk_05 pisze:i tocząc się na najwyższym biegu.
Czasami toczenie się na najwyższym biegu wcale nie pomaga, bo auto ma ciężej i do tego bardziej obciąża dwumasę. Jeździj normalnie. Ja bym zaczął od regulacji LPG. Może tutaj masz jeszcze jakieś ukryte potencjalne "oszczędności" :-)
Pzdr
Awatar użytkownika
dead_beat
Lex Driver
Posty: 590
Rejestracja: 20 lut 2012, o 16:41
Model Lexusa: Stilo 2.4Abarth temporary
Skąd:: WWL
Lokalizacja: Starowola
Kontakt:

Re: [is300] Spalanie PB /LPG

Post autor: dead_beat »

Mój IS300 w Warszawie spala około 18,3l LPG/100km, w trasie około 10, teraz jeżdżę mniej w korkach to spadło samo do 13, bez zmiany stylu jazdy. Więc wg mnie najlepiej zmienić cele i godziny jazdy ;-) he he he
PWR używam bardzo sporadycznie, nie do końca pamiętam kiedy ostatnio.
Awatar użytkownika
wasil
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 23 paź 2013, o 16:40
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: [is300] Spalanie PB /LPG

Post autor: wasil »

W automacie IS 300 nie ma dwumasy, jest to zwykła hydrokinetyczna przekładnia. Ostatnia trasa Białystok- Warszawa- Białystok lex spalił mi 9,5 jazda ok. 110 km/h + wyprzedzanie więc jak dla mnie wynik dobry. W mieście średnie to ok. 15-16 litrów ale są to krótkie odcinki i szkoda jeździć wolno ale jak padła mi sonda i kilka km zrobiłem na padniętej to wskazówka paliwa topniała w oczach.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [is300] Spalanie PB /LPG

Post autor: Dawid0ss »

wasil pisze:W automacie IS 300 nie ma dwumasy, jest to zwykła hydrokinetyczna przekładnia.
No tak, automat ;-)

Ja chętnie bym się jeszcze dowiedział, ile do tego LPG, bierze Wam jeszcze PB. Krótkie odcinki, to już w ogóle. Przecież od razu na gazie nie jeździcie.

U siebie zrobiłem wcześniej test. Zatankowałem do pełna LPG i do pełna PB98. Zrobiłem po mieście około 200km i znowu do pełna oba baki. Odcinki mam po około 6-10km. Wyszło 15 litrów LPG i 3 litry PB98. Polecam sprawdzić też u siebie. Te dodatkowe litry PB potrafią zrobić znaczną różnicę w kosztach.

Za jakiś czas dam znać, jak wygląda temat w mieście po ostatnich modyfikacjach. W każdym razie już widzę, że w trasie zapija mniej, niż wcześniej :-D

Pzdr
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [is300] Spalanie PB /LPG

Post autor: Yarecki »

Dawid0ss pisze:
wasil pisze:W automacie IS 300 nie ma dwumasy, jest to zwykła hydrokinetyczna przekładnia.
No tak, automat ;-)

Ja chętnie bym się jeszcze dowiedział, ile do tego LPG, bierze Wam jeszcze PB. Krótkie odcinki, to już w ogóle. Przecież od razu na gazie nie jeździcie.

U siebie zrobiłem wcześniej test. Zatankowałem do pełna LPG i do pełna PB98. Zrobiłem po mieście około 200km i znowu do pełna oba baki. Odcinki mam po około 6-10km. Wyszło 15 litrów LPG i 3 litry PB98. Polecam sprawdzić też u siebie. Te dodatkowe litry PB potrafią zrobić znaczną różnicę w kosztach.

Za jakiś czas dam znać, jak wygląda temat w mieście po ostatnich modyfikacjach. W każdym razie już widzę, że w trasie zapija mniej, niż wcześniej :-D

Pzdr
Nie brałbym wszystkiego pod jedną kreskę, miałem setup gdzie odpalałem auto w garażu i po 3-5 sekundach byłem na LPG, a latem na rozgrzanym auto paliło na z LPG więc mnie ten problem akurat nie dotyczy.
Dlatego jak mi ktoś mówi że is300 pali mu 14-15LPG na krótkich odcinkach to śmiać mi się chce bo cały proces rozgrzewania auta ma na noPB :puchar:
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [is300] Spalanie PB /LPG

Post autor: Dawid0ss »

Yarecki pisze:Nie brałbym wszystkiego pod jedną kreskę, miałem setup gdzie odpalałem auto w garażu i po 3-5 sekundach byłem na LPG, a latem na rozgrzanym auto paliło na z LPG więc mnie ten problem akurat nie dotyczy.
Dlatego jak mi ktoś mówi że is300 pali mu 14-15LPG na krótkich odcinkach to śmiać mi się chce bo cały proces rozgrzewania auta ma na noPB :puchar:
I o tym właśnie mówię. All tylko zapodają info, ile to LPG żłopie na 100km, ale nikt nie pisze, ile to LPG+noPB spija na te 100km :-D Pzdr
jezyk_05
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 3 paź 2014, o 18:50
Model Lexusa: LS 430 / gs 430 mk3
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Kontakt:

Re: [is300] Spalanie PB /LPG

Post autor: jezyk_05 »

Dawid0ss pisze:
jezyk_05 pisze:i tocząc się na najwyższym biegu.
Czasami toczenie się na najwyższym biegu wcale nie pomaga, bo auto ma ciężej i do tego bardziej obciąża dwumasę. Jeździj normalnie. Ja bym zaczął od regulacji LPG. Może tutaj masz jeszcze jakieś ukryte potencjalne "oszczędności" :-)
Pzdr
Odchyłka to +- 1% względem mapy benzynowej więc tutaj bym się niczego nie doszukiwał. Może coś niedomaga, sonda ? jakieś propozycje jak to sprawdzić ? tocząc się raczej nie dodaje gazu, bardziej go smyram, bo wiadomo że jest największe obciążenie na wysokich biegach. Przedziały 3-4k rpm są ok ? Myślałem że 13-14 w mieście przy stosunkowo normalnym ruchu jest realne no ale chyba jednak nie :)
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [is300] Spalanie PB /LPG

Post autor: Yarecki »

Dawid0ss pisze:
jezyk_05 pisze:i tocząc się na najwyższym biegu.
Czasami toczenie się na najwyższym biegu wcale nie pomaga, bo auto ma ciężej i do tego bardziej obciąża dwumasę. Jeździj normalnie. Ja bym zaczął od regulacji LPG. Może tutaj masz jeszcze jakieś ukryte potencjalne "oszczędności" :-)
Pzdr
Panie kolego, ale On ma automat a nie manual a to inna bajka, bo AT nie pozwoli jechać na zbyt niskiej prędkości obrotowej na wysokim biegu bo sobie zrzuci na niższy :puchar:
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [is300] Spalanie PB /LPG

Post autor: ledziu »

No ciekawie się tego czyta :biggrin2: a u mnie jest tak: dystrybutor benzynka full i LPG zawsze full. Zrobiłem GS300 MK1 około 50tyś.km. i średnia wychodziła 15l lpg a zbiornik starczał na baaardzo długo. Teraz często używam GS MK2 V8 i wychodzi 16l lpg ze sporadycznym tankowaniem paliwka...
Miasto bez korków i normalna jazda.
Dawid0ss pisze: Odcinki mam po około 6-10km. Wyszło 15 litrów LPG i 3 litry PB98.
Nie znam się na LPG ale to jest chyba coś nie halo.

p.s.

Robię avenem1 około 6tyś.km. miesięcznie i pełny bak paliwa starcza na około 13-15tyś.km. Połowa tego przebiegu to miasto.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [is300] Spalanie PB /LPG

Post autor: Dawid0ss »

ledziu pisze:
Dawid0ss pisze: Odcinki mam po około 6-10km. Wyszło 15 litrów LPG i 3 litry PB98.
Nie znam się na LPG ale to jest chyba coś nie halo.
A co tu może być "nie halo" ? Odcinek 6 km i pierwszy 1 - 1,5 km pokonujesz na pb98, zanim się auto nagrzeje i przełączy na LPG. Czysta matematyka. Chyba nie chcesz mi powiedzieć, że Twoje auto przełącza się na gaz po pokonaniu 100 metrów ?
Pzdr
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wolne rozmówki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości