Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
MDU
Lex user
Posty: 185
Rejestracja: 23 cze 2022, o 12:13
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: MDU »

Jest to nadwymiarowe na zakładkę tam gdzie jest to wogóle możliwe ,
Tam gdzie nie to niestety folia idzie na styk
Chodzi o to ze nie ma potrzeby odcinać emblematu literek Lexus ponieważ sa juz wycięte w folii.
Także to maja juz dopracowane ,
Ale w przypadku folii zmieniającej kolor to raczej konieczny demontaż lusterek , boczkow , lamp , zderzaków , relingow , emblematów . Taka ingerencja to juz do zastanowienia.
 
vki
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 28 lis 2021, o 21:28
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Legnica
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: vki »

Po odtłuszczeniu karoserii, położyłem wosk House of Wax Sapphire. Docieranie ręczne - bajka. Karoseria zrobiła się gładziutka, dobra głębia koloru.
Przed zimą zabieg powtórzę. Po myciu auta każdorazowo będę nakładał wosk w płynie.
Ceramika to taki duuużo droższy wosk - lepiej folię na maskę i może zderzak położyć. Powinna uchronić przed porysowaniem karoserii od kamieni i innego dziadostwa zalegającego na drogach. Tylko będzie różnica w kolorze po ściągnięciu folii za kilka lat.
MDU
Lex user
Posty: 185
Rejestracja: 23 cze 2022, o 12:13
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: MDU »

To dobry wosk
Ja polecam jeszcze fusso coat 12 od soft99,
To tańsza alternatywa na roczna ochronę niż jakaś tania ceramika .
ppin67
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 13 lis 2022, o 20:28
Model Lexusa: NX 350h F Sport '24
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: ppin67 »

Finalnie, tak jak już pisałem uprzednio o zastosowaniu PPF, zrobiłem wersję minimum, czyli PPF na:
1. Wewnątrz: Elementy piano black
2. Wewnątrz: Ekran 14 calowy
3. Słupki piano black na drzwiach
4. Wnęki klamek drzwi
5. Próg załadunkowy bagażnik
6. Progi drzwi przednie i tylne
7. Lampy przednie
8. Krawędzie drzwi
mcendrju
Lex user
Posty: 185
Rejestracja: 17 lip 2018, o 17:17
Model Lexusa: RX 300 (mk IV) | NX 350h AWD
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: mcendrju »

Wróciłem niedawno z wakacji, a z racji, że niestety auto trzymam na parkingu pod chmurką, po powrocie było całe osrane przez ptaki.
Pomimo ceramiki na aucie, w niektórych miejscach porobiły się wżery (nie jakieś wielkie, ale pod odpowiednim kątem i światłem widać).
Trochę mnie to zdenerwowało, więc osobiście bym nigdy nie szedł w oklejanie auta w niektórych miejscach, tylko całość, by zabezpieczyć się właśnie przed kupami ptaków, wżery są chyba bardziej prawdopodobne niż obcierki na parkingu niż drobne ryski od paznokci.
Dodam, że dobra ptasia kupa może zmatowić także PPF.
Aktualnie: RX 300 Business Plus [mk IV FL] @2022 | NX 350h Prestige Design + Tazuna + Premium @2023
Był: NX 200t Elite + Business + Black [mk I pre FL] @2017

NX 350h AWD Prestige + Design + Tazuna + Premium => zamówiony: 2.03.2023,
planowany odbiór: sierpień 2024,
produkcja rozpoczęta: 26.07.2023,
opuścił fabrykę: 4.08.2023,
w drodze (przypłynął do portu): 18.09.2023
u dealera 31.10.2023
odbiór: 21.11.2023
Ghotti
Lex Master
Posty: 1397
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: Ghotti »

dlatego mam mokre chusteczki w schowku i jak widzę to od razu ścieram ... poprzedni samochód olewałem bo tak o ... no to teraz mam kilka takich pięknych wżer że tylko malowanie elementu by pomogło.
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
mcendrju
Lex user
Posty: 185
Rejestracja: 17 lip 2018, o 17:17
Model Lexusa: RX 300 (mk IV) | NX 350h AWD
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: mcendrju »

Ghotti pisze: 30 cze 2023, o 14:39 dlatego mam mokre chusteczki w schowku i jak widzę to od razu ścieram ... poprzedni samochód olewałem bo tak o ... no to teraz mam kilka takich pięknych wżer że tylko malowanie elementu by pomogło.

 
No jasne, ale jak ktoś parkuje nie w garażu tylko pod chmurką, albo chociaż gdzieś pojedzie i zostawi auto na 2-3 dni pod niebem...
Wydaje mi się, że ceramika pomaga przetrwać z 1-2 dni dłużej takiej bombie ale no nie zawsze się zdąży. Dlatego jeżeli miałbym robić ochronę to chyba tylko full PPF. A tak swoją drogą to taki NX to jeszcze chyba nie ten pułap cenowy by na niego tak chuchać i dmuchać :P
Aktualnie: RX 300 Business Plus [mk IV FL] @2022 | NX 350h Prestige Design + Tazuna + Premium @2023
Był: NX 200t Elite + Business + Black [mk I pre FL] @2017

NX 350h AWD Prestige + Design + Tazuna + Premium => zamówiony: 2.03.2023,
planowany odbiór: sierpień 2024,
produkcja rozpoczęta: 26.07.2023,
opuścił fabrykę: 4.08.2023,
w drodze (przypłynął do portu): 18.09.2023
u dealera 31.10.2023
odbiór: 21.11.2023
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1359
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: Klaudiusz »

Ghotti pisze:dlatego mam mokre chusteczki w schowku i jak widzę to od razu ścieram ... poprzedni samochód olewałem bo tak o ... no to teraz mam kilka takich pięknych wżer że tylko malowanie elementu by pomogło.
Moj tata tez tak robil. Wytarl cala maske takimi chusteczkami bo byly w odchodach ptasich. Jak slonce przygrzalo to przypalilo lakier i maska do polerki. Czlowiek uczy sie na bledach cale zycie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
MDU
Lex user
Posty: 185
Rejestracja: 23 cze 2022, o 12:13
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: MDU »

mcendrju pisze: 30 cze 2023, o 14:21 Wróciłem niedawno z wakacji, a z racji, że niestety auto trzymam na parkingu pod chmurką, po powrocie było całe osrane przez ptaki.
Pomimo ceramiki na aucie, w niektórych miejscach porobiły się wżery (nie jakieś wielkie, ale pod odpowiednim kątem i światłem widać).
Trochę mnie to zdenerwowało, więc osobiście bym nigdy nie szedł w oklejanie auta w niektórych miejscach, tylko całość, by zabezpieczyć się właśnie przed kupami ptaków, wżery są chyba bardziej prawdopodobne niż obcierki na parkingu niż drobne ryski od paznokci.
Dodam, że dobra ptasia kupa może zmatowić także PPF.

 
Dlatego full body ppf to komfortowe rozwiazanie mimo że drogie .
Natomiast minusem ceramiki jest właśnie to ze nie chroni mechanicznie lakieru np od takich wżerów , A szkoda bo jest tańsza.
Osobiście widziałem nowego golfa z mnóstwem owadów na masce . Sąsiad zbagatelizował sprawę i te wszystkie soki trawienne z tych much wgryzly sie w lakier .  Wyglądało to jak po ptasich odchodach . Nie mozna juz było tego usunąć zwykłym myciem szamponem . 
Uszkodzenie lakieru było trwałe . Wymagało korekty  u lakiernika . 
Byłem w szoku jak słabe sa współczesne lakiery , szok 
Kiedys problemem był kamyczek i odprysk a dzisiaj mucha rozbita na masce ,

 
Awatar użytkownika
Proggy
Lex user
Posty: 91
Rejestracja: 8 paź 2022, o 11:06
Model Lexusa: NX
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: Proggy »

Ghotti pisze:Mi za oklejenie całego powiedzieli 7500-9000 brutto. Sprawdzony zakład, wystarczy nie szukać w dużych miastach.
Przyznam, to bardzo malo - gdyz sama folia tyle kosztuje
A co to byl za material jesli mozna zapytac ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości