Lexus GS430 2001 - rozrząd

Awatar użytkownika
Zihuatanejo
Lex user
Posty: 104
Rejestracja: 1 sty 2016, o 20:46
Model Lexusa: GS430
Skąd:: wwa
Kontakt:

Lexus GS430 2001 - rozrząd

Post autor: Zihuatanejo »

Witajcie,

Króciutkie pytanie i prośba o poradę.

Zakupiłem GS430 z przebiegiem 255 tysięcy, nie znam szczegółów historii serwisowej i dla spokojności chciałbym wymienić rozrząd.

Czy kupię w sensownych pieniądzach coś lepszego niż to? Czy ci producenci są godni 3UZ-FE i mogę ze spokojnym sumieniem zakładać? :)

http://allegro.pl/rozrzad-lexus-gs400-g ... 27014.html

Serdeczna prośba o pomoc, bo ten samochód to dla mnie totalna nowość, a Wy siedzicie w temacie :)

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Lexus GS430 2001 - rozrząd

Post autor: LinkPL »

Wymień wszystko od razu z pompą wody i bardzo ważna rzecz ... przy pompie wody jest tam taki oring na bajpas idący wzdłuż całego silnika, też należy go wymienić, bo będzie rozbierane ponownie ... ;)

Części raczej ok z tego co pamiętam serwis 1200 PLN ... Chyba pompa była tam bardzo droga.

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
Zihuatanejo
Lex user
Posty: 104
Rejestracja: 1 sty 2016, o 20:46
Model Lexusa: GS430
Skąd:: wwa
Kontakt:

Re: Lexus GS430 2001 - rozrząd

Post autor: Zihuatanejo »

Dzięki za radę!

Hmm, a może warto się pokusić o to?
Awatar użytkownika
Pawełn
Lex Driver
Posty: 400
Rejestracja: 6 paź 2012, o 14:43
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: Lexus GS430 2001 - rozrząd

Post autor: Pawełn »

Zihuatanejo pisze:Witajcie,

Króciutkie pytanie i prośba o poradę.

Zakupiłem GS430 z przebiegiem 255 tysięcy, nie znam szczegółów historii serwisowej i dla spokojności chciałbym wymienić rozrząd.

Czy kupię w sensownych pieniądzach coś lepszego niż to? Czy ci producenci są godni 3UZ-FE i mogę ze spokojnym sumieniem zakładać? :)

http://allegro.pl/rozrzad-lexus-gs400-g ... 27014.html

Serdeczna prośba o pomoc, bo ten samochód to dla mnie totalna nowość, a Wy siedzicie w temacie :)

Pozdrawiam!
Dokładnie ten zestaw wraz z pompą wody GMB którą również oferują w zeszłym roku montował kolega Paweł P3ndz3l3k, wszystko :ok:
レクサス
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus GS430 2001 - rozrząd

Post autor: owczar »

Kupowałem u nich pdoobny zestaw ale z japońskim paskiem SUN Japan. Polecam mimo wszystko japońskie paski.

Pompa GMB sama w sobie ok, ale uszczelka papierowa. Po 25kkm wszystko wygląda ok. Wycieków nie ma, więc najwyraźniej też sie sprawdza :)
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus GS430 2001 - rozrząd

Post autor: carsik »

Zestaw z paskiem SUNa, rolką KOYO napinaczem NTN i rolką napinacz NSK 703zl
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
markami
Lex user
Posty: 155
Rejestracja: 25 lis 2013, o 22:17
Model Lexusa: Lexus LS430/Toyota Avensis T25
Skąd:: Podlaskie
Lokalizacja: Grajewo
Kontakt:

Re: Lexus GS430 2001 - rozrząd

Post autor: markami »

Polecam też ten zestaw http://allegro.pl/rozrzad-lexus-gs400-g ... 27014.html napinacz wraz z rolkami to OEM tyle że nie w opakowaniu toyota pompa GMB porównywalna z pompą AISIN jedynie że uszczelka papierowa a OEM metalowa opasana uszczelka gumową. Można do nich zadzwonić i się dogadać co do ceny gdy i pompę GMB od nich kupisz myślę że że 800 coś zł się zamkniesz a jak robisz rozrząd wymieniaj od razu termostat z uszczelką. Przy ściąganiu dużego prowadzącego koła pasek wielorowkowy (nie rozrządu) trzeba odkręcić mocowanie kabli z wtyczką od sprężarki inaczej koła nie zsuniesz.
Pawełn pisze:
Zihuatanejo pisze:Witajcie,

Króciutkie pytanie i prośba o poradę.

Zakupiłem GS430 z przebiegiem 255 tysięcy, nie znam szczegółów historii serwisowej i dla spokojności chciałbym wymienić rozrząd.

Czy kupię w sensownych pieniądzach coś lepszego niż to? Czy ci producenci są godni 3UZ-FE i mogę ze spokojnym sumieniem zakładać? :)

http://allegro.pl/rozrzad-lexus-gs400-g ... 27014.html

Serdeczna prośba o pomoc, bo ten samochód to dla mnie totalna nowość, a Wy siedzicie w temacie :)

Pozdrawiam!
Dokładnie ten zestaw wraz z pompą wody GMB którą również oferują w zeszłym roku montował kolega Paweł P3ndz3l3k, wszystko :ok:
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus GS430 2001 - rozrząd

Post autor: owczar »

markami, ale lepiej szukać paska SUN. Zestaw podany przez carsika będzie lepszy.
Awatar użytkownika
markami
Lex user
Posty: 155
Rejestracja: 25 lis 2013, o 22:17
Model Lexusa: Lexus LS430/Toyota Avensis T25
Skąd:: Podlaskie
Lokalizacja: Grajewo
Kontakt:

Re: Lexus GS430 2001 - rozrząd

Post autor: markami »

Sorki nie zauważyłem jaki mają pasek w opisie a dziwne bo wcześniej mieli paski SUN:) jak ja brałem widocznie nie mają już na magazynie lub drogo wychodzą bo są bardzo dobre paski.
owczar pisze:markami, ale lepiej szukać paska SUN. Zestaw podany przez carsika będzie lepszy.
lexus 430 v8
Lex user
Posty: 109
Rejestracja: 21 mar 2016, o 16:31
Model Lexusa: lexus gs 430
Skąd:: HANNOVER

Re: Lexus GS430 2001 - rozrząd

Post autor: lexus 430 v8 »

Witam. Akurat się składa że kupiłem gs'a z tym samym przebiegiem tylko 3 generacja gs ,ale jest to ten sam silnik moje częsci to pasek z Contitecha pompa miała być z Asina ale chwilowo nie było , więc kolega zamówił mi firmy Hepu też bardzo dobra reszta to napinacze i rolki z firm Ntn , Nsk. Jeśli masz jakieś pytania to pisz pozdro.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości