światła blade scan

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
Maryjusz
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 7 lis 2023, o 12:49
Model Lexusa: Nx
Skąd:: pod Płockiem
Kontakt:

Re: światła blade scan

Post autor: Maryjusz »

RafalWawa pisze: 8 lis 2023, o 20:53 Trochę jestem zaskoczony tą dyskusją bo mam wrażenie że jednak wycina jadący z naprzeciwka pojazd ( a przynajmniej u mnie) - chyba że łapie też i inne obiekty po drugiej stronie ) albo źródła światła). Jeśli przed sobą mamy ( nawet niezbyt mocne) inne źródła światła ( czerwone auta poprzedzającego, jakieś latarnie, albo więc pojazdów nadjeżdzających bo zakręt) to faktycznie - nie jest zadolny powycinać wszystkich tych obiektów. Ale jak przed nami ciemno i pojawia się jeden pojazd ( czy to znaprzeciwka czy poprzednik) to jest on ładnie wycinany. Wydaje mi się że w Volvo to wycinanie działało lepiej ale tu teżnie ma dramatu.

 
A  czy  jadąc za kimś, powiedzmy 100m, to czy Twoje  prawe  długie omywa nieomal prawe lusterko poprzednika i niemalże  łączy się  z plamą jego mjjania? Bo u mnie wtedy  nie świeci nic dalej niż mijania, a na tym prawym najbardziej by mi zależało
settlerk
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 3 lip 2023, o 12:56
Model Lexusa: ES'23
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: światła blade scan

Post autor: settlerk »

system bladescan 24 LED: https://www.youtube.com/watch?v=lSUNxSd ... =LexusAsia

te 10 LED'owa w RX wersja to "cost effective". Być może doszli do wniosku, że nie jest gorzej a taniej przy okazji ;)

https://www.autoblog.com/2019/06/21/lex ... echnology/
 
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1359
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: światła blade scan

Post autor: Klaudiusz »

Napisalem do glownego inzyniera Lexusa i o dziwo od razu mi odpisal ze konstrukcja lampy, odblysnika, przeslon jest taka sama dla RX i NX. NX ma wiecej diod. Czy to lepiej czy gorzej - sami oceńcie.
mcendrju
Lex user
Posty: 185
Rejestracja: 17 lip 2018, o 17:17
Model Lexusa: RX 300 (mk IV) | NX 350h AWD
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: światła blade scan

Post autor: mcendrju »

Klaudiusz pisze: 15 gru 2023, o 21:37 Napisalem do glownego inzyniera Lexusa i o dziwo od razu mi odpisal ze konstrukcja lampy, odblysnika, przeslon jest taka sama dla RX i NX. NX ma wiecej diod. Czy to lepiej czy gorzej - sami oceńcie.

 
Czyli w zasadzie obie to blade scany tylko inna liczba diod.
Nie wiem czemu tego nie reklamują, że wszystkie to Blade Scan, pewnie żeby lepiej sprzedać nazwę w wyżej pozycjonowanych modelach.
Aktualnie: RX 300 Business Plus [mk IV FL] @2022 | NX 350h Prestige Design + Tazuna + Premium @2023
Był: NX 200t Elite + Business + Black [mk I pre FL] @2017

NX 350h AWD Prestige + Design + Tazuna + Premium => zamówiony: 2.03.2023,
planowany odbiór: sierpień 2024,
produkcja rozpoczęta: 26.07.2023,
opuścił fabrykę: 4.08.2023,
w drodze (przypłynął do portu): 18.09.2023
u dealera 31.10.2023
odbiór: 21.11.2023
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1359
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: światła blade scan

Post autor: Klaudiusz »

mcendrju pisze:
Klaudiusz pisze: 15 gru 2023, o 21:37 Napisalem do glownego inzyniera Lexusa i o dziwo od razu mi odpisal ze konstrukcja lampy, odblysnika, przeslon jest taka sama dla RX i NX. NX ma wiecej diod. Czy to lepiej czy gorzej - sami oceńcie.

 
Czyli w zasadzie obie to blade scany tylko inna liczba diod.
Nie wiem czemu tego nie reklamują, że wszystkie to Blade Scan, pewnie żeby lepiej sprzedać nazwę w wyżej pozycjonowanych modelach.
Wlasnie to nie sa blade scany. Zwykle matrixy. Takie jak w Corolli.
settlerk
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 3 lip 2023, o 12:56
Model Lexusa: ES'23
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: światła blade scan

Post autor: settlerk »

ale tutaj rozumiem mowa o tym nowym RX. Może się okazać że pojawia się te ledy również w ES i LS. Bo są tańsze w produkcji a świecą nie gorzej :)

Dla mnie jak rozumiem blade scan pomimo max 24 led mialy dawac efektywność dużo większej liczby ledow. Skoro postęp technologiczniy ciagle do przodu, to opłaca się zrobić "proste matrix" i tyle.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

pss
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: światła blade scan

Post autor: pss »

Albo to zabawka jak nowa porsche którą chwalili się w tym roku.
Standardowe matrixy w porsche / audi miały 32 diody + opcjonalną wiązkę lasera.
Teraz zmienili coś i jest niby 16 tyś diód "mikroled" gdzie na jedną lampę są dwa takie czipy z ledami.
Trochę kosmos ; )

ps. a mało osób wie, że pierwsze lampy adaptacyjne to produkt Toyoty i Lexus LS ; )
settlerk
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 3 lip 2023, o 12:56
Model Lexusa: ES'23
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: światła blade scan

Post autor: settlerk »

tak, historia nieźle opisana tutaj:

https://www.komputerswiat.pl/artykuly/p ... sy/4km6jgs
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1359
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: światła blade scan

Post autor: Klaudiusz »

pss pisze:Albo to zabawka jak nowa porsche którą chwalili się w tym roku.
Standardowe matrixy w porsche / audi miały 32 diody + opcjonalną wiązkę lasera.
Teraz zmienili coś i jest niby 16 tyś diód "mikroled" gdzie na jedną lampę są dwa takie czipy z ledami.
Trochę kosmos ; )

ps. a mało osób wie, że pierwsze lampy adaptacyjne to produkt Toyoty i Lexus LS ; )
Tak samo jak nalo osob wie ze zawieszenie BOSE bylo wkladane do zlexusa LS :)
settlerk
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 3 lip 2023, o 12:56
Model Lexusa: ES'23
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: światła blade scan

Post autor: settlerk »

może blade scan jest od.sloea blady? dzisiaj stał koło mnie na stacji benzynowej taxi nowa corolla. Blade scan wypadł blado przy tych ledach w Corolli.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości