Lexus LS 600h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu LS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: adamsky73 »

Jeśli zamierzasz jeździć głównie po trasie to pomysł z hybrydą jest dziwny... W zasadzie wszystko co zyskujesz dzięki elektryce, tracisz dźwigając w cholerę kilogramów akumulatorów, a spalanie w trasie w LS460 przy 200 km/h to około 14l/100 km. Dodatkowo masz normalnej wielkości bagażnik i nie martwisz się o gwarancję na baterie.
Pneumatyka bywa bardzo zawodna, na amerykańskich forach jest pełno historii o kilkukrotnej wymianie na gwarancji, nawet po 10-15 000 km, więc w bajki o 400k to bym nie wierzył. Ceny wahaczy można średnio przyjąć około 2k za sztukę z wymianą a na każdym przednim kole jest chyba 5 szt. Regeneracja jest zabawą dla zabawy bo nie ma dobrych tulei które mogłyby zastąpić oryginalne. Zamienniki po 1-2000 km już są "luźne". Ale i tak ceny tych wszystkich zabawek które mogą się popsuć w zawieszeniu to podobno 50% tego co we współczesnych BMW czy Mercedesach.
Poziom wyposażenia w hybrydzie i w benzynie jest podobny więc zastanów się czego potrzebujesz.
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Alex4net
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 00:53
Model Lexusa: LS 500H - w planach
Skąd:: Piaseczno
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: Alex4net »

Wróciłem po prawie rocznej przerwie.
I oto kilka ciekawych ogłoszeń aktualnie:

1. Interesujący z opisu. Wadą na razie faktura marża, jego pochodzenie zagraniczne no i trzeba mieć odwagę żeby jeździć złotym Lexem LS.
Z ewidentnych zalet należy wymienić prawie roczną gwarancję na hybrydę i przebieg poniżej 200.000 km. 100.000 zł faktura marża!
https://uzywane.lexus-polska.pl/oferta/lexus-ls/1658

2. Interesujący z opisu, polski. Faktura 23% (110.000 brutto czyli 89450 zł netto)i przebieg około 200.000 km.Najciekawszy z obecnie dostępnych.
https://uzywane.lexus-polska.pl/oferta/lexus-ls/1489

3. I ten również interesujący z opisu i po stronie zalet system kontroli czy patrzysz na drogę oraz rocznik 2010, ale ponad 300.000 km i faktura marża 85.000 zł
https://uzywane.lexus-polska.pl/oferta/lexus-ls/1625

Czy ktoś coś wie więcej o prezentowanych samochodach?
Karoo
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 1 sty 2018, o 16:21
Model Lexusa: LS 600hL
Skąd:: Ostrowiec
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h opinia

Post autor: Karoo »

Jestem właścicielem LS-a 600 hL z 98 roku. Napęd 4 x 4. Aktualnie auto ma 147 tys. km. Wszystkie przeglądy wykonywane w salonie Lexusa z wyjątkiem dwóch ostatnich. Przedtem jeżdziłem GS 300. Dotąd samochód sprawuje się dobrze. Nie było żadnej awarii. Wymienione były klocki hamulcowe tył i przód, teraz są do wymiany po raz drugi klocki przód i tarcze hamulcowe. Zawieszenie i układ kierowniczy ok. Jeżeli chodzi o spalanie to zimą w mieście ok. 13 l/100 km, latem do 12 litrów. Na trasie max. 9,3, na autostradzie odcinki o długości ok 300 km. przy jezdzie do 150 km/h ok 10 l. przy szybszej jeżdzie ok. 11 l. Należy zwrócić uwagę na działanie hybrydy. Latem w czasie jazdy po mieście załącza się częściej niż zimą, ponieważ baterie muszą mieć określoną temperaturę, którą trudniej osiągnąć i utrzymać zimą. Ważna jest technika jazdy hybrydą i nie chodzi tu o powolną jazdę by ograniczyć spalanie, ale długie dohamowania przed skrzyżowaniami /doładowanie baterii i małe zużycie klocków hamulcowych/ a na trasie zwiększony trochę odstęp za samochodem poprzedzającym /hamowanie silnikiem, który doładowuje baterię/ Zużycie paliwa ogranicza 8 biegowa skrzynia, która umożliwia jazdę po płaskiej drodze z szybkością 140 km/h przy obrotach silnika 1400 na minutę. Nie lubię powolnej jazdy i wleczenia się za samochodami, gdy trzeba w pełni wykorzystuję moc silnika. Silniki mają moc łączną 445 kM, co gwarantuje bardzo dobre przyspieszenie, chociaż auto waży sporo ponad 2 tony.
Jako zalety samochodu wymieniłbym, niskie zużycie paliwa jak na tak duży samochód, wspomaganie silnika spalinowego przez silniki elektryczne w momencie przyspieszania, brak takich podzespołów jak rozrusznik, alternator, paski klinowe, idealna praca skrzyni biegów,brak opłat za parkowanie, super komfort jazdy, duże bezpieczeństwo i bezawaryjność. Wady to dość mały bagażnik, kłopot z parkowaniem w mieście, drogie części / ale jest podobno dużo zamienników/ no i cena samochodu.
Nie mam porównania do innych marek tej klasy, bo nie jeżdziłem, ale wydaje mi się że wyposażenie /wersja prestige/ Lexusa z 98 roku nie ustępuje samochodom obecnie produkowanym i jest zdecydowanie mniej awaryjny a wykończenie wnętrza, materiały, system audio to bajka.
Awatar użytkownika
kpk
Lex user
Posty: 164
Rejestracja: 15 maja 2016, o 15:57
Model Lexusa: RX350 MK3. Był LS430
Skąd:: Otwock
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h opinia

Post autor: kpk »

Karoo pisze:Jestem właścicielem LS-a 600 hL z 98 roku. ....
Czy aby na pewno? Domyślam się, że chodziło Ci 2008 rok, a nie 98 :)
Pozdrawiam
LS430 sprzedany.
Karoo
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 1 sty 2018, o 16:21
Model Lexusa: LS 600hL
Skąd:: Ostrowiec
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: Karoo »

No tak masz rację, 2008 rok
pozdrawiam
boogiePL
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 21 gru 2017, o 22:42
Model Lexusa: LS 600h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h opinia

Post autor: boogiePL »

Karoo pisze: - Silniki mają moc łączną 445 kM, co gwarantuje bardzo dobre przyspieszenie, chociaż auto waży sporo ponad 2 tony.
- brak takich podzespołów jak rozrusznik, alternator, paski klinowe,
- Nie mam porównania do innych marek tej klasy, bo nie jeżdziłem, ale wydaje mi się że wyposażenie /wersja prestige/ Lexusa z 98 roku nie ustępuje samochodom obecnie produkowanym
i jest zdecydowanie mniej awaryjny a wykończenie wnętrza, materiały, system audio to bajka.
- niestety przyspieszenie jest najsłabsze w klasie, ponad 7s do setki dla najwyższej wersji LS to bardzo słaby wynik, zupełnie nieporównywalny do np. germańskiej konkurencji, to samo 100-200km/h, Powodem jest oczywiście gigantyczna masa 600h

- na pewno nie ma rozrusznika? a co z sytuacją kiedy bateria jest zupelnie rozładowana ? jak auto ruszy? Alternator to najważniejszy element tego pojazdu, w końcu produkuje prąd, który ładuje baterie. Paski klinowe napędzają dużo osprzętu, więc lepieje żeby jednak były :)

- no niestety porównanie jakościowe środka i wyposażenia nie wygląda różowo dla LSa, nie ma wstydu oczywiście, ale sporo omineło LSa.

Mam pytanie o LEDy w światłach - masz jakieś porównanie LSa 2008 z innymi światłami LED produkowanymi dzisiaj? Jaka jest jakość świecenia ?
Wolałbym konkrety, bo teraz mam auto z matrycowymi LEDami Lexusa i świecą znacznie lepiej niż xenon, ciekawi mnie jak to wyglądało w 2008.
Przem86
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 29 sie 2017, o 23:11
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: Francja
Kontakt:

Lexus LS 600h

Post autor: Przem86 »

https://www.leboncoin.fr/voitures/13431 ... tm?ca=12_s

Tutaj jest ciekawy okaz ;)

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h opinia

Post autor: adamsky73 »

boogiePL pisze: - niestety przyspieszenie jest najsłabsze w klasie, ponad 7s do setki dla najwyższej wersji LS to bardzo słaby wynik, zupełnie nieporównywalny do np. germańskiej konkurencji, to samo 100-200km/h, Powodem jest oczywiście gigantyczna masa 600h
Nie wiem gdzie to czytałeś? Może w germańskich gazetach? Realnie 600h przyspiesza około 6s do setki. Spodziewałeś się że kilkaset kilogramów baterii i innych cudów poprawi jego przyspieszenie? U mnie w "golasie" LS460 nie ma problemu z uzyskaniem niewiele ponad 5s do 100 km/h mimo niższej mocy
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
boogiePL
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 21 gru 2017, o 22:42
Model Lexusa: LS 600h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: boogiePL »

7,4-7,6s wychodziło w testach przyspieszeń LS600h, są też filmiki na YT , tu rzeczywiście LS460 jest bezdyskusyjnie lepszy....
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus LS 600h

Post autor: owczar »

Spore znaczenie będzie miało tutaj naładowanie baterii.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości