IS200 + swap, a modyfikacje IS300?

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS200 + swap, a modyfikacje IS300?

Post autor: owczar »

Gdybyś robił samemu, a tylko niektóre tematy przez osoby trzecie to spokojnie się zmiescisz. Pare rzeczy będziesz musiał zamówić u tokarzy itp ale generalnie da się zrobić. Schematy elektryczne są dostępne do is200. Nie wiem jak do ls400 ale to już połowa sukcesu.
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: IS200 + swap, a modyfikacje IS300?

Post autor: michalllw »

Może ujawni się osoba z forum która robi takiego swapa i może coś Ci podpowie :biggrin2:
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS200 + swap, a modyfikacje IS300?

Post autor: owczar »

Gdybyś został przy automacie to temat byłby o wiele prostszy. Ale fun jednak nie ten. Jeszcze przy możliwości sekwencyjnej zmiany można się pobawić, ale przy blokowaniu biegów drazkiem juz upierdliwa sprawa.
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: IS200 + swap, a modyfikacje IS300?

Post autor: michalllw »

owczar pisze:Gdybyś został przy automacie to temat byłby o wiele prostszy. Ale fun jednak nie ten. Jeszcze przy możliwości sekwencyjnej zmiany można się pobawić, ale przy blokowaniu biegów drazkiem juz upierdliwa sprawa.
Miałem IS200 1jz-gte z automatem i nie jest tak źle, automat jest fajny pod jednym warunkiem czyli jak każdy o tym wie jeśli jest mocny silnik... Wiadomo że z manualem jest większa zabawa, teraz mam u siebie jakieś 330km, może więcej ale do szczęścia brakuje mi tylko automatu :laugh1: Automat jest za...sty, przekonałem się do niego po tym jak zrobiłem swapa, wiem że zamula moc auta ale jeśli będzie mieć 5,5 do setki a nie 5 to chyba też jest dobrze, chyba się starzeje :omg:
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS200 + swap, a modyfikacje IS300?

Post autor: owczar »

Mam podobne zdanie :) at to świetna sprawa i jak idzie się w swap na v8 bez strojenia to warto rozważyć. Jakby pójść w 3uz z 6 biegowym automatem, który w 2t ls rozpędza auto w 6.3 do setki to w is byłby już kosmos. A sekwencyjna zmiana pozwoliłaby na zabawę.

No i do 3uz są dostępne kompletne schematy.
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: IS200 + swap, a modyfikacje IS300?

Post autor: michalllw »

owczar pisze:Mam podobne zdanie :) at to świetna sprawa i jak idzie się w swap na v8 bez strojenia to warto rozważyć.
Czyli Ty też jesteś ,,stary'' :biggrin2:
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS200 + swap, a modyfikacje IS300?

Post autor: ledziu »

michalllw pisze: chyba się starzeje :omg:
No właśnie zacznijmy od tego :biggrin2:


A tak na poważnie to z automatem+2jz+turbo nie ma problemu z tym co kto lubi tylko jest problem z wystrojeniem tak żeby jechał zgodnie z parametrami i oczekiwaniami.
I pół biedy jak mamy a340 to podstawowe mody wytrzyma ale a650 może być już problematyczne.

Więc jak ktoś lubi automaty to mod pt. 3uz z SCka jest zaje fajny... :biggrin2:
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS200 + swap, a modyfikacje IS300?

Post autor: owczar »

No jestem stary, co zrobić :)a tak poważnie to lubię robić ze świateł wszelkiej maści civic-i nie przestajac trzymać mojej żony za kolano ;) więc nie dość że stary to perwers :D

Propozycja ledzia mi się podoba. Gdybym chciał mieć mocnego is to szedlbym w te stronę :)
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: IS200 + swap, a modyfikacje IS300?

Post autor: tomekb »

no to ja jakiś dziwny jestem bo mi na co dzień is200 automat wystarcza a i tak zawsze zdążam wszędzie, wiem że funa z mocy nie ma i tego mi najbardziej brakuje bo pozatym is dla minie jest idealny pod każdym względem. Sposób prowadzenia i pokonywania zakrętów na oryginalnym zawieszeniu jest obłędny i do codzinnego użytku na wyrost. IS300 na codziennie to jest mega fajnie a to co ma michalw to mega FUN ale bez automatu moim zdaniem to już nie jest to. Ale ja już dawno się postarzałem a i tak jestem jak chce najszybszy na drodze, mimo że nie zawsze pierwszy ruszę
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS200 + swap, a modyfikacje IS300?

Post autor: ledziu »

owczar pisze:No jestem stary, co zrobić :)a tak poważnie to lubię robić ze świateł wszelkiej maści civic-i nie przestajac trzymać mojej żony za kolano ;) więc nie dość że stary to perwers :D

Propozycja ledzia mi się podoba. Gdybym chciał mieć mocnego is to szedlbym w te stronę :)
Set-up dla leni :biggrin2:

stage1

IS200+3uz+aut6b+dyfer z 430ki+lsd+fajna lekka felga z gitarową oponką :biggrin2:

stage2

stage1+świnka(pod maską :laugh1: )+NoSek+strojenie

tak wymyśliłem ale może być to kłamstwo :biggrin2:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości