chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: dS »

Alu nakładki mogą oznaczać pakiet sport ale nie jest powiedziane że na 100% szpera jest ale prawdopodobieństwo jest bardzo duże, aby się upewnić czy jest szpera można zerknąć na tablicznkę znamionową za obudową filtra powietrza na ścianie grodziowej.
Obrazek
jeśli ostatnia litera to B znaczy że z fabryki wyjechał ze szperą, jeśli A szpery brak.

200 000km to żaden przebieg dla L, ale należy pamiętać ze jest to też magiczna granica powyżej której ciężko sprzedać auto.
Co do RWD to w góry bym się pierwszej zimy nie wybierał na twoim miejscu, ale kontrola trakcji jest, jest też tryb snow wiec aż tak zabójcze RWD nie jest jak je niektórzy opisują, a frajdy może przynieść sporo.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: michalm320 »

Też się bałem RWD ale po pierwszej zimie wiem że nie ma się czego bać. Należy tylko pamiętać aby na śliskim nie puszczać gazu w zakręcie... ja o tym nie pamiętałem i o mało by mnie nie wyjebało do rowu (dupa tańczyła na lewo i prawo). No ale wtedy jechałem po lodzie (cały dzień padał deszcz a wieczorem złapał mróz) i to tylko z prędkością ok 20-30km/h. Kontrola trakcji pomaga, system SNOW jeszcze bardziej. Jak już kupisz tego Lexa i spadnie śnieg to proponuje pojechać na jakiś duży parking i poślizgać się, otrzaskasz się trochę z reakcjami auta.
Obrazek
airslask
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 13 wrz 2012, o 16:01
Model Lexusa: szukam IS 200
Skąd:: Tychy
Kontakt:

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: airslask »

dS, dzięki wielkie. Informacja o oznaczeniu na tabliczce znamionowej bardzo cenna, przyda się ;-)

michalm320, dzięki za rady. Rok temu byłem w Skandynawii, akurat była zima. I co mnie zaskoczyło - mnóstwo aut z RWD (sporo starych Mercedesów beż żadnych elektronicznych systemów wspomagania) i dawali ludzie radę. Co prawda na oponach z kolcami, ale oni tam mają cięższe zimy od nas.

Trochę rozmyłem temat, więc jeszcze jedno pytanie:

Podobno bolączką IS'ów jest zużywanie się dwumasu. Jak rozpoznać, że dwumas konczy już swój żywot?
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: michalm320 »

airslask pisze:Podobno bolączką IS'ów jest zużywanie się dwumasu. Jak rozpoznać, że dwumas konczy już swój żywot?
Czy ja wiem czy bolączką. Chyba jedna czy dwie osoby na forum wymieniły (przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo). Ale jak już pytasz to podobno szarpanie przy ruszaniu co nie koniecznie musi oznaczać koło a zwichrowaną tarczę sprzęgła. Przy gaszeniu bujanie budą no i pewnie jak w dieslach metaliczne klepanie na wolnych obrotach. Ale wg mnie to nie jest element który się psuje ponadprzeciętnie. Wiadomo że jak się lata bokami, pali gumy i ostro startuje z miejsca to może koło się zepsuć ale myślę że przy użytkowaniu auta z głową nic takiego się nie wydarzy.
Obrazek
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: dS »

spora część osób po prostu jeździ z tym szarpaniem bo cena nowego koła nie jest mała
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
Bukol
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 8 lut 2012, o 18:54
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Hilversum / Wolomin
Kontakt:

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: Bukol »

Czesc wszystkim,

nie wiem czemu, ale nie moge niczego napisac w gieldzie, pewnie za maly staz na forum. Napisze wiec tu:

szukam auta dla corki. Jako ze sam smigam GSem 450h i jestem zadowolony z marki, jakosci, serwisu itp. to rozwazam zakup IS-a. Interesuje mnie IS200 bez LPG ze skrzynia manulana, tylko bezwypadkowe egzemplarze z mozliwie niewielkim przebiegiem, takim ktory mozna by sprawdzic w ASO. Podobnie jak w przypadku GS-a, IS-a przed zakupem chcial bym sprawdzic w ASO (dowolne, ale ASO, moze byc takze ToyToy). Jak by ktos z Was chcial sie rozstac ze swoim autkiem i oddac w dobre rece :) to prosze o oferty, najlepiej mailem na: maciej.bukowski1 [et] wp.pl
pozdrawiam - Maciek
Awatar użytkownika
Niebieski-IS200
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 3 paź 2012, o 23:48
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: Niebieski-IS200 »

Bukol pisze:Interesuje mnie IS200 bez LPG ze skrzynia manulana, tylko bezwypadkowe egzemplarze z mozliwie niewielkim przebiegiem, takim ktory mozna by sprawdzic w ASO. Podobnie jak w przypadku GS-a, IS-a przed zakupem chcial bym sprawdzic w ASO (dowolne, ale ASO, moze byc takze ToyToy). Jak by ktos z Was chcial sie rozstac ze swoim autkiem i oddac w dobre rece :) to prosze o oferty, najlepiej mailem na: maciej.bukowski1 [et] wp.pl
Ja swojego nie chcę sprzedać bo bardzo długo szukałem właśnie takiego ja Ty tz. bez LPG i co najważniejsze nie mazanego (żaden element) nie ciąganego i nie ciętego , jest ciężko o takiego IS200 ale są tylko cierpliwość i śledzenie nowych ogłoszeń to podstawa , przyłącze się do tego że pod żadnym pozorem nie kupujemy auta bez ASO i badania testerami lakieru - dlaczego ? (bo nie po prostu bo to polska) kilka wizyt w ASO odbyłem i mogę polecić te ostatnie na Północy L-Gdynia do auta rzuca się cała załoga i nic nie umyka ich uwadze.
Xionc
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 25 lut 2011, o 14:19
Model Lexusa: Subaru Impreza GT

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: Xionc »

Ja też szukam jakiegoś IS'a, najlepiej z mazowieckiego, najlepiej po lifcie i najlepiej do 20k. Byle nie srebrny. Może być z podtlenkiem LPG o ile jest ogarnięty (nie strzela, nie szarpie itp). Ale rozpatrzę też inne propozycje.
ledziu
Lex Master
Posty: 2511
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: ledziu »

Niebieski-IS200 pisze:
przyłącze się do tego że pod żadnym pozorem nie kupujemy auta bez ASO i badania testerami lakieru - dlaczego ? (bo nie po prostu bo to polska)
Z tym ASO to zrozumiałe ale z tym testerem lakieru jako wyznacznik to już trochę śmieszna sprawa :doh: czyli masz jednak racje " po prostu to polska" dodałbym obowiązkowo przebieg 100tyś, garażowany, kierowca to ksiądz-emeryt-zakonnica-lekarz itd.
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: chcę kupić is200 na co zwrócić uwage przy kupnie?

Post autor: krzywydg »

Zapomniałeś dodać: "właściciel nie palący" ;) :lolek:
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości