IS200 miga awaryjnymi

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Konrad200
Lex user
Posty: 51
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 18:42
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Starachowice
Kontakt:

IS200 miga awaryjnymi

Post autor: Konrad200 »

Samochód mi zgłupiał :mda: Od jakiegoś czasu, szczególnie przy dużej wilgotności powietrza ,samoczynnie migają światła awaryjne. Dzieje się tak tylko na wyłączonym zapłonie. Zaczyna się od serii impulsów o wysokiej częstotliwości (przekaźnik strzela jak z karabinu), ostatecznie kierunki pracują tak samo jak światła awaryjne. Zamykanie, otwieranie centralnego z pilota działa, lecz nie wpływa na sytuację. Gdy włączę zapłon, objawy ustępują - kierunki, awaryjne działają jak trzeba. Zauważyłem, że gdy to się dzieje, nie działa również ryglowanie drzwi od wewnątrz ani sterowanie szyb (oprócz kierowcy - ta działa). Dodatkowo otworzenie i zamknięcie drzwi kierowcy przy włączonym zapłonie skutkuje dwukrotnym "strzeleniem" zamków, co normalnie nie występuje. Czasami było tak, że kierunki się nie wzbudzały, za to reszta objawów występowała.

Skoro pogoda ma na to wpływ (tak mi się wydaję, chociaż dzisiaj też się to zdarzyło, a już dobre 3 tyg. miałem spokój, a tydzień temu padało ostro), to może gdzieś dostaje się wilgoć, robi zwarcie i stąd ta głupawka ? Tylko gdzie szukać modułu, który może powodować takie zachowanie ?

Dzisiaj zauważyłem jeszcze, że gdy kierunki zaczęły się wzbudzać, to włożenie (bez przekręcania) kluczyka do stacyjki powodowało jednostajne ich miganie jak awaryjnych. Wyjąłem kluczyk - spokój. Zapłon - spokój. Ostatecznie samochód "błyskał" bez względu na położenie kluczyka :P Ale początkowo miało ono znaczenie.

Alarmu brak, brak problemów z odpalaniem czy centralnym zamkiem. Podczas jazdy również zero objawów. Co to może być ? Troszkę chaotycznie to opisałem, ale mam nadzieję, że ktoś zrozumie i będzie w stanie pomóc :)
nusch
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 16 lip 2014, o 08:09
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa, Katowice
Kontakt:

Re: IS200 miga awaryjnymi

Post autor: nusch »

A masz hak albo wyprowadzone kable z tyłu ?
karollo
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 7 sty 2015, o 23:49
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: IS200 miga awaryjnymi

Post autor: karollo »

Witam, mam podobny problem.
Zostawiłem samochód na noc z dwoma uchylonymi szybami, padał deszcz i go trochę zalało.
Po przejechaniu 25 km zgasiłem go i zaraz zaczęły migać awaryjne. Dodam jeszcze, że po drodze zaczęła świecić kontrolka
od ABS i migać od kontroli trakcji.
Wie ktoś czy to na pewno od tej wilgoci i wystarczy samochód wysuszyć?
Z góry dzięki za odpowiedzi :)
Kuba1910
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 31 paź 2022, o 21:29
Model Lexusa: is200
Skąd:: Radom
Kontakt:

Re: IS200 miga awaryjnymi

Post autor: Kuba1910 »

miał ktoś taki problem i wie jak go rozwiązać? od kilku dni mam to samo w moim lexusie
el_meff
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 28 lis 2022, o 22:11
Model Lexusa: is250
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS200 miga awaryjnymi

Post autor: el_meff »

Miałem podobny problem - winna była wilgoć. Przednia szyba była kiepsko wklejona i woda przeciekała na skrzynkę bezpieczników po przy lewych drzwiach. Po wysuszeniu problem ustępował.
U mnie ponowne wklejenie szyby rozwiązało problem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości