Opony 350h/450h całosezonowe

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
ODPOWIEDZ
maciejp
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 11 wrz 2022, o 22:05
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opony 350h/450h całosezonowe

Post autor: maciejp »

Mam michelin cc2 i póki co, polecam. Testowałem w zeszłym roku w górach. 0 problemów przy 4x4.
Awatar użytkownika
Omotenashi
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 21 paź 2023, o 14:29
Model Lexusa: NX 350H
Skąd:: Poland
Kontakt:

Re: Opony 350h/450h całosezonowe

Post autor: Omotenashi »

Wlasnie poczytalem troche w watku i tak jak totalnie ale totalalnie nie bralem pod uwage calorocznych to teraz zaczynam sie nad nimi zastanawiac. Mieszkam w Poznaniu, nie robie praktycznie zadnych tras, wakacje wybieram TYLKO poza PL - ceny u nas oraz brak pogody - ale to watek na inny temat
Mamy polowe listopada i znow zimy zero, sniegu moze u nas jest kilka dni … temperatury ujemne sa wrecz rzadkoscia - moze faktycznie po co sie pchac w 2 komplety ???
Nie ukrywam, ze od 20-25 lat zawsze mialem 2 komplety kol ale to byly jak siegam pamiecia inne czasy
Odbieram NXa za okolo 2 miesiace i pewnie bedziemy juz w polowie zimy lub tego czegos co nazywa sie zima, wiec mam jeszcze czas na wybor
Z tego co poczytalem tu na forum to w zdecydowanej wiekszosci jestescie za.
Oczywiscie pod warunkiem uzytkowania w miescie, czyli jestem potencjalnie idealnym klientem na ich zakup
Awatar użytkownika
Omotenashi
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 21 paź 2023, o 14:29
Model Lexusa: NX 350H
Skąd:: Poland
Kontakt:

Re: Opony 350h/450h całosezonowe

Post autor: Omotenashi »

Ghotti pisze:Opony założone moim zdaniem ciszej od opon do 140
niesłyszalne kompletnie
Wiem, ze warunki zimowe sa zadne ale czy da sie odczuc jakas roznice w stosunku do letnich RF ?
Halas w miescie, komfort jazdy, jakies slizganie np. na przejezdzie tramwajowym ?
maciejp
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 11 wrz 2022, o 22:05
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opony 350h/450h całosezonowe

Post autor: maciejp »

Tez zawsze miałem 2 komplety, zazwyczaj z felgami. I nie do pomyślenia było aby było inaczej :) W ostatnim czasie dużo się zmieniło w technologi odnośnie opon całorocznych. Gdybym na stałe przebywał w terenach górskich, to nie rozważał bym nawet pewnie opon całorocznych, ale w warunkach jak Twoje/moje to cóż... Ja sobie chwalę pod każdym względem :)

Letnie runflaty 20" muszę jakoś sprzedać pomimo powyższej antyreklamy dla nich :) Ktoś może z forum chętny? Praktycznie 0 przebiegu, zdjęte jeszcze przed odbiorem...

https://www.olx.pl/d/oferta/opony-bridg ... X6X4g.html
Awatar użytkownika
Omotenashi
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 21 paź 2023, o 14:29
Model Lexusa: NX 350H
Skąd:: Poland
Kontakt:

Re: Opony 350h/450h całosezonowe

Post autor: Omotenashi »

maciejp pisze:Tez zawsze miałem 2 komplety, zazwyczaj z felgami. I nie do pomyślenia było aby było inaczej :) W ostatnim czasie dużo się zmieniło w technologi odnośnie opon całorocznych. Gdybym na stałe przebywał w terenach górskich, to nie rozważał bym nawet pewnie opon całorocznych, ale w warunkach jak Twoje/moje to cóż... Ja sobie chwalę pod każdym względem :)

Letnie runflaty 20" muszę jakoś sprzedać pomimo powyższej antyreklamy dla nich :) Ktoś może z forum chętny? Praktycznie 0 przebiegu, zdjęte jeszcze przed odbiorem...

https://www.olx.pl/d/oferta/opony-bridg ... X6X4g.html
Ja rowniez zawsze mialem 2 komplety kol /nawet nie opon/ i tez NIGDY nie pomyslalbym, ze zaczne sie zastanawiac nad calorocznymi
A okazuje sie, ze jednak : nigdy nie mow nigdy ;)
A jak swoich dlugo juz uzywasz w NXie ?
Czy to Michelliny ?
mcendrju
Lex user
Posty: 185
Rejestracja: 17 lip 2018, o 17:17
Model Lexusa: RX 300 (mk IV) | NX 350h AWD
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Opony 350h/450h całosezonowe

Post autor: mcendrju »

Jedna z zalet posiadania dwóch kompletów kół to taki, że możną trochę urozmaicać sobie wygląda auta co pół roku. Ja biorę koła zimowe bo felgi z zimówek bardziej się podobają żonie i pójdą na letnie, a te grafitowe od Prestige na zimę.
Aktualnie: RX 300 Business Plus [mk IV FL] @2022 | NX 350h Prestige Design + Tazuna + Premium @2023
Był: NX 200t Elite + Business + Black [mk I pre FL] @2017

NX 350h AWD Prestige + Design + Tazuna + Premium => zamówiony: 2.03.2023,
planowany odbiór: sierpień 2024,
produkcja rozpoczęta: 26.07.2023,
opuścił fabrykę: 4.08.2023,
w drodze (przypłynął do portu): 18.09.2023
u dealera 31.10.2023
odbiór: 21.11.2023
Ghotti
Lex Master
Posty: 1396
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Opony 350h/450h całosezonowe

Post autor: Ghotti »

maciejp pisze: 10 lis 2023, o 19:21 Tez zawsze miałem 2 komplety, zazwyczaj z felgami. I nie do pomyślenia było aby było inaczej :) W ostatnim czasie dużo się zmieniło w technologi odnośnie opon całorocznych. Gdybym na stałe przebywał w terenach górskich, to nie rozważał bym nawet pewnie opon całorocznych, ale w warunkach jak Twoje/moje to cóż... Ja sobie chwalę pod każdym względem :)

Letnie runflaty 20" muszę jakoś sprzedać pomimo powyższej antyreklamy dla nich :) Ktoś może z forum chętny? Praktycznie 0 przebiegu, zdjęte jeszcze przed odbiorem...

https://www.olx.pl/d/oferta/opony-bridg ... X6X4g.html

 
sprzedałem swoje za 1900 i to jest realna wartość, to nie jest popularny rozmiar, zobacz olx od cholery wisi nówek po 2000.
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
Ghotti
Lex Master
Posty: 1396
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Opony 350h/450h całosezonowe

Post autor: Ghotti »

Omotenashi pisze: 10 lis 2023, o 19:14
Ghotti pisze:Opony założone moim zdaniem ciszej od opon do 140
niesłyszalne kompletnie
Wiem, ze warunki zimowe sa zadne ale czy da sie odczuc jakas roznice w stosunku do letnich RF ?
Halas w miescie, komfort jazdy, jakies slizganie np. na przejezdzie tramwajowym ?


 
moim zdaniem są cichsze od RF szczególnie na trasie do 130-140 niesłyszalne, w mieście wydaje mi się że też ciszej. Nie masz RF wielosezonowych, trzeba mieć zestaw naprawczy ze sobą. Ogólnie na forum polecane są skorpiony sf2 i micheliny. Ja zmieniłem dla wygody, nie umawiać się na wymianę, nie targać ich do bagażnika, a są dosyć ciężkie 20 z oponami, nie marnować na to czasu... po prostu ludzka wygoda. W góry nie jeżdżę w mazowieckim zimy z 2 tygodnie w roku. 40 lat temu były slicki nie opony, a zimy z 2 metrowymi zaspami i ludzie żyli, niepozabijali  się  w samochodach. Teraz mamy 4x4 pierdyliard systemów bezpieczeństwa. Czy w zimie na zimówkach czy na wielosezonowych i tak będę się toczył 50km/h
 
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
Awatar użytkownika
Nex
Lex Driver
Posty: 377
Rejestracja: 18 lut 2022, o 22:44
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opony 350h/450h całosezonowe

Post autor: Nex »

Ja miałem tez pójść w wielosezonówki i byłem już praktycznie zdecydowany. Ale przy odbiorze auta dostałem taka ofertę na koła zimowe że wyszły mi one taniej niż zakup tych wielosezonówek. Do tego sprzedaż tych letnich runflatów graniczy z cudem i trzeba je oddać praktycznie za 1/3 wartości. Ja w góry planuje jeździć na narty. I też fajnie będzie od czasu do czasu zmienić wygląd auta tymi felgami.
350h Prestige Design Tazuna Panorama Sonic Grey
maciejp
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 11 wrz 2022, o 22:05
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opony 350h/450h całosezonowe

Post autor: maciejp »

Ghotti pisze:
maciejp pisze: 10 lis 2023, o 19:21 Tez zawsze miałem 2 komplety, zazwyczaj z felgami. I nie do pomyślenia było aby było inaczej :) W ostatnim czasie dużo się zmieniło w technologi odnośnie opon całorocznych. Gdybym na stałe przebywał w terenach górskich, to nie rozważał bym nawet pewnie opon całorocznych, ale w warunkach jak Twoje/moje to cóż... Ja sobie chwalę pod każdym względem :)

Letnie runflaty 20" muszę jakoś sprzedać pomimo powyższej antyreklamy dla nich :) Ktoś może z forum chętny? Praktycznie 0 przebiegu, zdjęte jeszcze przed odbiorem...

https://www.olx.pl/d/oferta/opony-bridg ... X6X4g.html

 
sprzedałem swoje za 1900 i to jest realna wartość, to nie jest popularny rozmiar, zobacz olx od cholery wisi nówek po 2000.
Wiem, wiem. Rozmiar baaardzo nietypowy. Kiedy swoje upłynniłeś? Moje pewnie dopiero na wiosnę pójdą...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość