IS200 bledny wskaznik paliwa i piski na pelnym baku lpg

Problemy oraz informacje na temat użytkowania instalacji LPG
n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

IS200 bledny wskaznik paliwa i piski na pelnym baku lpg

Post autor: n0rek »

Witajcie,

Od niedawna ma Lexa ktorego kupilem z instalacja gazowa Stag300, niestety pomimo jazdy na gazie wskaznik od paliwa mi ucieka do zera, czy da sie to jakos wyregulowac? znajomy od ktorego kupilem byl u kilku gazownikow ale zaden sobie nie radzil
Druga sprawa to autko ma nowy reduktor gazu i po zatankowaniu na full LPG piszczy jak przy braku gazu i przelacza sie na benzyne, gdy przeskocze recznie na gaz to jest ok, tak przez pierwsze kilka kilometrow a pozniej juz nie ma tego problemu, ktos sie z czyms takim spotkal?

z gory dzieki
Awatar użytkownika
Pepe_GD
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:37
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: IS200 bledny wskaznik paliwa i piski na pelnym baku lpg

Post autor: Pepe_GD »

To że wskazówka opada to normalne, komputer przelicza spalanie i na tej podstawie pokazuje ile paliwa mamy, raz na jakiś czas porównuje ilość z tym co jest w zbiorniku i poprawia wskazywaną wartość. Tylko by dość często robił korekty wskazań tego paliwa też musi być około 1/2 zbiornika, u siebie jak mam zazwyczaj 1/4 to bardzo rzadko koryguje. Można wstawić emulator, ale z tego co wyczytałem i tak idealnie to nie pracuje jak powinno.

Co do drugiego problemu, to brat u siebie miał identycznie, reduktor okazał się wadliwy.

Pora znaleźć fachowca od gazu, a nie janusza z pod budki z piwem ;)
n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

Re: IS200 bledny wskaznik paliwa i piski na pelnym baku lpg

Post autor: n0rek »

goscie u ktorych wymienial reduktor znaja sie na rzeczy bo sam u nich robilem kilka tematow z wczesniejszymi autami, tylko to nie byly 6 cylindrowe lexusy ;)

niestety u mnie w miescie slabo z takimi tematami, dzieki za pomoc, podjade do nich na gwarancji niech sprawdza o co chodzi z tym reduktorem
n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

Re: IS200 bledny wskaznik paliwa i piski na pelnym baku lpg

Post autor: n0rek »

bylem u gosci, powiedzieli ze tak moze byc na poczatku i zeby pojezdzic, faktycznie po przejechaniu trzech bakow problem ustapil, spalanie jest rzedu 13-15l w zaleznosci od tego czy jade ja czy zona ;)
okrutnie irytuje mnie fakt ze nigdy nie wiem ile mam paliwa w baku a jezdzic z 40l to slaba opcja
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: IS200 bledny wskaznik paliwa i piski na pelnym baku lpg

Post autor: adamsky73 »

n0rek pisze:a jezdzic z 40l to slaba opcja
No w zasadzie powinno się zawsze jeździć z jak największą ilością paliwa w zbiorniku, bo im więcej jest powietrza tym więcej skrapla się wody przy różnicach temperatur.
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

Re: IS200 bledny wskaznik paliwa i piski na pelnym baku lpg

Post autor: n0rek »

czyli jak rozumiem zle jak sie skrapla? sorry ja w temacie samochodow jestem raczej laikiem :)
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: IS200 bledny wskaznik paliwa i piski na pelnym baku lpg

Post autor: DanLexus »

n0rek pisze:czyli jak rozumiem zle jak sie skrapla? sorry ja w temacie samochodow jestem raczej laikiem :)
Nie, no dobrze - masz wtedy więcej paliwa w zbiorniku :laugh1:

Jeśli irytuje Cię fakt że poziom paliwa spada to powiedz gazmenowi żeby Ci zamontował emulator poziomu paliwa. Może nie jest to idealne rozwiązanie ale najlepsze z możliwych. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu silnika, poziom paliwa na wskaźniku będzie wartością rzeczywistą.
Supras are just a hatchback SC300
n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

Re: IS200 bledny wskaznik paliwa i piski na pelnym baku lpg

Post autor: n0rek »

serdeczne dzieki, czy orientujesz sie jaki to moze byc koszt?
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: IS200 bledny wskaznik paliwa i piski na pelnym baku lpg

Post autor: DanLexus »

Około 90-100 zł + montaż. AC Stag FLE-JC to m.in. emulator dedykowany do Toyota/Lexus
Supras are just a hatchback SC300
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS200 bledny wskaznik paliwa i piski na pelnym baku lpg

Post autor: brat_z »

Chłopaki, a może samemu zrobić taki emulator?

Tak to wygląda w Meganie: http://megane.com.pl/uploads/imgs/hosti ... 5537c.jpeg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości