IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu biegów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pepe_GD
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:37
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: Pepe_GD »

michalllw pisze:Parę dni temu wymieniłem olej w skrzyni na Red Line i ,,reanimowałem,, skrzynię biegów więc kupujcie Pany :biggrin2: Nie jestem dystrybutorem tego a pacjentem nie był IS200 tylko Corollka Verso 1.8. Przed wakacjami zalałem skrzynie Motulem i myślałem że zwyczajnie ją skatowałem chociaż miała ok 120k nalotu a po wakacjach zaczeło haczyć przy 2k obrotów ale zaryzykowałem i wymieniłem nowy na nowy olej i jest miodzio. Prosty test czyli zmiana biegów na czerwonym polu obrotomierza i nic nie haczy więc polecam jak najbardziej, żadne placebo :biggrin2:

Pierwszy przetestował, piwko dla Niego :piwko: . Reanimacja skrzyni w lexie jest osiągalna :dance3:

Na forum mazdy jednak nie kłamali, opłacało się trochę czasu spędzić na szukaniu informacji :biggrin2:

U siebie w marcu będę zmieniał skrzynkę i też zalewam Red linem :biggrin2: . A dokładnie który olej wlałeś? Ten MTL czy MT-90?
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: michalllw »

Pepe_GD pisze:
michalllw pisze:Parę dni temu wymieniłem olej w skrzyni na Red Line i ,,reanimowałem,, skrzynię biegów więc kupujcie Pany :biggrin2: Nie jestem dystrybutorem tego a pacjentem nie był IS200 tylko Corollka Verso 1.8. Przed wakacjami zalałem skrzynie Motulem i myślałem że zwyczajnie ją skatowałem chociaż miała ok 120k nalotu a po wakacjach zaczeło haczyć przy 2k obrotów ale zaryzykowałem i wymieniłem nowy na nowy olej i jest miodzio. Prosty test czyli zmiana biegów na czerwonym polu obrotomierza i nic nie haczy więc polecam jak najbardziej, żadne placebo :biggrin2:

Pierwszy przetestował, piwko dla Niego :piwko: . Reanimacja skrzyni w lexie jest osiągalna :dance3:

Na forum mazdy jednak nie kłamali, opłacało się trochę czasu spędzić na szukaniu informacji :biggrin2:

U siebie w marcu będę zmieniał skrzynkę i też zalewam Red linem :biggrin2: . A dokładnie który olej wlałeś? Ten MTL czy MT-90?
Kojarzy mi się że 75w90 a MT-90 koleś ze sklepu polecił mi do W58, lada dzień będę wymieniać synchronizatory, łożyska i inne pirdoły u siebie i mam nadzieję że po zalaniu nowym olejem nie będzie jej aż tak słychać bo razie działa mi skrzynia jak w IS200 :laugh1:
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: blue »

michalllw pisze:Parę dni temu wymieniłem olej w skrzyni na Red Line i ,,reanimowałem,, skrzynię biegów więc kupujcie Pany :biggrin2: Nie jestem dystrybutorem tego a pacjentem nie był IS200 tylko Corollka Verso 1.8. Przed wakacjami zalałem skrzynie Motulem i myślałem że zwyczajnie ją skatowałem chociaż miała ok 120k nalotu a po wakacjach zaczeło haczyć przy 2k obrotów ale zaryzykowałem i wymieniłem nowy na nowy olej i jest miodzio. Prosty test czyli zmiana biegów na czerwonym polu obrotomierza i nic nie haczy więc polecam jak najbardziej, żadne placebo :biggrin2:
Jeszcze pytanie ile na tym nowym oleju ta Toyota przejechała? Bo przez pierwsze kilkaset kilometrów nawet na Motulu będzie super ;)
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: michalllw »

blue pisze:
michalllw pisze:Parę dni temu wymieniłem olej w skrzyni na Red Line i ,,reanimowałem,, skrzynię biegów więc kupujcie Pany :biggrin2: Nie jestem dystrybutorem tego a pacjentem nie był IS200 tylko Corollka Verso 1.8. Przed wakacjami zalałem skrzynie Motulem i myślałem że zwyczajnie ją skatowałem chociaż miała ok 120k nalotu a po wakacjach zaczeło haczyć przy 2k obrotów ale zaryzykowałem i wymieniłem nowy na nowy olej i jest miodzio. Prosty test czyli zmiana biegów na czerwonym polu obrotomierza i nic nie haczy więc polecam jak najbardziej, żadne placebo :biggrin2:
Jeszcze pytanie ile na tym nowym oleju ta Toyota przejechała? Bo przez pierwsze kilkaset kilometrów nawet na Motulu będzie super ;)
Mało bo jakiś 1000 ale to że może mi się wydawać że skrzynia działa lepiej to jedno ale ona przestała zgrzytać, działała beznadziejnie bo zgrzytało za każdym razem przy 2k a teraz nie zgrzyta nawet jak ciśniesz do oporu, wczoraj jeździłem tym i uwierz mi że nie oszczędzałem auta bo chciałem sprawdzić czy zgrzyta i nic, biegi wchodzą gładko bez żadnego zgrzytnięcia ale jeśli przejedzie z 5000km i będzie lipa to napiszę ;)
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1778
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: Dawid0ss »

michalllw pisze:Mało bo jakiś 1000 ale to że może mi się wydawać że skrzynia działa lepiej to jedno ale ona przestała zgrzytać, działała beznadziejnie bo zgrzytało za każdym razem przy 2k a teraz nie zgrzyta nawet jak ciśniesz do oporu, wczoraj jeździłem tym i uwierz mi że nie oszczędzałem auta bo chciałem sprawdzić czy zgrzyta i nic, biegi wchodzą gładko bez żadnego zgrzytnięcia ale jeśli przejedzie z 5000km i będzie lipa to napiszę ;)
Czyli co Panowie, olej Red Line uzdrowi nasze skrzynie biegów ? :-D Michał, a może to przez wyższe tempy na zewnątrz ? Naprawdę widać aż taką poprawę ? Powiedz jeszcze, który typ tego oleju i jaka tam dokładnie ilość jest potrzebna. Pzdr
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: michalllw »

Dawid0ss pisze:
michalllw pisze:Mało bo jakiś 1000 ale to że może mi się wydawać że skrzynia działa lepiej to jedno ale ona przestała zgrzytać, działała beznadziejnie bo zgrzytało za każdym razem przy 2k a teraz nie zgrzyta nawet jak ciśniesz do oporu, wczoraj jeździłem tym i uwierz mi że nie oszczędzałem auta bo chciałem sprawdzić czy zgrzyta i nic, biegi wchodzą gładko bez żadnego zgrzytnięcia ale jeśli przejedzie z 5000km i będzie lipa to napiszę ;)
Czyli co Panowie, olej Red Line uzdrowi nasze skrzynie biegów ? :-D Michał, a może to przez wyższe tempy na zewnątrz ? Naprawdę widać aż taką poprawę ? Powiedz jeszcze, który typ tego oleju i jaka tam dokładnie ilość jest potrzebna. Pzdr
Zaczeło mi zgrzytać w wakacje jak było ciepło a w zimę zeszłego roku na starym oleju nic nie zgrzytało, to nie jest placebo bo wydałem 200pln :biggrin2: Moja żona która nie jest demonem prędkości też mi narzekała że jej zgrzyta ta skrzynia i jakoś dziwnie pracuje i twierdziła że pewnie ja jej popsułem :biggrin2: Olej z tego co kojarze to był zwykły Red Line 75w90, zamawiałem z tej stronki i koleś na pewno coś doradzi http://allegro.pl/skrzynia-toyota-avens ... 98596.html
Nie twierdzę że Wam reanimuje to skrzynie w 100% i będzie działać jak należy ale na pewno poprawi jej pracę i może będzie ciszej i biegi będą lżej wchodzić :ok:
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Awatar użytkownika
Pepe_GD
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:37
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: Pepe_GD »

Dawid0ss pisze: Czyli co Panowie, olej Red Line uzdrowi nasze skrzynie biegów ? :-D Michał, a może to przez wyższe tempy na zewnątrz ? Naprawdę widać aż taką poprawę ? Powiedz jeszcze, który typ tego oleju i jaka tam dokładnie ilość jest potrzebna. Pzdr
Jeśli masz wątpliwości poczytaj wątki na www.rx8club.com i www.clublexus.com odnośnie zalewania skrzyni Redlinem. Tak jak Michał mówi, nikt nic nie obiecuje ale czytając wątki na w/w forach ludzie potwierdzają, że jest ogromna poprawa. Koszt oleju 200 zł, stosunkowo nie duży jeśli chodzi o reanimacje skrzyni. Nie ma ryzyka nie ma zabawy :zryw:
Polecany olej to RedLine MT-90, 1,8L wchodzi. madkiw również zakupił Redline, czekamy na jego opinie po testach ;)
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1778
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: Dawid0ss »

Czyli, że ten oto olej, ma się rozumieć ?

http://www.redlineoil.com/product.aspx?product=50304

No to kupujemy ;-)
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: dommell »

tylko tak....MT-90 czy 75w90? :)

Bo wszędzie jest mowa o MT-90 (Gl4) a michallw napisał, że zalał 75W90 (gl5). A gdzieś w tych wątkach czytałem, że jak ktoś pyknął tego 75w90 (czyli gl5) to mu sie ten olej skisił strasznie. Że jest dobry ale przy częstych wymianach oleju...że rozwala synchronizatory. Nawet jakieś foto z rewizji było. Chyba na forum Evo.


A i kolejne pytanie, wymieniłbym odrazu w dyfrze (bez szpery). To teoretycznie ten sam lać?....

Wydaje mi się, że dla nas to gl4 powinien być, czyli MT-90

Co do dyfra napisali, że nie dla hipoidalnych zębatek....to chyba to z ISa się łapie? :)

Ja to już z tym wymiękam.... :) a jak czytam, że jeszcze z tego Redoila mieszanki robią do skrzyni, czyli biorą MT-90 io mieszają w jakimś tam stosunku z MTL. Wynikiem jest coś zbliżonego do MT-85... :) :) bądź tu mądry :)
Ostatnio zmieniony 3 lut 2016, o 14:51 przez dommell, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: IS200 Manualna skrzynia biegów - opór przy wrzucaniu bie

Post autor: michalllw »

dommell pisze:tylko tak....MT-90 czy 75w90? :)

Bo wszędzie jest mowa o MT-90 (Gl4) a michallw napisał, że zalał 75W90 (gl5). A gdzieś w tych wątkach czytałem, że jak ktoś pyknął tego 75w90 (czyli gl5) to mu sie ten olej skisił strasznie. Że jest dobry ale przy częstych wymianach oleju...że rozwala synchronizatory. Nawet jakieś foto z rewizji było. Chyba na forum Evo.


A i kolejne pytanie, wymieniłbym odrazu w dyfrze (bez szpery). To teoretycznie ten sam lać?....
Ja zalałem do Corollki Verso :biggrin2: Zadzwoncie do typa i pogadajcie sobie z nim, do W58 zalecają 75w90 a on mi polecił MT-90
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości