IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu biegów

ODPOWIEDZ
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: madkiw »

Polecany olej to RedLine MT-90, 1,8L wchodzi. madkiw również zakupił Redline, czekamy na jego opinie po testach ;)
No dokładnie etykieta jest opisana "MT-90 75W90 GL-4" i taki kupiłem :D
czekam jeszcze na mojego mechanika, ma mieć czas w połowie lutego i wtedy się podzielę wrażeniami.
Awatar użytkownika
Jarekkk
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 6 lut 2015, o 11:04
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: Jarekkk »

Propo skrzyni w is200 manual.
1. Gdy odpalam auto na niskiej temperaturze i chce wprowadzić je w ruch to wbicie 1 2 3 biegu ciężej wchodzą, jak przejade kawałek to już czuje że normalnie chodzi. Być może chodzi o gęstość oleju, która może się zmienić nieco przy niskiej temperaturze.
2. Też mam coś takiego że zmieniając położenie lewarka ruchem liniowym z biegu 1 na 2 czuje jakby coś od strony lewej obcierało, nie wiem czy to słychać na zewnątrz ale wydaje mi się że tak. Czy przy zmianie biegów lewarek musi przechodzić centralnie prze luz?
3. Mam też coś takiego że po wrzuceniu 2 biegu auto lekko zrywa, bardzo ciężko wyczuć wrzucenie 2 biegu żeby po wrzuceniu go poczuć się jak ze skrzynią automatyczną (bez zrywania) natomiast z innymi biegami wszystko chodzi tak płynnie że zmieniając bieg czujemy się jakbyśmy jechali automatem. Zauważyłem też że jak wrzucam powoli drugi bieg to nie ma takiego problemu. A wiecie jak w is pierwszy bieg jest krótki, jak wbijesz mu 2tys obrotów to masz niecałe 20km/h i ktoś na dupie zawsze siedzi i aż prosi się wrzucić sprawnie ten drugi bieg i odpychać się do przodu.
Alu.
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 5 sty 2016, o 18:03
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Opole
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: Alu. »

Witam, mam bardzo podobnie jak kolega wyżej, też na 2 zrywa, ciężko jest jeździć płynnie, ale do tego już przywykłem i uznałem to za normalne. Poza tym skrzynia chodzi całkiem przyzwoicie, jednak ostatnio zauważyłem ciche trzeszczenie, skrzypienie z okolic lewarka zmiany biegów i to tylko na pozycji 2,4 i 6 biegu, więc tylko gdy lewarek jest w pozycji ,,dolnej". Dzieje się tak zarówno podczas jazdy jak i na postoju przy wciśniętym sprzęgle. Dzieje się tak sporadycznie, jednak ostatnio coraz częściej, nie wiem czy to może mieć związek z temperaturą otoczenia.Dźwięk ten ustaje albo jest przerywany gdy poruszam dźwignią na wszystkie strony. Ma ktoś pomysł co może wydawać takie nietypowe dźwięki? Dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: blue »

Ja kontynuując wątek mogę stwierdzić:
Millers się nie sprawdził. Po jakichś 500km jest to samo, choć chyba o wiele mniej haczy 2 i 3 niż na Motulu. Szumi na postoju nadal. Zamówiłem Red Line MT-90. Przypłynie koło połowy lutego. Po wymianie zobaczymy efekt. Będzie to czwarta już w przeciągu roku wymiana oleju w tej skrzyni (był oryginał Toyoty, Motul Gear 300, Millers EE 75W90). Jeśli nie pomoże, to będę z tym jeździł. Nie mam czasu wymieniać skrzyni.
Ostatnio zmieniony 5 lut 2016, o 10:44 przez blue, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: michalllw »

blue pisze: Szumi na postoju nadal
Szumi Ci łożysko sprzęgła i raczej olej nic nie pomoże
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: blue »

michalllw pisze:
blue pisze: Szumi na postoju nadal
Szumi Ci łożysko sprzęgła i raczej olej nic nie pomoże
Łożysko dociskowe mi też szumi (w komorze sprzęgła jest pełno pyłu, więc pewnie dlatego), ale nie tak specyficznie. Po ostatniej wymianie na Millersa przez jakieś 100km była całkowita cisza i podczas jazdy i na postoju, czyli jednak obstawiam skrzynię.
Awatar użytkownika
Pepe_GD
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:37
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: Pepe_GD »

I jak Panowie idzie testowanie oleju Red Line?
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: blue »

Na razie idzie powoli, bo mało jeżdżę. Zrobiłem na nim raptem ze 100km. Jest puki co podobnie, jak na początku na Millersie czyli dobrze.

Edit:
Przejechane jakieś 300km i bez zmiany. Delikatnie szumi na postoju, 2-ka wchodzi bez zgrzytu i stuku, 3-ka stuka ale nie zgrzyta. Reszta biegów wcześniej nie sprawiała problemów.
Jako poprawa komfortu polecam też przesmarować sobie lewarek zmiany biegów (kulkę, tulejkę, gniazdo itd.). Ja dałem tam biały smar. Wszystko teraz jakoś lżej chodzi. Zauważyłem, że lewarek ma lekki luz na teflonowej tulejce i może to jest wina stukania przy zmianie (wodzik nie ustawia się w prawidłowej pozycji przy zmianie)? Niestety sama tulejka jest nie do dostania (nawet w USA). Pozostaje chyba tylko nowy lewarek z ASO z tym elementem albo shortshifter.

Edit2:
Raport z testów. Przejechałem już około 500km, więc można uznać że "się ułożyło". Drugi bieg wchodzi znacznie lepiej. Trójka haczy nadal ale to może być wina tego, co zdiagnozowałem powyżej na lewarku. Jest o wiele lepiej, niż na jakimkolwiek wcześniejszym oleju (w tym z ASO) niemniej jednak cudów nie należy oczekiwać. Na pewno w sprawnej skrzyni ten olej sprawi sporo dobrego.
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: jordi007 »

skąd zamawiales Red Line MT-90 bo ja znalazłem ale cena 98zl za 0.90l. to cena chyba przesadzona
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: blue »

Taką cenę płaciłem za ten olej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość