Instalacja LPG do IS200 MK1

Wszystkie inne dyskusje na temat LPG
dizorak
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 7 mar 2016, o 08:46
Model Lexusa: is200
Skąd:: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: dizorak »

Po LPG będę myślał o kompresorze z MB (jak kasa się odbuduje), czytalem temat i nie umiem go teraz znaleźć, ale wyczytalem, że przy podniesieniu mocy do ok. 190KM nie trzeba nic grzebać w kompie, prawda to, czy raczej można to schować w baśnie i legendy?
dizorak
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 7 mar 2016, o 08:46
Model Lexusa: is200
Skąd:: Jaworzno
Kontakt:

Re: Instalacja LPG do IS200 MK1

Post autor: dizorak »

No i moja Lexinka jedzie do gazu :) w poniedziałek już będzie robiona :)
Awatar użytkownika
Tantarian
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 2 cze 2015, o 08:17
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Lubelskie
Kontakt:

Re:

Post autor: Tantarian »

dizorak pisze:Po LPG będę myślał o kompresorze z MB (jak kasa się odbuduje), czytalem temat i nie umiem go teraz znaleźć, ale wyczytalem, że przy podniesieniu mocy do ok. 190KM nie trzeba nic grzebać w kompie, prawda to, czy raczej można to schować w baśnie i legendy?

Z tego co gdzieś właśnie tu wyczytałem, komputer "toleruje" doładowanie do 0.29 bar. Oryginalny TTE, ktory nie przekracza tej bariery jest chyba plug & play. Inna jest tylko pokrywa filtra powietrza. Jeśli bredzę, to niech mnie ktoś poprawi. ;)
dizorak
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 7 mar 2016, o 08:46
Model Lexusa: is200
Skąd:: Jaworzno
Kontakt:

Re: Instalacja LPG do IS200 MK1

Post autor: dizorak »

Oryginalny TTE to jedynie swera marzeń :) dlatego trzeba się ratować Mercem :)
dizorak
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 7 mar 2016, o 08:46
Model Lexusa: is200
Skąd:: Jaworzno
Kontakt:

Re: Re:

Post autor: dizorak »

Tantarian pisze: Z tego co gdzieś właśnie tu wyczytałem, komputer "toleruje" doładowanie do 0.29 bar. Oryginalny TTE, ktory nie przekracza tej bariery jest chyba plug & play. Inna jest tylko pokrywa filtra powietrza. Jeśli bredzę, to niech mnie ktoś poprawi. ;)
A czy był byś kolego tak miły, jeśli pamiętasz gdzie był ten post, wkleić mi go tu :) wdzięczny był bym bardzo :) :zryw:
dizorak
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 7 mar 2016, o 08:46
Model Lexusa: is200
Skąd:: Jaworzno
Kontakt:

Re: Instalacja LPG do IS200 MK1

Post autor: dizorak »

I wydaje mi się, że przez zastosowanie odpowiedniego przełożenia da się osiągnąć takie ciśnienie, chyba, że się mylę, ale tak na moje pojęcie by to wyglądało. Z tego co pamiętam w MB Kompressor były zestawy do podniesienia ciśnienia właśnie przez zmniejszenie koła pasowego na kompresorze.

Zastanawia mnie jeszcze gdzie podłącza się cewkę/sprzegiełko kompresora i kiedy się załącza i wyłącza.
Awatar użytkownika
Tantarian
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 2 cze 2015, o 08:17
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Lubelskie
Kontakt:

Re: Re:

Post autor: Tantarian »

dizorak pisze:
Tantarian pisze: Z tego co gdzieś właśnie tu wyczytałem, komputer "toleruje" doładowanie do 0.29 bar. Oryginalny TTE, ktory nie przekracza tej bariery jest chyba plug & play. Inna jest tylko pokrywa filtra powietrza. Jeśli bredzę, to niech mnie ktoś poprawi. ;)
A czy był byś kolego tak miły, jeśli pamiętasz gdzie był ten post, wkleić mi go tu :) wdzięczny był bym bardzo :) :zryw:
Tutaj wzmianka o magicznym 0.28 bara.
viewtopic.php?f=43&t=9297
A tutaj bardzo fajny wątek związany z montażem kompresora.
http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=4 ... presor+tte
dizorak
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 7 mar 2016, o 08:46
Model Lexusa: is200
Skąd:: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: dizorak »

Dzięki piękne, lektura na wieczór jak marzenie :)
dizorak
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 7 mar 2016, o 08:46
Model Lexusa: is200
Skąd:: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: dizorak »

LPG założone w Bolęcinie :) puki co zrobiłem 22km :) świadomość tego, że jadę za 20zl/100km jest wspaniała :)
dizorak
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 7 mar 2016, o 08:46
Model Lexusa: is200
Skąd:: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: dizorak »

Jedzie spoko :) baracuda, AC r01, LPGTECH.
Prosiłem żeby bylo pod 200KM i miejsce na kompresor. Tylko się zastanawiam czy AC r01 da sobie z tym radę, bo jest do 150KM, a sam IS ma 155, więc nie wiem czy taki rekuktor da radę?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wolne rozmówki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość